rank

دوستی با گوگل بیشتر از اینکه به سود گوگل باشد بیشتر به سود شما خواهد بود و شاید بهترین راه ممکن برای اینکه به صدر جستجوهای گوگل نزدیک شوید این است که طبق قوانین و خواسته های وی عمل کنید، نه کم و نه زیاد. کم کاری در اجرای قوانین گوگل سایت تان را شامل جریمه می کند و بیش از حد روی قوانین کار کردن هم همینطور خواهد بود.

فاکتورها و قوانین گوگل مدام در حال تغییر هستند و همین باعث شده تا نتایج مختلفی را در موتورهای جستجو به دست بیاورید و باید از تکنیک و ترفندهای مختلفی استفاده کنید که به مرور زمان به صدر جستجوهای گوگل دست پیدا کنید.

شاید برای برخی ها این تصور به وجود بیاید که به راحتی می توان به صدر جستجوهای گوگل نزدیک شد اما در خوشبینانه ترین حالت ممکن این مورد یک سال زمان می برد که گوگل به سایت شما از نظر محتوای تولید شده و سئویی که انجام می دهید اعتماد کند و اگر بخواهید سر گوگل را شیره بمالید در آن صورت به راحتی سایت تان را جریمه می کند.

برخی از روش ها می تواند روی افزایش رتبه ی سایت تان تأثیر منفی بگذارد و برخی دیگر اگر به صورت صحیح از آن استفاده کنید به طور حتم روی بالا بردن رتبه ی سایت تان تأثیری مثبت خواهد گذاشت. هر چه رتبه ی سایت بالاتر برود به طبع میزان حضور کاربران در سایت هم افزایش پیدا خواهد کرد و کاهش بانس ریت در نتیجه به کسب درآمد بیشتر منتهی خواهد شد.

به دست آوردن رتبه ی یک در نتایج جستجوی گوگل و رسیدن به صدر جستجوها به عوامل و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد از جمله تعداد بک لینک هایی که دریافت می کنید، عمر دامنه از نظر تاریخ ثبت دامنه، تعداد بازدید کننده هایی که روزانه به سایت مراجعه می کنند، به روز رسانی مداوم سایت و خیلی از موارد دیگر.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله سعی دارد به 6 ترفند برای افزایش رتبه ی سایت ارائه دهد. فراگیری این تکنیک ها و ترفندها می تواند شانس رسیدن به صدر جستجوی گوگل را برای شما فراهم کند.

با ما همراه باشید ....

ترفند اول: تولید محتوایی که کپی نباشد

به روز رسانی مداوم سایت آن هم با بهترین محتوایی که به صورت روزانه تولید می شود می تواند شانس رسیدن به صدر جستجوهای گوگل را برای شما بیشتر کند اما به شرط اینکه محتوای ثبت شده در سایت تان کپی نباشد وگرنه با جریمه ی گوگل همراه خواهد بود.

شاید تولید کردن محتوای ناب و جدید که در هیچ جایی از اینترنت وجود ندارد آن هم به صورت روزانه کاری سخت و دشوار باشد اما ارزش این را دارد که بعد از مدتی به سمت لینک اول گوگل خیز بردارید. دیگر زمان آن گذشته که با کپی کردن مطالب به صفحه ی اول یا لینک اول گوگل برسید. زمان آن شده که بهترین نتیجه ها را با تولید محتوایی کاملاً منحصر به فرد که در کل اینترنت خاص باشد، به دست بیاورید در غیر این هرگز نمی توانید به جایگاهی که مد نظرتان هست برسید.

در ضمن سعی کنید این نکته را فراموش نکنید:

محتوایی که نتواند کاربر را به سمت خودش جذب کند هیچ ارزشی ندارد حالا می خواهد این محتوا را خودتان تولید کرده باشید و یا از دیگر سایت ها کپی شده باشد.

ترفند دوم: عنوان و متا دسکریپشن را به مانند هم انتخاب کنید

یکی از قسمت هایی که خیلی خیلی اهمیت دارد عناوینی است که برای محتوای تولید شده انتخاب می کنید. به خاطر اینکه اولین موردی که کاربران در هنگام جستجو کردن با آن مواجه می شوند عنوان یک مطلب است و هر چه این عنوان از کلمات و جملات جذاب تری استفاده شده باشد به طبع کاربر برای کلیک کردن روی آن کار راحت تری خواهد داشت. پس سعی کنید این قسمت را با دقت زیاد انتخاب کنید و از کلمات و جملات جذاب و کاربر پسند استفاده کنید.

قسمت دیگری که کاربر قبل از اینکه روی لینک عنوان کلیک کند آن را مطالعه می کند، متا دسکریپشن یا همان خلاصه ی مطلب است. اگر یک جمله از عنوانی که برای محتوایتان انتخاب می کنید عیناً همان را در قسمت خلاصه ی مطلب بیان کنید شانس اینکه این مطلب به مرور زمان به لینک اول جستجوی گوگل نزدیک شود خیلی زیاد است و این همان استفاده از کلمه ی کلیدی محتوای تولید شده در قسمت متا دسکریپشن است و به طبع این مورد روی سئو تأثیر خیلی زیادی خواهد گذاشت.

به طور مثال فرض کنید یک مطلب با عنوان کاملترین مرجع افزایش بازدید سایت تولید کرده اید و برای اینکه کاربر بتواند درک صحیحی از این مطلب را به دست بیاورد عیناً همین جمله را در قسمت خلاصه ی مطلب بیاورید که در اصل جزئی از فاکتورهای مهم سئو هستند. این عمل شما می تواند عملکرد جستجو را برای کاربران و موتورهای جستجو راحت تر کند.

ترفند سوم: روی دریافت بک لینک های با ارزش و با کیفیت سرمایه گذاری کنید

همه چیز یک وب سایت در دنیای اینترنت به بک لینک هایی است که دریافت می کند. هر چه لینک های با کیفیت تری دریافت کنید و تعدادش هم بیشتر باشد از نظر گوگل سایت تان یک سایت محبوب جلوه می دهد و در نهایت گوگل هم به مرور زمان سایت تان را طبق کلمه ی کلیدی که خودتان انتخاب کرده اید به لینک اول نزدیک و نزدیک تر می کند.

اما سعی کنید یک نکته را فراموش نکنید:

از سایت های با کیفیت که ارزش زیادی دارند برای دریافت بک لینک استفاده کنید و همچنین از سایت هایی که لینک های دریافتی خیلی زیادی دارد و در اصطلاح اسپم هستند، خودداری کنید. چرا که این مورد روی سئو سایت تان تأثیر منفی خواهد گذاشت و برای اینکه این مورد به وجود نیاید می توانید از سایت .commoz استفاده کنید.

ترفند چهارم: بیش از حد از لینک بیلدینگ استفاده نکنید

استفاده بیش از حد از هر چیزی به ضرر شما خواهد بود حتی اگر در مورد سئو باشد. یکی از این عوامل لینک های داخلی یا همان لینک بیلدینگ است. لینک های داخلی در اصطلاح برقراری یک پل ارتباطی بین مطالب قدیمی و مطالب جدید است. با این کار به گوگل و کاربران این را می فهمانید که یک مطلب قدیمی تر در همین مورد وجود دارد.

اما اگر بخواهید از کلمات کلیدی که در محتوای جدید وجود دارد به طور مکرر به محتواهای قدیمی لینک بدهید از نظر گوگل اسپم تلقی می شود و شامل جریمه می شوید. پس سعی نکنید محتوای جدیدتان را با لینک های داخلی لینک باران کنید. هر چیزی به اندازه اش خوب است حتی اگر در مورد برقراری ارتباط بین دو مطلب باشد.

ترفند پنجم: ناتوان بودن در ارائه ی یک تجربه ی کاربری خوب

یکی دیگر از مواردی که روی سئو و بهینه سازی سایت تأثیر زیادی می گذارد این است که کاربر از سایت شما خوشش بیاید. اما این مورد به زیبایی وب سایت ارتباطی ندارد. زمانی که کاربر وارد سایت می شود به طور حتم اولین چیزی که به دنبال آن می گردد گزینه ای است که بتواند نیازش را برطرف کند.

به طور مثال اشخاصی که وارد یک سایت درج آگهی می شوند اولین گزینه ای که به دنبال آن می گردد گزینه درج آگهی رایگان یا ثبت آگهی رایگان است. یا اشخاصی که وارد یک سایت که در زمینه ی موفقیت فعالیت می کنند اولین گزینه یا منویی که به دنبال آن می گردند مقالات یا دانلودهای رایگان است.

اگر این گزینه ها جلو چشمان کاربر باشد خیلی سریع تر می تواند نیازهایش را برطرف کند و همین روی تجربه ی کاربری تأثیر زیادی خواهد گذاشت. کاربران این روزها بیشتر جستجوهایشان را در گوگل از طریق گوشی همراه انجام می دهند و هر چه بهتر بتوانید یک رابط کاربری مناسب و کاربردی را برای کاربرانی ایجاد کنید که از گوشی همراه استفاده می کنند، به طور حتم باعث می شود میزان حضور کاربران افزایش خواهد یافت و همین روی کسب بهترین رتبه در نتایج جستجوی گوگل تأثیر خیلی زیادی خواهد گذاشت.

ایجاد یک رابط و تجربه ی کاربری قدرتمند می تواند کاربران را از شما راضی نگه دارد و کاربران و مشتریان که راضی باشند رفت و آمدها به سایت تان بیشتر خواهد شد و در نتیجه شما هم برای اینکه این رفت و آمدها بیشتر شود می بایستی سرعت ورود به سایت تان را افزایش دهید و به طبع هر چه سرعت افزایش پیدا کند باز هم روی رابط کاربری و کسب بهترین نتیجه ی جستجوی گوگل تأثیر خواهد گذاشت.

ترفند ششم: استفاده از شبکه های اجتماعی را در اولویت کاری قرار دهید

شبکه های اجتماعی منبعی بزرگ از بازدید کننده ها و مشتریانی هستند که می توانید از آن استفاده کنید. شما با اشتراک گذاری مطالب تولید شده می توانید توجه کاربران را به سمت خودتان جلب کنید و اگر در شبکه های اجتماعی خوش بدرخشید به مرور زمان به یک برند دوست داشتنی تبدیل خواهید شد و همین کافیست تا کاربران با وارد شدن به سایت تان، سایت شما را محبوب جلوه دهند و در نتیجه بعد از مدتی بهترین رتبه های گوگل را به دست بیاورید.

احتیاجی نیست میلیون ها یا میلیاردها تومان خرج کنید تا تبیلغات گسترده ای انجام دهید و در میان مردم به یک برند تبدیل شوید. فقط کافیست حضوری مداوم و مستمر در شبکه های اجتماعی داشته باشید و محتواها، محصولات و خدمات تان را به دیگران معرفی کنید و این کاری است که خیلی از کسب و کارهای بزرگ دنیا از آن استفاده می کنند و سودهای کلانی هم از این راه به دست آورده اند.

سخن آخر

به دست آوردن بهترین جایگاه در جستجوهای گوگل کار راحتی نیست و به زمان نیاز دارد و ممکن است یک سال زمان ببرد اما به هر حال ارزش این را دارد که بعد از یک سال زحمت و تلاش به بهترین نتیجه ها هم برسید.