marketing

یکی از اصلی ترین کارهایی که بعد از راه اندازی کسب و کارتان باید انجام دهید بازاریابی محصولات و خدمات است و فرقی هم بین فیزیکی بودن یا اینترنتی بودن آن ندارد. در این مسیر بایستی بدانید که بازاریابی به هیچ عنوان کار ساده ای نخواهد بود. متقاعد کردن اینکه مخاطبین هدفتان با این همه رقیبی که شما دارید فقط از محصولات و خدمات شما استفاده کنند به هیچ عنوان کار راحتی نیست و رقبایتان هم دست روی دست نمی گذارند که مشتریان از دیگر رقیب هایش خرید کنند.

روز به روز راهکارها، ترفندها و تکنیک های جدیدی برای بازاریابی به وجود می آید و هر کسب و کاری از این ترفندهای جدید استفاده می کنند تا مشتری های بیشتری را جذب خودشان کنند. اما در این بین ترفندها و تکنیک های قدیمی هم وجود دارد که هنوز هم در بیشتر مواقع جوابگو است و خیلی از کسب و کارها از این روش استفاده می کنند. گرچه تکنیک ها و ترفندهای بازاریابی به سمت دیجیتالی شدن قدم برداشته است اما به هر حال خیلی از روش های قدیمی برای این کسب و کارها بیشتر از روش های دیجیتالی جواب می دهد.

اما در همین بین روش هایی که در دنیای اینترنت برای بازاریابی به وجود آمده آنقدر چندش آور شده که خیلی ها دیگر حاضر نیستند نام یک کسب و کار را با آن نوع تبلیغاتش بشنوند. از جمله تبلیغاتی که به صورت پاپ آپ ایجاد می شود. زمانی که وارد یک سایت می شوید و ناخودآگاه روی یک قسمت از سایت کلیک می کنید و یک دفعه یک سایت بالا می آید یا ایمیل هایی که وقت و بی وقت ارسال می شود و شما را وادار می کند تا گزینه لغو اشتراک را فشار دهید.

جلب کردن نظر کاربران به سمت تبلیغات یکی از اصولی ترین کارها در بازاریابی است نه اینکه مخاطبین را وادار کنید تا به اجبار تبلیغات تان را مشاهده کنند و حالا تیم "کافه نیاز" مایل است 5 روشی را برای شما شرح دهد که هر چند قدیمی به حساب می آیند اما باز هم جوابگوی کارهای شما خواهند بود.

روش اول: لباس هایی که حکم تبلیغ را می دهند

این روشی است که برخی از رستوران ها، مکان های سنتی مانند چایخانه و قهوه خانه یا فروشگاه های بزرگ از آن استفاده می کنند و سعی می کنند با پوشیدن یک لباس به تن برخی اشخاص به نوع تبلیغ کننده ی محصولات و خدماتشان باشد. حالا این لباس می تواند یک لباس سنتی مربوط به همان منطقه باشد یا لباس یک عروسک که به نوعی معروف و مشهور است، باشد. این روش به سرعت نظر افرادی که از آن منطقه عبور می کنند را به خودش جلب می کند و به نوعی کنجکاو می شوند در مورد محصولات و خدماتی که ارائه می دهند اطلاعات کسب کنند.

روش دوم: استفاده از بروشورها و تراکت های تبلیغاتی

یکی از روش هایی که از قدیم الایام پابرجا بوده و هنوز هم هست و شاید هیچ وقت کهنه نشود استفاده از بروشورها و تراکت های تبلیغاتی است. با استفاده از این روش به راحتی می توانید اطلاعات خیلی زیادی را به مخاطبین خود ارائه دهید و برندتان را به یک برند معروف و مشهور تبدیل کنید.

برای این کار فقط کافی است اطلاعات کافی را تهیه کنید و آن را روی بروشورها و تراکت های تبلیغاتی به صورتی زیبا و شَکیل در اختیار مخاطبین خود قرار دهید و اکثر اشخاصی که اقدام به راه اندازی یک کسب و کار جدید می کنند از این روش استفاده می کنند و در بیشتر مواقع هم جوابگوست و به راحتی برندتان را بر سر زبان ها می اندازد.

روش سوم: استفاده از تابلوهای تبلیغاتی

شاید به جرأت بتوان گفت که یکی از روش های بازاریابی که از قدیم تا به حال کاربرد داشته و هنوز هم دارد استفاده از تابلوهای تبلیغاتی است که انواع مختلفی هم دارد. از آنهایی که سر در مغازه و فروشگاه ها است گرفته تا تابلوهای الکترونیکی روان و چشمک زنی که مخاطبین و مشتریان را به سمت فروشگاه یا مرکز خرید هدایت می کند. اگر سری به مغازه ها و فروشگاه های مختلف بزنید متوجه می شوید که خیلی ها از این روش استفاده می کنند و به خصوص در شب این تابلوها از فاصله های دور هم قابل مشاهده هستند.

یکی از روش های دیگر هم که تا چند سال پیش مُد بود و الان هم استفاده می شود استفاده از نورهای تبلیغاتی مستقیمی است که برخی از فروشگاه ها به کار می برند. اگر توجه کرده باشید در برخی از جاده ها یک نور سبز رنگ به صورت کاملاً مستقیم از بالای سر شما در حرکت است. خیلی کنجکاو می شوید که این نور را دنبال کنید و سرمنشاء آن را پیدا کنید. وقتی به منبع این نور می رسید تازه متوجه می شوید که فروشگاه یا مغازه است که برای جلب توجه مشتری از این نورها استفاده می کنند و اگر نظر شما را جلب کرده پس حتماً نظر دیگران را هم به خوش جلب خواهد کرد.

روش چهارم: پلاستیک هایی که تبلیغات کسب و کارتان روی آن قرار دارد

خیلی از فروشگاه های بزرگ از این ترفند برای برند سازی استفاده می کنند و سعی می کنند لوگو، شماره تماس، نام فروشگاه، آدرس پستی، آدرس اینترنتی و هر اطلاعات دیگری را روی این کیسه ها قرار دهند. این پلاستیک ها مستقیماً وارد خانه ی مشتری می شود و به نوعی هر جا مشتری برود برند شما هم خواهد رفت.

این ترفند نه تنها برای فروشگاه های بزرگ بلکه برای داروخانه، پوشاک فروشی، خشکباری، آرایشی بهداشتی، اسباب بازی فروشی و خیلی از مکان های دیگر هم کاربرد دارد. با این روش به راحتی برندتان را به دیگران معرفی می کنید و دهان به دهان برند شما می چرخد و بزرگ و بزرگ تر می شود. خیلی از کسب و کارها با استفاده از طرح های خلاقانه و مبتکرانه ای که روی این کیسه ها به اجرا در می آورند سعی می کنند مشتری های بیشتری را هم جذب خودشان کنند.

روش های پنجم: هم قیمت قبلی را بزنید و هم قیمت تخفیف خورده

یکی از روش هایی که خیلی جواب می دهد و بیشتر در فروشگاه های بزرگ از آن استفاده می شود این است که روی یک اتیکت قیمت فعلی محصول را وارد، بعد قیمت فعلی را خط بزنید و قیمت تخفیف خورده آن را وارد کنید. مشتری آن چیزی را که می بیند باور می کند و این نوع بازاریابی بیشتر روی ذهن مشتری کار می کند.

به طور مثال مشتری وقتی می بیند یک محصول 23000 هزار تومان قیمت دارد ولی فروشگاه آن را 22000 تومان می فروشد به خودش می گوید: چه کاریه بخوام همینو یه جای دیگه گرون تر بخرم. از همین جا میخرم. بعد جالب اینجاست که از همین محصول بیشتر از یکی می خرد. در اینجا درست است که مقدار سودی که قرار است فروشگاه به دست بیاورد کمتر است اما "مشتری بیشتر با سود کمتر بهتر از مشتری زیاد با سود کمتر است". به همین خاطر است که خیلی از فروشگاه های بزرگ از این ترفند قدیمی اما هنوز پر کاربرد استفاده می کنند و سودهای زیادی هم به دست می آورند.

سخن آخر

هر روشی هر چه قدر هم که قدیمی باشد باز هم می تواند در یک جایی استفاده شود و در اکثر مواقع تأثیر خیلی زیادی در فروش محصولات و خدمات شما ایفا می کنند.