5-raveshe-mosbat-andishi

همیشه در اختیار گرفتن تمام شرایط زندگی برای هر شخصی می تواند سخت و دشوار باشد. اینکه بتوانید بر تمام شرایط زندگیتان کنترل داشته باشید می تواند شما را خسته و در برخی موارد آزرده خاطر کند. شما هر کاری انجام دهید نمی توانید شرایط زندگی را آن طوری که می خواهید پیش ببرید و همین مسئله می تواند هر آن چه را که بافته اید، رشته کند حتی همان حس مثبت اندیشی اندکی که داشته اید.

تنها و تنها راه حل این موضوع این است که افکار خودتان را تحت کنترلتان داشته باشید و برخوردهای مناسب و مثبتی نسبت به تمام مسائل و مشکلات داشته باشید و همین کافی است تا هر آنچه را که تصور و به آن فکر می کنید اتفاق بیفتد و این همان قانون جذب است.

مثبت اندیشی در کل، انواع مختلفی دارد که کنترل کردن آنها می تواند زندگی حال و آینده تان را تحت کنترل خودش قرار دهد. هر چه نسبت به مسائل مثبت تر فکر کنید قدرت و توانایی حل مسئله ها و برخورد با مشکلات بیشتر و بیشتر خواهد شد. مثبت اندیشی و تفکر مثبت می تواند اعتماد به نفستان را افزایش می دهد و همین کافیست تا اشخاص منفی نگر با آن افکار سمی شان را از زندگیتان به صورت کامل حذف کنید.

این درست است که مسائلی مانند عصبانیت، ترس، وحشت و یا دلهره و اضطراب از واقعیات زندگی هستند اما همه ی اینها فقط به وجود آورنده ی افکار منفی در وجود شما خواهند شد و اگر نتوانید این افکار را کنترل کنید به طور حتم طبق قانون جذب هر چه بر سرتان بیاید همه بر اساس افکارتان خواهد بود.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله ی جالب قصد دارد 5 روش از روش های مثبت اندیشی را بیان کند که هر کدام را می توانید انتخاب کنید و زندگیتان را تحت کنترل خودتان داشته باشید.

با ما همراه باشید ....

روش اول: تفکر مثبت و مثبت اندیشی که تحت تأثیر هیچ شرایطی قرار نمی گیرد

شاید به جرأت بتوان گفت که بهترین نوع تفکر مثبت و مثبت اندیشی این است که تحت تأثیر هیچ شرایطی قرار نگیرید. این شرایط می تواند ارتباط برقرار کردن با افراد منفی نگر و همچنین داشتن افکار منفی باشد که در بدترین شرایط به سراغ شما خواهند آمد. هر چه این شرایط سخت تر باشد به طبع اگر مثبت تر فکر کنید ادامه ی زندگی لذت بخش تر هم خواهد بود به خاطر اینکه هر شرایطی که به وجود بیاید نمی تواند حس مثبت اندیشی را از شما بگیرد.

در این شرایط شما آرام تر از همیشه خواهید بود و هر مشکل و مسئله ای را به راحتی می توانید حل کنید و قانون جذب هم شما را همراهی خواهد کرد و همان آرامشی را که درخواست کرده بودید برایتان مهیا خواهد کرد. در این تفکر اشخاص هرگز از شرایط و افرادی که افکاری منفی نگری دارند ترسی ندارند و از همه مهمتر اینکه آنقدر نسبت به مسائل عادی برخورد می کنند که هیچ وقت اجازه نمی دهند افکار منفی تمام زندگیشان را تحت کنترل خودش داشته باشد.

روش دوم: حس مثبت اندیشی تان را منوط به یک زمان خاص نکنید

احتمالاً برای همه ی ما اتفاق افتاده که حداقل یک بار هم که شده در همایش های مثبت اندیشی یا همایش هدف گذاری شرکت کنیم. از همان لحظه ای که استاد مورد نظر وارد صحنه می شود با یک لذت خاص به حرف هایش گوش می دهیم و این استاد در مورد مزایای مثبت اندیشی، هدف گذاری، افکار مثبت، ثروتمند شدن و هر چیزی که می داند صحبت می کند و ما هم سعی می کنیم برای اینکه از قافله عقب نیفتیم هم صدایش را ضبط کنیم و هم نکته برداری کنیم.

بعد از اتمام شدن همایش چنان هیجان، انگیزه و شور و اشتیاقی در ما به وجود می آید که سعی می کنیم از همان لحظه برای تک تک روزهای زندگیمان هدف گذاری کنیم. اما بعد از چند روز نسبت به مسائل و اهدافی که تعیین کرده ایم سردتر و سردتر می شویم و شاید تنها دلیلش این بوده که افکار مثبت ما فقط به همان زمان همایش بر می گردد و بعد از مدتی از بین می رود.

اگر می خواهید این مشکل حل شود می توانید به دو شکل این افکار مثبت و حس مثبت اندیشی را زنده نگه دارید:

شکل اول: بعد از هدف گذاری کردن هر روز آن را مطالعه کنید و برای رسیدن به اهدافتان هر کاری که می توانید حتی اگر یک کار کوچک مانند تلفن زدن باشد، انجام دهید

شکل دوم: سعی کنید دایره ی ارتباطاتتان را با افراد مثبت و مثبت اندیش حفظ کنید. شما به این خاطر در همایش یک حس مثبت اندیشی پیدا کرده بودید که همه ی این اشخاص حاضر در همایش به خصوص استاد مربوطه افکار مثبتی را به شما منتقل می کردند و اگر می خواهید این حس مثبت از بین نرود باید این ارتباط ها را با افراد مثبت اندیش ادامه دهید

پس تا جایی که می توانید همیشه سعی کنید به مانند روزی باشید که انگار در یک همایش مثبت اندیشی حضور دارید.

روش سوم: تقویت حس مثبت اندیشی برای قانع کردن دیگران

mosbat-andishi

قانع کردن دیگران یکی از روش هایی است که خیلی از مردم از آن استفاده می کنند و بیشتر در مواقعی کاربرد دارد که یک شخص نیست به یک عمل حس خیلی خوبی دارد. به طور مثال شخصی را در نظر بگیرید که هر روز ساعت 6 صبح از خواب بیدار می شود و پیاده روی و ورزش می کند.

این نوع رفتار چنان حس خوبی به وی دست می دهد که اشخاصی که به این نوع رفتار دست می زنند را حمایت می کند و همیشه از مزیت های ورزش برای دیگران صحبت می کنند و سعی در قانع کردن دیگران هستند چرا که ورزش کردن به آنها حس آرامش خاصی می دهد.

پس تا جایی که می توانید حس مثبت را از کارها و رفتارهای مثبت به دست بیاورید و کارهای مثبت را بارها و بارها تکرار کنید تا به یک عادت برای شما تبدیل شود و تکرار عادت ها می تواند موفقیت را برایتان حتمی کند.

روش چهارم: تقویت حس مثبت اندیشی با استفاده از مشکلات

هر نوع مشکل و درد و رنجی که به وجود می آید چه به صورت بیماری باشد و یا به صورت رفتارهایی که دیگران در حق شما می کنند می تواند افکار منفی زیادی را وارد زندگی و ذهنتان کند و دور شدن از آنها ممکن است مدتها طول بکشد و مهمترین موردی که اینجا به وجود می آید این است که غلبه بر این نوع مشکلات می تواند حس مثبت اندیشی تان را در برابر مشکلات و مسائل بیشتر از قبل کند و همین مورد می تواند زمینه ساز موفقیت های پی در پی باشد.

قاعدتاً انسان ها زمانی که با مشکلات و مسائل مختلفی رو در رو می شوند تحت تأثیر این مشکلات به سمت افکار منفی گرایش پیدا می کنند و شاید بدترین نوع جریمه ای که اینجا رخ می دهد این است که قانون جذب با توجه به نوع افکار منفی دارید دست به کار می شود همان چیزی را که به آن فکر می کردید، مهیا می کند.

روش پنجم: مثبت اندیش شدن با استفاده از ارتباط با افراد مثبت

این عین واقعیت است که با هر نوع اشخاصی با هر نوع تفکری ارتباط برقرار کنید دقیقاً مانند آنها خواهید شد. اگر با افراد منفی نگر در ارتباط باشید نوع رفتار و نوع افکارتان مانند اشخاص خواهد شد و اگر با افراد مثبت اندیش در ارتباط باشید به طور حتم بعد از مدتی افکارتان مثبت خواهد شد.

هر چه دایره ی ارتباطاتتان قوی تر باشد مطمئناً نوع افکاری که دارید هم قدرت بیشتری خواهد داشت و همین می تواند آغازگر یک اتفاق و تغییر بزرگ در زندگی شما باشد چرا که به راحتی می توانید روی دیگران تأثیرات مثبتی بگذارید.

اما سعی کنید یک نکته را فراموش نکنید:

ممکن است در برخی موارد افکار و انرژی های مثبتی که دریافت می کنید از قدرت زیادی برخوردار نباشد و به نوعی کاذب باشد. پس سعی کنید دایره ی ارتباطاتتان را قوی تر و ادامه دارتر کنید تا بتوانید انرژی مثبتی که دارید را حفظ کنید.

سخن آخر

زندگی شما تحت تأثیر افکار مثبت و منفی قرار دارد پس سعی نکنید بخواهید با افکار منفی در بیفتید. تا جایی که می توانید با افکار مثبت جلوی تمام این افکار را بگیرید و از آن سو بتوانید زندگیتان را دچار تغییرات بزرگی کنید.