rahbare-khob

تمام اشخاصی که مدیریت یک مجموعه را بر عهده دارند مایلند به یک رهبر قدرتمند و با نفوذ که تمام کارمندان از آنها حرف شنوی دارند تبدیل شوند. رهبرانی که کارمندانی پر شور، مشتاق، با انگیزه و پر انرژی در اختیار دارند و برای تحقق هر هدفی کوتاه نخواهند آمد. رهبران در کنار تک تک کارمندان به صورت گروهی کار می کنند تا رنگ و بویی واقعی به تمام اهداف ببخشند.

اگر قصد این را دارید که به یک رهبر خوب و فوق العاده تبدیل شوید باید سعی کنید که ویژگی های یک رهبر خوب را یدک بکشید و این نشان دهنده ی مهارت ها و توانایی ها است و شاید به جرأت بتوان گفت که خیلی از رهبرهای بزرگ دنیا سعی می کنند روی مهارت و توانایی ها و به خصوص ویژگی هایی که آنها را به یک رهبر مقتدر و قدرتمند تبدیل می کند، کار کنند.

دانستن هر یک از ویژگی هایی که در این مقاله ذکر می شود می تواند شما را به یک رهبر فوق العاده تبدیل کند و شاید مهمترین ویژگی یک رهبر فوق العاده این باشد که یک رهبر باید بتواند در ابتدا خودش را رهبری کند. اگر در اداره کردن خودتان از رفتارهای فیزیکی گرفته تا مکالمات درونی خوب عمل کردید به طور حتم در مدیریت کردن دیگران هم می توانید خوب رفتار کنید.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله مایل است به شما چند ویژگی را یاد دهد که هر رهبری برای تبدیل شدن به یک رهبر فوق العاده به آن نیاز دارد.

با ما همراه باشید ....

ویژگی اول: سعی کنید در برابر کارمندان قدرتمند باشید نه بداخلاق و خشن

خیلی از مدیرانی که تصمیم می گیرند به یک رهبر تبدیل شوند سعی می کنند با بداخلاقی کردن و خشن بودن، صلابت و اقتدار خودشان را به کارمندان نشان دهند اما متأسفانه این کار اشتباهی است به خاطر اینکه با این کار نه صلابت شما حفظ می شود و نه اقتدارتان. با این کار فقط وجهه ی خودتان را به عنوان یک رهبر زیر سوال خواهید برد.

تنها راه حل موجود در اینجا فقط این است که قدرتمند عمل کنید و به هیچ کدام به کارمندانتان رو ندهید ولی در عمل با آنها مهربان رفتار کنید. سعی کنید به کارمندان لبخند بزنید اما سعی نکنید بلند بلند بخندید. با این عمل شما کارمندان متوجه می شوند که شخصی هست که به آنها کمک کند تا اهداف پیش رو تحقق پیدا کند.

ویژگی دوم: با تمام وجود به کارمندان تان گوش دهید

یکی از ویژگی هایی که باعث می شود با کارمندان بتوانید ارتباط برقرار کنید این است که با جان دل به تمام صحبت های کارمندان تان گوش دهید. از پیشنهادها گرفته تا انتقادها، نظرها، درد و دل ها، مشکل ها، نیازها و هر چیز دیگری. وقتی شنونده ی خوبی باشید به طبع در میان صحبت های آنها هم می توانید بازخوردهای مثبت و منفی زیادی را دریافت کنید که در هر صورتی به سود شما خواهد بود به خصوص اگر این بازخوردها به صورت منفی هم باشد.

رهبر خوب درب اتاقش را همیشه باز نگه می دارد تا تمام کارمندان بدون هیچ مشکلی وارد اتاقش شوند و به صورت مستقیم و بدون هیچ واسطه ای با مدیر خودشان صحبت کنند. این به نوعی یک ارتباط و اعتماد بین طرفین به وجود می آورد و به طور حتم به پیشبرد اهداف کمک بزرگی خواهد کرد.

ویژگی سوم: رهبران به هر مسئله ای به صورت مثبت و خوشبینانه نگاه می کنند

mosbat-bodane-rahbare-khob

این یکی از ویژگی هایی است که رهبران را به سمت موفقیت هدایت می کند. اگر به هر مسئله و مشکلی که به وجود می آید به صورت مثبت گونه و کاملاً خوشبینانه نگاه کنید مطمئن باشید به تمام مشکلات به صورت یک فرصت نگاه می کنید و همین باعث می شود تا هرگز دست از تلاش برندارید تا زمانی که اهدافتان را قابل دستیابی ببینید.

داشتن یک نگرش مثبت نسبت به مسائل باعث می شود تا هرگز احساس یأس و ناامیدی و ناراحتی در درون شما رخنه نکند و همین مورد کافیست تا این رفتار به کارمندان شما هم منتقل شود و هر چه شما مثبت تر باشید آنها هم مثبت تر و خوش بینانه تر خواهند بود.

ویژگی چهارم: کارمندان خودتان را به همکاری و مشارکت، تشویق کنید

برخی مدیران سعی می کنند کارها را به کارمندان خودشان بسپارند و دیگر به آنها کاری ندارند تا زمانی که کارشان تمام شد و نتیجه را به مدیر خود اطلاع دهند. اما این ویژگی زمانی که یک رهبر وجود دارد کاملاً متفاوت است. رهبران تلاش می کنند تا کارمندان و اعضاء تیم خود را تشویق کنند تا یک وظیفه را به صورت گروهی حل و فصل کنند نه اینکه خودشان در گوشه ای بشینند و کارمندان کار کنند.

اگر به فیلم زندگی نامه ی "استیو جابز" نگاه کرده باشید به این مورد کاملاً اشاره دارد که این رهبر بزرگ دنیا تمام کارهایش را با کارمندان اطرافش انجام می داد یعنی به صورت کاملاً گروهی نه تکی و کارمندانش را هم تشویق می کرد که در کارها فعالیت داشته باشند و شرکت کنند. این یکی از ویژگی هایی که خیلی از رهبران بزرگ دنیا انجام می دهند اما متأسفانه خیلی از مدیرها این نمونه کار کردن را عار می دانند و به خودشان می گویند: من کارمند گرفتم که برام کار کنه نه اینکه بهش کمک کنم.

این جمله شاید به نوعی درست باشد اما اگر می خواهید کارمندتان انگیزه، شور و اشتیاقش بیشتر شود پس باید در کنارش باشید حتی اگر لازم باشد لباس کارگری بپوشید و به آنها کمک کنید. این کار نه وجهه شما و نه شخصیت تان را زیر سوال می برد، بلکه برعکس در چشم کارمندان به یک رهبر فوق العاده تبدیل خواهید شد.

ویژگی پنجم: رهبر باید بتواند جاه طلب باشد

یک لحظه به "کریستیانو رونالدو" توجه کنید. در زمین همه کاری می کند و برای رسیدن به جایگاهی که می خواهد سرسختانه تلاش می کند و به نوعی یک رهبر جاه طلب است. اگر همین جاه طلبی های رونالدو نبود در کل تاریخ بازیکن هایی مثل مسی و رونالدو نبودند و به جرأت می توان گفت که آنها رهبرانی فوق العاده هستند که برای تحقق آرزوها و اهدافشان به هر کاری دست می زنند.

اشخاصی که می خواهند به مانند مسی و رونالدو یک رهبر به تمام معنا در زمین فوتبال باشد باید این قدر جاه طلب باشند که فقط به دنبال پیروزی باشند و با هر باختی ناامید و ناراحت نشوند بلکه دوباره به سمت اهدافشان حرکت کنند نه اینکه خودشان را ببازند و دست از تلاش بردارند.

سخن آخر

این نمونه از رفتارهایی که ارائه شد فقط گوشه ای از رفتارهایی است که باید بیاموزید اما اگر قرار است به یک رهبر خوب و فوق العاده تبدیل شوید باید افکار مزاحم و افراد منفی نگر را از زندگیتان حذف کنید تا بتوانید با نگرشی مثبت به سمت اهدافی که دارید قدم بردارید.