tasvir-sazi-zehni

تحقق رویاها آرزوی همه هست و همه دوست دارن که به تمام اهداف، رویاها و آرزوهای خودشون برسند و خیلی ها هم با همین تصویر سازی های ذهنی و تجسم های خلاقانه به هر چیزی خواستن رسیدن و این مسیر، مسیری هست که خیلی ها حتی برای یک بار هم که شده تجربه کردن.

یکی از قوانین کائنات این هست که هر چیزی که میخوای اول باید داخل ذهنت اون رو تجسم کنی بعد با تمرکز به صورت مداوم اون رو تکرار کنی و درخواست کنی تا به چیزی که می خوای برسی.

این جمله ی بالا ارتباطی مستقیم با قانون جذب داره یعنی شما هر چیزی که تصور کنی و به صورت مداوم اون رو تو ذهنت ترسیم کنی بعد از مدتی به دستش میاری. حالا این زمان میتونه چند دقیقه ی بعد باشه و یا میتونه چند سال بعد باشه و این موضوع به قدرت شما و نحوه ی استفاده از این قانون و همچنین به اهداف و رویاهاتون بستگی داره.

به طور مثال نمی تونید تصور کنید که سوار ماشین بوگاتی هستین و از کائنات بخواید که چند روز بعد این رو بهتون بده. این به شرطی امکان پذیر هست که از دو تا قانون پیروی کنید.

قانون اول: اهدافتون قابل دستیابی باشه

قانون دوم: خودتون هم به رویاها، اهداف و از همه مهمتر به تصویر سازی های ذهنیتون، ایمان داشته باشید

اگر به چیزی که توی ذهنتون ترسیم و تجسم می کنید ایمان ندارید هیچ ارزشی نداره که بخواید بهش فکر کنید چون کائنات زمانی برای شما کار انجام میده که به کاری که می کنید ایمان داشته باشید و زندگی ما دقیقاً همون افکاری هست که هر روز بهش فکر می کنیم و بهش ایمان داریم.

شاید از خودتون بپرسید که:

کائنات چطور میفهمه که ما به چیزی که تصور میکنیم ایمان داریم یا نه؟

این مورد خیلی راحت هست. کائنات به ضمیر ناخودآگاه شما وصل هست یعنی تمام صحبت ها و گفتگوهای درونی شما رو کائنات متوجه میشه و طبق اونها چیزی رو که میخواید بهتون میده. اگر قرار هست که خونه 3 خوابه با تمام امکانات و جزئیات کامل تصور کنید اما در درون خودتون بهش ایمان نداشته باشید و به خودتون بگید: من با این حقوق نمی تونم این خونه رو به دست بیارم اما از اون ور مدام بهش فکر کنید. این طوری فکر کردن و تصور کردن شما رو به جایی نمی رسونه.

اگر قرار هست که به موفقیت های خیلی بزرگی توی زندگیتون برسید باید اهداف و رویاهایی خیلی بزرگ داشته باشید و از همه مهمتر باید اون ها رو مدام توی ذهنمون ترسیم کنیم و سعی کنیم در قالب اهدافمون خودمون رو ببینیم. تجسم کردن رویاها یعنی فرصت دیدن خودتون در آینده و این میتونه فوق العاده جذاب باشه چون بعد از مدتی شما به اون چیزی که میخواید می رسید.

تیم "کافه نیاز" تو این مقاله قصد داره به شما چند نکته رو یاد بده که به وسیله ی اون می تونید خیلی راحت تر چیزهایی که تصور می کنید رو به دست بیارید.

با ما همراه باشید ....

نکته ی اول: تصویر سازی ذهنی یا تجسم خلاق چیه؟

قبل از هر چیزی باید بدونید تصویر سازی چی هست و چطور کار میکنه. یکی از قانون های دنیا یا همون قانون کائنات این هست که اگر قرار هست به چیزی تبدیل بشید که الان نیستید و یا قرار هست چیزی رو بخواید که در حال حاضر ندارید، قبل از هر عملی باید اون رو توی ذهنتون تصور و تجسم کنید و به طبع هر چی این تجسم و تصویر سازی ها قدرتش بیشتر باشه خیلی راحت تر و خیلی سریع تر می تونید اون رو به دست بیارید.

اما سوال اینجاست که چطور سرعت رسیدن به هر خواسته ای رو زیادتر کنیم؟

قانون جذب میگه: هر زمان که شما بیشتر روی چیزی تمرکز کنید و مدام اون رو توی ذهنتون تصور کنید سرعت رسیدن بهش رو بیشتر می کنید. این یعنی تمرکز و تکرار قدرت تصویر سازی های ذهنی رو بیشتر میکنه به خصوص اگر در دو حالت بتونید ازش استفاده کنید:

حالت اول: زمانی که میخواید بخوابید می تونید تمام چیزهایی که میخواید رو تصور کنید و این کار رو هر شب تکرار کنید تا قدرتش بیشتر بشه و کائنات بدونه چی قراره به شما بده.

حالت دوم: این حالت تأثیر بیشتری داره و میتونید توی روز و به صورت مداوم انجام بدید. برای این کار سعی کنید روزانه 2 الی 3 بار و یا بیشتر یه جا بشینید و مدام به چیزهایی که می خواید فکر کنید و تصویر سازی کنید.

اما یک نکته ی بسیار بسیار مهم:

قانون کائنات و قانون جذب زمانی عمل میکنه که شما برای رسیدن به خواسته هاتون کاری انجام بدید نه اینکه فقط تصویر سازی کنید. هر قدمی که شما با ایمان کامل به سمت اهداف و رویاهاتون بر می دارید و اون رو توی ذهنتون تصور می کنید، قدرتش رو چندین برابر می کنه. پس اقدام و عمل رو فراموش نکنید.

نکته ی دوم: نحوه ی استفاده از تصویر سازی ذهنی یا تجسم خلاق

یکی از کارهایی که میتونه خیلی به شما کمک کنه تا تصویر سازی خیلی قدرتمندی رو داشته باشید استفاده از مدیتیشن هست. این تکنیک رو میتونید با آرامش کامل در یک مکان کاملاً ساکت انجام بدید که هیچ صدایی تمرکز شما رو به هم نریزه و برای اینکه این مدیتیشن بیشترین تأثیر رو داشته باشه می تونید شب ها این کار رو انجام بدید.

اما همین مدیتیشن رو هم سعی کنید با انرژی مثبت و با افکاری مثبت گونه انجام بدید. یعنی تا جایی که می تونید مثبت اندیش باشید تا بتونید تصویری کاملاً واضح و روشن از اهداف و رویاهاتون داشته باشید و اونقدر روی چیزی که می خواید پافشاری و تمرکز کنید تا بتونید به دستش بیارید.

توی مدیتیشن بدنتون رو در حالت کاملاً آرومی قرار بدید و تا جایی که می تونید به خودتون فشار نیارید. ذهنتون که آروم گرفت و تمام افکار مزاحم و افکار منفی از ذهنتون خارج شد می تونید با گوش دادن به یک آهنگ کاملاً آروم به حالتی برید که بیشترین تأثیر رو روی تصویرهایی که می سازید داره و قدرتش رو چندین برابر میکنه. این آهنگ ها رو تا جایی که می تونید از طریق هندزفری گوش بدید تا تأثیر بیشتری داشته باشه.

حالا سعی کنید چشماتون رو ببندید و تمام اهداف، رویاها و آرزوهاتون رو به صورت کامل، واضح و روشن یکی یکی از جلوی چشماتون رد کنید اما این رد کردن باید با جزئیات کامل باشه. مثلاً اگر قرار هست که یه ماشین کیا اسپورتیج داشته باشید تا جایی که می تونید اینطوری تصور کنید:

تصور کنید سوییچ رو تو دستاتون گرفتید و آروم آروم و قدم به قدم به سمت ماشین دارید حرکت می کنید. در رو باز کنید. کیفتون رو از دست چپتون بگیرید و به دست راست بدید و اون رو روی صندلی بزارید. سوار ماشین بشید. کمربندتون رو ببندید. ماشین رو روشن کنید و آینه ها رو چک کنید و در نهایت حرکت کنید. حالا تصور کنید توی جاده ای که خیلی دوسش دارید و باهاش کلی خاطره دارید در حال حرکت هستید و خانواده هم کنارتون هستن.

هر چی این تصویر سازی ها رو با جزئیات کامل تر انجام بدید و بهش ایمان هم داشته باشید و از همه مهمتر برای رسیدن بهش تلاش کنید و قدم بردارید، مطمئن باشید که خیلی زودتر بهش می رسید و برای اینکه قدرتش رو چندین برابر کنید سعی کنید روزانه چندین بار این کار رو انجام بدید تا سرعت اتفاق افتادنش رو بیشتر کنید.

نکته ی سوم: تمام باورهای محدود کننده رو دور بریزید

باورها همون رفتارهایی است که ما سالهاست از خودمون نشون دادیم و هر رفتاری که مدام تکرار بشه به یک عادت و هر عادتی بعد از مدتی به یک باور تبدیل میشه. به طور مثال همیشه از قدیم به ما گفتن: بچه مگه پول علف خرسه که بدم به تو یا برای به دست آوردن پول باید شب و روز تلاش کنید و عرق بریزی.

این حرف ها و حرف های خیلی زیادی که به ما گفتن و متأسفانه توی ذهن ما تکرار شده که پول حتماً چیز خیلی خوبی هست که به من نمیدن یا مثله سگ جون بکن و پول در بیار. این حرف ها توی ضمیر ناخودآگاه تکرار شد و تکرار شد و تکرار شد تا تبدیل به باور شد که برای به دست آوردن پول باید جون بکنی و در کل پول در آوردن خیلی سخته و متأسفانه از بین بردن این باورها مدتی زمان میبره و تنها راه از بین بردن این باورهای محدود کننده فقط استفاده از تلقین های مثبت هست.

اگر قرار هست از طریق قانون جذب و تصویر سازی ذهنی چیزی رو به دست بیارید باید تمام این باورهای محدود کننده رو از بین ببرید. به عنوان مثال همون ماشین کیا اسپورتیج رو در نظر بگیرید. به این فکر نکنید که این ماشین الان 500 میلیون یا 700 میلیون می ارزه و شما ماهانه 1 میلیون هم حقوق ندارید. به این کارها کاری نداشته باشید فقط تصور کنید که سوار این ماشین هستید ولی با ایمان کامل این کار رو انجام بدید.

وقتی باورهای محدود کننده رو دور ریختید و با ایمان کامل تصویر سازی کردید وقت اون هست که برای رسیدن به چیزی که میخواید تلاش کنید و قدم به قدم جلو برید تا به خواسته ی خودتون برسید حالا این خواسته میخواد امروز محقق بشه یا چند سال دیگه و همه چیز به همون باورها بستگی داره. اما این نکته رو فراموش نکنید:

تصویر سازی و دیدن خودتون تو آینده هیچ کنتوری نداره و برای این تصویر سازی ها هیچ پولی پرداخت نمی کنید پس با خیال راحت این کار رو انجام بدید.

سخن آخر

تصویر سازی و تجسم خلاق یکی از روش هایی است که خیلی از مردم از اون برای تحقق اهدافشون استفاده می کنند و شما هم می تونید از این روش به عنوان یک تکنیک استفاده کنید البته به شرطی که از این 3 نکته ای که در این مقاله ارائه دادیم به صورت کامل بهره ببرید.