positive-thinking

همه این را خوب می دانیم که مثبت اندیشی و داشتن یک نگرش مثبت نسبت به تمام مسائل زندگی، روی همه ی جوانب حال و آینده ی شما تأثیری مثبت می گذارد. هر چه نگرش شما نسبت به مسائل زندگی مثبت تر باشد به طبع تأثیر خیلی زیادی روی سلامت روانی و شخصیت شما خواهد گذاشت.

ایجاد یک نگرش مثبت و داشتن حس خوشبینی به زندگی می تواند تمام افکار منفی را از ذهنتان بیرون کند و همین به معنی ایجاد یک تغییر بزرگ در زندگی است. این تغییر می تواند شما را شادتر، خوشبخت تر، خوشبینانه تر و موفق تر از همیشه نشان دهد.

با ایجاد نگرش مثبت در اصل شما نیمه ی پر لیوان را در نظر گرفته اید و این یعنی داشتن خوشبینی نسبت به آینده و این خوشبینی یعنی همیشه منتظر اتفاق های خوب بودن و این همان ذهن قدرتمندی است که شما با نگرش مثبت برای خودتان ایجاد کرده اید.

تمام موقعیت ها و اشخاصی که به زندگیتان دعوت می کنید همه بستگی به نوع نگرش شما دارد و شاید به جرأت بتوان گفت که تمام موفقیت ها و تمام شکست هایی که در زندگی متحمل می شوید همه و همه به همین نگرش بستگی دارد و چه بهتر که از نگرش مثبت و مثبت اندیشی در زندگی استفاده کنید تا بتوانید زندگیتان را تحت کنترل خودتان داشته باشید.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله مایل است نحوه ی کنترل افکار منفی و ایجاد یک بمب نگرش مثبت را برای شما توضیح دهد.

با ما همراه باشید ....

نکته ی اول: نسبت به حال و آینده خوشبین باشید

به طور حتم تمام موفقیت ها و شکست هایتان همه بستگی به نوع نگرش شما دارد و به طور حتم موردی که خیلی روی موفقیت های شما تأثیر زیادی می گذارد حس خوشبینی نسبت به حال و آینده است. اگر قرار است در زندگیتان خوشبین باشید باید آن را یاد بگیرید و این یعنی این حس یک حسی آموختنی است.

شما می توانید با افراد مثبت اندیش و مثبت نگر که در زندگیشان همیشه خوشبین بودند رفت و آمد کنید. برقراری ارتباط با افراد مثبت و خوشبین می تواند همان حسی که آنها دارند را به شما منتقل کنند و دقیقاً همان طوری که افراد خوشبین فکر می کنند همان طور هم فکر یا رفتار خواهید کرد.

به مرور زمان که یاد گرفتید خوشبین باشید تمام رفتارهایتان به مانند این اشخاص می شود و به یک باور تبدیل خواهد شد که شخصی مثبت اندیش با یک نگرش مثبت خواهید بود و از آن سو به فردی خوشبین هم تبدیل خواهید شد.

نکته ی دوم: ذهنتان را با افکار و ایده های مثبت تغذیه کنید

اگر قرار است یک بمب نگرش مثبت ایجاد کنید و آن را در زندگیتان منفجر کنید پس باید ذهنتان را با افکار و ایده های مثبت بمباران کنید. تغذیه ی مثبت ذهنتان با ایده ها و افکار مثبت می تواند شما را در مسیر موفقیت قرار دهد. برای این منظور می توانید مقاله های مثبت، پادکست های صوتی انگیزشی، ویدیوهای انگیزشی، کتاب های مثبت اندیشی و یا هر چیزی که روی ذهنتان تأثیر مثبت می گذارد، بخوانید، بشنوید و یا ببینید.

شما باید مدام ذهنتان را با این افکار و ایده ها بمباران کنید و برای این کار تا جایی که می توانید با افراد مثبت اندیش و مثبت نگر که نگرشی کاملاً مثبت گونه دارند و همیشه افکاری مثبت به ذهنشان وارد کرده اند، ارتباط برقرار کنید. در همایش ها و سمینارهای موفقیت شرکت کنید تا ذهنتان با اینگونه افکار آشنایی داشته باشد.

نکته ی سوم: توجه بیشتر به اهداف حتی با بودن صدها مشکل

هر کسی در زندگی اهداف و رویاهایی را دنبال می کند و در این بین اشخاصی به آن دست پیدا می کنند که نسبت به بقیه خوشبین تر و از همه مهمتر نگرشی مثبت دارند. این اشخاص می دانند دستیابی به اهداف و رویاها کار راحتی نیست و به زحمت و زمان زیادی نیاز دارد و باید به صورت مداوم روی آنها کار کرد پس با یک دید کاملاً مثبت و خوشبینانه برای رسیدن به آن تلاش می کنند و اگر صدها یا هزاران مشکل هم به وجود بیاید و از آن طرف پولی به دست نیاورند باز هم روی اهدافشان کار می کنند.

وقتی با یک حس خوشبینانه و نگرشی مثبت به سمت اهداف حرکت می کنید به طور حتم طبق قانون جذب و قانون کائنات تمام چیزهایی که نسبت به آن حس مثبتی داشته اید به سمت خودتان جذب می کنید و همین باعث می شود نسبت به مسائل و مشکلاتی که به وجود می آید قدرتمندتر، خوشبینانه تر و از همه مهمتر مثبت تر باشید.

ضمیر ناخودآگاه تان منبعی عظیم از افکار مثبت و منفی است اما این اختیار با شماست که کدام یک را انتخاب کنید. اگر افکار مثبت را انتخاب کنید به طور حتم به راحتی می توانید با یک نگرش مثبت، تمام مسائل و مشکلاتی که به وجود آمده است را حل کنید، اما اگر افکار منفی را انتخاب کنید بعد از مدتی پل های موفقیت را خراب خواهید کرد.

نگرش مثبت در زندگی شما نشان می دهد که در برابر مسائل و مشکلات و همچنین افکار منفی هرگز تسلیم نشوید و به خواسته ها، رویاها و اهدافتان فکر کنید. اگر افکار منفی به سراغتان آمد فوراً آن را با افکار مثبت جایگزین کنید که مبادا همین افکار منفی یأس و ناامیدی را به بزرگترین دشمن تان تبدیل کند.

نکته ی چهارم: برای داشتن یک نگرش مثبت به دیگران احساس مثبت بدهید

طبق قانون جذب و کائنات هر زمان که شما در یک محیط خاص قرار می گیرد فرکانس همان محیط هم به شما منتقل می شود. به طور مثال زمانی که به یک عروسی دعوت می شوید به خودی خود احساس شادی و رقص به شما دست می دهد، اگر به یک مراسم عزا و تشییع جنازه بروید بیشتر به مُردن و مرگ فکر می کنید و اگر مدام با اطرافیانتان بگو بخند داشته باشید و به آنها انرژی مثبت بدهید و حرف های خوب و انگیزشی به آنها بزنید این حس مثبت اندیشی هم به آنها منتقل می شود و خواه ناخواه در همان محیط همان فرکانسی که ساطع می شود را دریافت می کنند.

اگر مایلید که در زندگی به موفقیت های زیادی دست پیدا کنید پس سعی کنید انرژی مثبت را به دیگران انتقال دهید تا انرژی های بیشتری را دریافت کنید، حالا این انرژی مثبت می تواند به صورت صحبت های انگیزشی باشد و یا تفکرات مثبت و نگرش های مثبتی که نسبت به حال و آینده دارید.

سخن آخر

تمام افکار و نگرش های ما سازنده ی حال و آینده ی ماست. اگر قصدتان این است که در زندگیتان پیشرفت کنید سعی کنید تمام نگرش های منفی را از ذهنتان حذف کنید و به جای آن نگرش مثبت را به عنوان یک عادت خوب تبدیل کنید چرا که همین نگرش های مثبت است که می تواند زمینه ساز موفقیت شما در هر زمانی باشد.