dayere-rahati

رسیدن به اهداف و رویاها و قدم گذاشتن در مسیر موفقیت زمانی امکان پذیر است که از دایره ی راحتی و منطقه ی امن خودتان بیرون بیایید و به طور حتم گفتن همین جمله برای همه خیلی ساده است اما در عمل کار سختی پیش رو دارید. همه ی مردم با اینکه می دانند موفق شدن در هر زمینه ای به تلاش زیادی نیاز دارد و باید از جای خود بلند شد و حرکت کرد، اما باز هم دست به تلاش نمی زنند و جالب اینجاست که توقع هم داریم در زندگی و کارمان موفق هم بشویم.

دقیقاً نکته ی قابل ذکر این است که اگر از دایره ی راحتی خودتان خارج نشوید نمی توانید توانایی ها، مهارت ها و استعدادهای تان را کشف کنید و شناسایی این مهارت ها و توانایی ها می تواند انسان را به شخصی ریسک پذیر تبدیل کند. در این مسیر هر چه ریسک پذیرتر باشید، انگیزه ها برای رسیدن به اهداف بیشتر خواهد شد و همین می تواند هدف نهایی شما برای رسیدن به زندگی راحت تر، بهتر و دستیابی به تمام نیازهای زندگی باشد.

دستیابی به هر آرزوی بزرگی مستلزم این است که از منطقه ی امن یا همان دایره ی راحتی خودتان خارج شوید و اگر قصد رشد کردن و پیشرفت کردن دارید باید تصمیم بگیرید که از این دایره ی راحتی بیرون بیایید و این می تواند بزرگترین کمک به پیشرفت هر شخصی باشد.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله مایل است به شما 3 تکنیک را بیان کند که چطور می توانید از دایره ی راحتی خودتان بیرون بیایید و به سمت رشد و پیشرفت و در نهایت موفق شدن، حرکت کنید.

با ما همراه باشید ....

تکنیک اول: از قدم ها و گام های کوچک شروع کنید

هر هدف بزرگی با یک هدف گذاری و برنامه ریزی صحیح شروع می شود و چه بهتر که تمام این برنامه ریزی ها و هدف گذاری ها با قدم ها و گام های کوچک شروع شود. اگر تمام مراحل رسیدن به هدف را با قدم ها و گام های کوچک تزیین کنید و از همان قدم ها شروع کنید به مرور زمان باعث می شود تا از دایره ی راحتی خودتان بیرون بیایید و شرایطی برای شما به وجود بیاید که رسیدن به هر آرزویی برایتان امکان پذیر خواهد بود.

اما اگر به یک باره بخواهید با قدم های بزرگ شروع کنید نه تنها ممکن است شکست بخورید بلکه بعد از شکست اعتماد به نفستان از بین می رود و انگیزه ی ادامه دادن را از دست خواهید داد و این می تواند بزرگترین ضربه ای باشد که به ذهن و ضمیرتان وارد می شود.

قدم هایتان را محکم بردارید حتی اگر می دانید شکست می خورید، حتی اگر می دانید در این مسیر اشتباه می کنید. مهم این است که شما حرکت کنید، مهم این است که قدم بردارید، مهم این است که اشتباه کنید و از اشتباهات تان درس بگیرید، مهم این است که با این قدم ها و اشتباهات و این درس گرفتن ها از دایره ی راحتی ذهنی که برای خودتان به وجود آورده اید بیرون بیایید و به شخصی شجاع تبدیل شوید که از دست اندازهای موفقیت به سود خودش استفاده کند.

تکنیک دوم: بالا بردن انگیزه باعث از بین رفتن دایره ی راحتی می شود

خیلی از مردم فقط به این خاطر از دایره ی راحتی خودشان خارج نمی شوند چون انگیزه ای ندارند که بخواهند به خاطر آن از این منطقه ی امن خارج شوند و دلیلی هم نمی بینند که به خودشان سختی بدهند. اما همین افراد شب و روز خودشان را در بهترین رویاها می بینند اما دریغ از اینکه تلاشی برای رسیدن به آن داشته باشند و از همه مهمتر انگیزه ای برای این تلاش ها هم وجود ندارد.

این افراد شجاعت رسیدن به خواسته ها و اهداف را ندارند و همین شجاعت باعث می شود که انگیزه ها چند برابر شود و به مرور زمان از دایره ی راحتی بیرون بیایند و کارهایی را انجام دهند که قبلاً انجام نمی دادند. تصویر سازی ذهنی که ما نسبت به رویاها، اهداف، خواسته ها و آرزوهایمان داریم باعث می شود تا انگیزه ی لازم را به دست بیاوریم و از این منطقه ی امن و راحت بیرون بیایم و در مسیر سخت و دشواری قدم برداریم که با وجود اینکه می دانیم سخت و دشوار است اما باز هم به حرکتمان ادامه می دهیم تا بهترین ها را تصاحب کنیم.

پس تا جایی که می توانید برای خارج شدن از این دایره ی راحتی و منطقه ی امن، رویاپردازی کنید و برای همین رویاپردازی ها انگیزه داشته باشید و برای اینکه انگیزه تان را بالا ببرید سعی کنید با افراد مثبت اندیش و مثبت نگر در ارتباط باشید و افراد منفی را از زندگی تان حذف کنید.

تکنیک سوم: قبل از خارج شدن از دایره ی راحتی ریسک ها و خطرها را شناسایی کنید

عبور از هر مسیری با چالش ها، خطرها و ریسک های زیادی همراه است همه ی اینها زمانی ممکن است که از دایره ی راحتی و از همان زندگی یکنواختی که برای خودتان ایجاد کرده اید، خارج شوید. فقط با خطر کردن و ریسک کردن است که می توانید یک زندگی پر از هیجان برای خودتان به وجود بیاورید و اوضاع را به گونه ای پیش ببرید که در نهایت همه چیز به سود خودتان تمام شود.

اکثر افراد به این خاطر ریسک نمی کنند که دوست ندارند از دایره ی راحتی خودشان خارج شوند و شاید بزرگترین دلیل اینکه مایل نیستند از این منطقه ی امن خارج شوند فقط ترس از شکست است. هر کسی از شکست می ترسد ولی خیلی ها هستند که از این شکست ها پلی می سازند برای رسیدن به موفقیت های پی در پی. خیلی از مردم با اینکه می دانند این مسیر پر از خطر و اشتباه است اما باز هم این ریسک را به جان می خرند چرا که می خواهند در زندگیشان موفق شوند.

اشخاص موفق قبل از اینکه وارد مسیری شوند با یک برنامه ریزی دقیق تمام ریسک ها را شناسایی می کنند و به موقع و به بهترین شکل ممکن با آنها برخورد می کنند. افراد موفق این را می دانند که در نهایت ریسک آنها به شکست منجر می شود اما با برنامه ریزی هایی که می کنند سعی می کنند از قبل این ریسک ها را شناسایی کرده و درصد شکست را تا حد زیادی کاهش دهند.

سخن آخر

دایره راحتی و منطقه ی امن فقط در ذهن شما وجود دارد. اگر ذهنتان را با افکاری مثبت پر کنید به طور حتم خارج شدن از این منطقه ی امن خیلی راحت تر خواهد بود. زندگی به هیجان نیاز دارد پس سعی کنید ذهنتان را آماده ی دریافت هر فکر مثبتی کنید تا خارج شدن از منطقه ی امن برای شما ساده و آسان باشد.