mistake-linkedin

شبکه های اجتماعی این روزها باعث رشد و پیشرفت هر کسب و کاری شده است و خیلی از مردم خواسته یا ناخواسته به این شبکه های اجتماعی روی می آورند و استفاده ی هر چه بهتر از این شبکه ها می تواند کسب و کارتان را به کسب و کاری ماندگار و دوست داشتنی تبدیل کند و اهداف شما را دست یافتنی تر از همیشه کند.

یکی از این شبکه های اجتماعی، لینکدین است که با بهره گیری از یک سیستم قدرتمند سعی کرده خیلی از مدیران و کارفرمایان و اشخاصی که به نوعی مدیر یک کسب و کار هستند را دور هم جمع کند و این به نوعی هم پرستیژ شخصیتی این اشخاص و کسب و کارها را بالا می برد و هم یک رزومه ی قدرتمند به حساب می آید. برند و برند سازی در این شبکه کاری سخت و دشوار نخواهد بود و با کمی فعالیت و همچنین داشتن یک پروفایل قدرتمند می توانید مشتری های زیادی را به سمت کسب و کارتان جذب کنید.

اما رعایت نکردن یک سری اصول در همین شبکه ی اجتماعی هم به نوعی می تواند شخصیت کسب و کارتان را پایین بیاورد و از همه بدتر اینکه کاهش فروش را برای شما به همراه خواهد داشت و حالا تیم "کافه نیاز" قصد دارد این اشتباهات را تشریح کند. به طور حتم دانستن این اشتباهات می تواند تأثیری مثبت روی حساب کاربری و همچنین افزایش مخاطبین تان خواهد داشت.

با ما همراه باشید ....

اشتباه اول: اهمیت ندادن به پروفایل

صفحه ی پروفایل شما به منزله ی یک رزومه ی آنلاین است که تمام اشخاصی که در این شبکه ی اجتماعی شما را دنبال می کنند می توانند از مهارت ها و توانایی هایتان بهره ببرند و این صفحه مکانی است که هزاران و یا میلیون ها دنبال کننده به آن دسترسی دارند و به طبع هر چه این صفحه پر بارتر باشد کاربران بیشتری را به سمت خودتان جذب خواهید کرد. اهمیت ندادن به این موضوع می تواند تأثیر منفی روی فعالیت شما در این شبکه بگذارد.

وارد کردن اطلاعات شخصی: روی این قسمت وقت بگذارید و بهترین موارد را انتخاب کنید. از جمله ایمیل، نام و نام خانوادگی، نام شرکت، نام سایت، نام کاربری، شماره تماس شخصی، شماره تماس شرکتی، آدرس، تصویر پروفایل که می تواند شخصی باشد و یا لوگو شرکت یا سایت باشد و خیلی از موارد دیگر. برای تصویر حتماً سعی کنید از یک تصویر با کیفیت استفاده کنید تا بتوانید کاربران را به سمت خودتان جذب کنید.

استفاده از یک عنوان و تیتر مناسب: این موردی است که خیلی ها از آن به خوبی استفاده نمی کنند و در کل این عمل شما به مانند یک شعار است که همه جا داد می زند که شما چه کاره هستید و چه توانایی ها و مهارت هایی دارید.

نام بردن از تجربیات شخصی: چه مهارت ها، توانایی ها و تجربیاتی دارید. هر چه دارید رو کنید و در این قسمت وارد کنید. هر کاربر و مخاطبی باید طبق یک قانون خاص دنبال کننده شما در این شبکه اجتماعی باشد. پس تا جای که می توانید این قسمت را طبق توانایی ها و مهارت هایی که دارید پر کنید.

در ادامه هم هر چه اطلاعات در مورد خودتان دارید وارد کنید از جمله تحصیلات، جوایز و افتخاراتی که کسب کرده اید، دوره های که گذرانده اید و غیره. به طور حتم اهمیت دادن به این موارد تأثیر خیلی زیادی روی کسب و کارتان خواهد گذاشت.

اشتباه دوم: وارد کردن اطلاعاتی که دروغ و اشتباه است

خیلی ها برای اینکه نشان دهند که چه شخصیت بزرگی دارند سعی می کنند اطلاعاتی اشتباه و دروغ را در اختیار دیگر کاربران قرار دهند. اما این مورد بعد از یک مدت رو خواهد شد و اشخاصی که با شما همکاری می کردند به مرور زمان شما را ترک خواهند کرد. اطلاعات تان هر چقدر هست حتی اگر کم است آن را به صورت واقعی و صحیح وارد کنید تا وجه و شخصیت تان زیر سوال نرود.

اشتباه سوم: ارسال کردن پست های زیاد

برای اینکه به دیگر کاربران و دنبال کننده هایتان نشان دهید که شخصی فعال هستید احتیاجی نیست به صورت مداوم و مکرر پست های زیادی قرار دهید. این کار اشتباهی مهلک و بزرگ است. به خاطر اینکه این مورد می تواند باعث اذیت کاربرانی باشد که شما را دنبال می کنند.

اگر قرار است خودتان را فعال نشان دهید سعی کنید روزانه یک پست مفید که به درد مخاطبین و دنبال کننده هایتان می خورد ارسال کنید. مطمئن باشید با این کار دنبال کننده هایتان یک نفس راحت می کشند و به راحتی می توانند مطالب ارسالی تان را مطالعه کنند.

اشتباه چهارم: از ارسال کردن پست های توهین کننده پرهیز کنید

یکی از اشتباهات رایج و وحشتناک این است که به شخص یا گروهی خاص توهین کنید. به طور مثال اگر در زمینه ی تولید نرم افزار فعالیت می کنید و حسابی کار و کاسبی تان هم گرفته و مشتری های زیادی هم دست و پا کرده اید چه لزومی دارد به یک شخص یا گروه خاص در کشور توهین کنید و یا پست هایی ارائه دهید که وجه ی شخصیتان را تا حد زیادی پایین بیاورد؟

حالا این به کنار، چه لزومی دارد که با ارسال کامنت های خاص باعث بی احترامی کردن به این اشخاص باشید؟ اگر قصدتان در لینکدین فعالیت و کسب درآمد است هرگز به خودتان این اجازه را ندهید که با توهین کردن به دیگران وجه ی خودتان را زیر سوال ببرید و از آن طرف هم کسب درآمدتان هم دستخوش تغییر شود.

اشتباه پنجم: قرار دادن تصاویر شخصی

این اشتباهی است که در برخی از پروفایل های کاربران مشاهده می شود و در اصل لینکدین را که بر پایه ی تجاری و تجارت ایجاد شده را با شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیسبوک که بیشتر حالت دوستیابی است، اشتباه می گیرند.

حتی همان کسب و کارهایی هم که در فیسبوک و اینستاگرام اکانت دارند هرگز از این جلف بازی ها در نمی آورند و بیشتر به کسب و کارشان توجه می کنند تا اینکه برخی از اشخاص عادی بخواهند در لینکدین عکس های شخصی قرار دهند.

سخن آخر

همان طوری که بیان کردیم لینکدین برای ارتباط برقرار کردن با اشخاص و گروه هایی ایجاد شده که بیشتر جنبه ی تجاری دارند و برای بازاریابی اینترنتی و جذب مشتری کاربرد دارد. پس تا جایی که می توانید از اشتباه کردن در این مورد بپرهیزید چرا که می تواند وجه ی کاریتان را تا حد زیادی کاهش دهد.