sabr-va-tahamol

فاکتورها، عوامل و دلیل های خیلی زیادی وجود داره که باعث میشه یک شخص از شکست های پی در پی خودش درس بگیره و به موفقیت برسه. اشخاصی خیلی زیادی هستند که از هر شکستی یه پل می سازند برای رسیدن به موفقیت و اینها همون اشخاصی هستند که هیچ وقت موفقیت رو به شانس و اقبال ربط ندادند و به جای اینکه دست روی دست بزارند تا شرایط مهیا بشه، خودشون به فکر این هستند تا راهی پیدا کنند تا به اهدافشون نزدیک و نزدیک تر بشند.

این نشون میده که افراد موفق هیچ وقت در مقابل سختی ها و مشکلات تسلیم نمیشند و هر رنج و سختی که به وجود بیاد همه رو به فال نیک میگیرند و یکی از بزرگترین و مهمترین دلیل میتونه صبر و تحمل برای رسیدن به اهداف باشه که خیلی ها این رو اصلاً قبول ندارند و دوست دارند یک شبه به تمام اهداف چند سالشون برسند. اما این کاری سخت و غیر ممکن هست.

ما انسانها در کل عجول هستیم و هر کاری که بخوایم انجام بدیم دوست داریم همون لحظه انجام بشه. به طور مثال اگر یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کردیم دلمون میخواد فردای همون روز هزاران بازدید کننده بیاد و از ما خرید کنه و یه شبه میلیاردر بشیم یا مثلاً یک کسب و کار راه اندازی کنیم که روزی هزار تا مشتری داشته باشه.

حتی بزرگترین کسب و کارهای دنیا هم اونقدر صبر کردند تا به بهترین نتیجه ها دست پیدا کردند. به طور مثال شرکت کوکا کولا تو سال اول راه اندازیش 25 بطری نوشابه فروخت و این نشون میده که هر کسب و کاری برای موفقیت و رسیدن به اهداف هیچ راهی به جز صبر و تحمل ندارند و همین به نوعی یک مهارت به حساب میاد.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله ی جالب قصد داره 4 مورد از مزایای صبر و تحمل رو به شما نشون بده که چرا باید برای رسیدن به اهداف از خودتون صبر و تحمل نشون بدید.

با ما همراه باشید ....

مزیت اول: صبر و تحمل باعث به واقعیت پیوستن اهداف میشه

شاید به جرأت بشه گفت که صبر و تحمل اصلی ترین دلیل برای رسیدن به اهداف هست. صبر و تحمل باعث میشه که بدونید اهدافتون بلند مدت هست و برای رسیدن به اونها هیچ وقت نباید عجله کرد. وقتی عجله می کنید مجبورید چند تا کار رو با هم انجام بدید که هیچ کدوم رو هم نمی تونید به خوبی انجام بدید و همین میشه که به مرور زمان از اهدافتون دور تر میشید.

اما اگر یه برنامه ریزی و هدف گذاری بلند مدتی رو برای خودتون داشته باشید و در کنار اون مهارت ها و توانایی های لازم رو هم کسب کنید مطمئن باشید که بعد از مدتی اهدافی که داشتید به واقعیت نزدیک میشه و این همون رازی هست که تو صبر و تحمل پنهونه.

مزیت دوم: هرگز تصمیم هایی عجولانه نمی گیریم

وقتی صبر و تحملمون رو زیاد کنیم مطمئن باشید در آینده هیچ وقت برای تصمیم هایی که می گیریم ناراحت و پشیمون نمیشیم. بارها و بارها شده که خیلی ها تو گذشته تصمیم هایی گرفتند و کارهایی کردند که الان وقتی بهش فکر می کنند خیلی خیلی ناراحت و پشیمون میشند فقط به خاطر اینکه بدون در نظر گرفتن مقوله ی صبر، خیلی عجولانه تصمیم گرفتند.

این مزیت صبر باعث میشه تا همیشه تصمیم هایی کاملاً منطقی و در خور تحسین بگیریم و بیشتر از همیشه به فکر آینده خودمون باشیم و به جای اینکه احساسی برخورد کنیم بیشتر از همیشه منطقی تر و عاقلانه تر با مسائل و مشکلات زندگی و کسب و کار کنار بیایم.

مزیت سوم: صبر کردن باعث کاهش اضطراب و استرس میشه

شاید توی زندگیتون آدم های بی خیال خیلی زیادی رو دیده باشید که هیچ استرس و اضطرابی رو به خودشون راه نمیدن. وقتی کاری انجام میدن خیلی راحت و ریلکس انجامش میدن و واقعاً حوصله ی خیلی از ماها رو که واقعاً عجول هستیم، میبرن.

کاهش استرس و اضطراب یکی دیگه از مزیت های صبر و تحمل برای رسیدن به اهداف هست. وقتی هدف گذاری می کنیم و میدونیم که این اهداف ما بلند مدت هست پس هیچ وقت عجله نمی کنیم که بخوایم با استرس زیاد این کار رو انجام بدیم و خیلی راحت و ریلکس بدون اینکه عصبانی یا عصبی بشیم لاک پشت وار به سمت اهدافمون قدم بر می داریم. وقتی بدون استرس قدم بر می دارید، می دونید که اهدافتون کجاهاش مشکل داره و به راحتی می تونید به عقب برگردید و از اول شروع کنید.

این رو هم بدونید در مسیر رسیدن به اهداف، داشتن صبر و تحمل زیاد باعث میشه تا همیشه با آرامش کامل و بدون استرس و اضطراب قدم هایی سنجیده بردارید.

مزیت چهارم: صبر و تحمل هر مشکلی رو حل میکنه

توی زندگی همه ی ما انسان ها بدون استثناء درد و رنج و مشکل هست اما موفق کسی هست که با صبر و تحمل بتونه این مشکلات و رنج ها رو حل کنه. توی مسیر موفقیت و رسیدن به اهداف هم خواه ناخواه صدها یا هزاران مشکل برای شما به وجود میاد و چه بهتر که با صبر و تحمل زیاد بتونید این مشکلات رو حل کنید.

هیچ کسی با عجله کردن به جایی نرسیده و شاید این جمله ی معروف رو شنیده باشید: دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن هست. این جمله بیشتر توی رانندگی ازش استفاده می کنند اما همه این رو خوب می دونند که با تحمل کردن و صبر کردن در برابر مشکلات می تونید آینده ای رو بسازید که تصورش برای خیلی ها سخت و دشوار هست و این جمله رو از ما به یادگار داشته باشید: دیر رسیدن به اهداف خیلی بهتر این هست که با کمی عجله کردن هیچ وقت به اون نرسید و همیشه این شما باشید که دیگرون رو به اهدافشون برسونید.

هیچ وقت سعی نکنید مشکلات رو اونقدر بزرگ نشون بدید که صبر شما در برابرش هیچ باشه. همیشه برای خودتون و برای صبر و تحملی که دارید ارزش قائل بشید و تا جایی که می تونید در برابر تمام مشکلات خدای خودتون رو بزرگ تر از اونها بدونید. اگر جایی کم آوردید از خدا کمک بگیرید که همیشه و همه جا به یاد بنده هاش هست و ثانیه ای اونها رو تنها نمیزاره.

درد و رنج و سختی و مشکلات رو تجربه کنید و قوی تر بشید. انسان های قوی با همین دردها و رنج ها و صبر و تحملی که دارند قوی تر میشن.

سخن آخر

احتمالاً این جمله برای خیلی هاتون آشنا هست: بعد از هر سختی، آسونی هست و بعد از سر بالایی، سر پایینی هست.

این جمله برای اشخاصی هست که صبر و تحمل رسیدن به اهداف رو از خودشون نشون میدن و مطمئن باشید این روزها که پر از سختی ها و مشکلات هست از بین میره و به اهدافی که داشتید می رسید به شرط اینکه صبر و تحمل کنید و روز به روز قوی تر بشید.