servatmand-shodan

مطمئناً هیچ کسی از پولدار شدن بدش نمیاد. اینکه صبح به صبح با این امید بیدار بشیم که دوباره به سراغ شغل مورد علاقه مون میریم و قبلش یه صبحانه ی دبش بخوریم و کت و شلوارمون رو بدون هیچ استرس و نگرانی از دیر رسیدن به سر کار، اتو بزنیم.

اینکه بتونی خودت رو بالا بکشی و میون میلیاردها آدم خودت رو ثروتمند نشون بدی خیلی میتونه سخت باشه اما وقتی بهش میرسی تازه میفهمی که ثروتمند شدن فقط تکرار یک سری کارها و عادت های خاص بوده که ماها ازش خبر نداشتیم. ما انسانها یه سری از عادت ها رو هر روز تکرار می کنیم اما غافل از اینکه این عادت های بد و اشتباه هر روز ما رو فقیر و فقیرتر میکنه.

عادت هایی مثل برقرار ارتباط با افراد فقیر از لحاظ فکری، برقراری ارتباط با افراد منفی نگر، استفاده از کلماتی که ضمیر ناخودآگاه رو هدف قرار میده، قدرتمندتر کردن باورهایی که روز به روز ما رو به سمت فقر سوق میده و خیلی از موارد دیگه و همین شیوه های زندگی هست که انسان ها رو ثروتمند و یا فقیر میکنه. شیوه های که خواسته یا ناخواسته اجرا میشن و حدود 90 درصد ما دخالتی در انجام اونها نداریم.

اما اگر بدونید چطور زندگی کنید و چطور این شیوه رو تغییر بدید به راحتی می تونید ثروت رو به سمت خودتون بکشونید و شما هم جزء همون 3 درصد افراد ثروتمند دنیا باشید. ما دوست داریم زمانی که شما این مقاله رو مطالعه می کنید جزء همون 3 درصد باشید و خودتون رو یه شخص ثروتمند بدونید نه اینکه با گفتن یه سری حرف های بیهوده روح و روان تون رو دستخوش تغییر کنید.

تیم "کافه نیاز" تو این مقاله 3 تا نکته ی کوچیک به شما نشون میده که چطور میتونیم سبک و سیاق زندگیمون رو تغییر بدیم و به سمت ثروت نزدیک و نزدیک تر بشیم و اگر نتونیم این تغییر رو ایجاد کنیم برای همیشه همون شخص فقیر خواهیم موند.

با ما همراه باشید ....

نکته اول: هیچ وقت تو حسرت گذشته نباشید

هیچ چیزی بدتر از این نیست که به گذشته فکر کنید و مدام به این فکر کنید که چرا نتونستید فلان موقع فلان کار رو بکنید، چرا فلان موقع اون سرمایه گذاری رو نکردم، چرا چند سال پیش مدرک لیسانسمو نگرفتم و خیلی از کاشکی ها و اگرهایی که گفتنش هیچ سودی نه برای شما داره و نه دردی رو دوا میکنه.

اگر قصدتون این هست که به موفقیت و ثروت برسید پس غبطه خوردن و حسرت کشیدن به خاطر گذشته و اینکه چرا فلان کار رو نکردید از ذهنتون بیرون کنید. به جای اون سعی کنید به آینده فکر کنید. اگر قرار بود کسی به گذشته برگرده و گذشته شو تغییر بده همه تا الان مولتی میلیاردر بودن. اما هیچ وقت این اتفاق نمیفته و نخواهد افتاد.

از همین لحظاتی که داخل اون هستید لذت ببرید و هدفی که دارید رو دنبال کنید و غصه خوردن به گذشته رو کنار بزارید. هدف گذاری کنید و از شکست هایی که خوردید درس بگیرید. از زندگی افراد موفق دنیا الگو برداری کنید و اونها رو الگوی اول زندگیتون قرار بدید و از الان به بعد رو در نظر بگیرید و به سمت اهداف و ثروتمند شدن قدم بردارید.

نکته دوم: هیچ وقت به خودتون نگید از ما گذشته و برای ما دیر شده

یکی از جملات ناامید کننده که رواج خیلی زیادی بین مردم داره اینه که تصور می کنن دیگه برای موفق شدن و ثروتمند شدن دیر شده و اگر به گذشته برمی گشتن شاید میتونستن یه کارهایی رو انجام بدن که موفق و ثروتمند بشن و تو اکثر مواقع هم میگن: دیگه از ما گذشته، دیگه سن ما به این کارا قد نمیده، دیگه برای ما دیر شده.

گفتن این جملات روی روحیه و ضمیر ناخودآگاهتون تأثیر میزاره و همین نوع تفکرتون زندگی رو طوری براتون پیش میبره که هر کاری بخواین بکنین به خودتون میگید: ای بابا دیگه از ما گذشته، برای ما دیر شده. اگه نوع تفکرتون این باشه هیچ وقت نمیتونین ثروت رو به سمت خودتون جذب کنید و این به مرور زمان به باور شما تبدیل میشه که انجام هر کاری براتون دیر شده و دیگه از عهده ی شما خارج شده هست.

اما اگر قصدتون این هست که این شیوه ی تفکر و زندگی کردن رو تغییر بدید باید بتونید به مرور زمان این روش تفکر رو از ذهنتون خارج کنید و کارهایی رو انجام بدید که هیچ وقت انجام ندادید. اگر انجام کارهایی که ازش نفرت دارید رو انجام بدید و از دایره راحتی و منطقه ی امن خودتون بیرون بیاید به مرور زمان به سمت ثروت هدایت میشید.

نکته سوم: دایره ی ارتباطاتتون با افراد ثروتمند رو بیشتر کنید

معاشرت و برقراری ارتباط با افراد ثروتمند میتونه رازهای ثروتمند شدن رو براتون آشکار کنه و به خودی خود شما به سمتی حرکت می کنید که ثروت رو به خودتون جذب می کنید. وقتی با یک سری افراد خاص چه افراد فقیر و منفی نگر و چه افراد ثروتمند و مثبت نگر معاشرت می کنید به مرور زمان نوع تفکر و نوع صحبت کردنتون مثل اونها میشه، مثل اونها حرف میزنید، مثل اونها راه میرید، مثل اونها فکر می کنید و مثل اونها لباس می پوشید.

هر چه دایره ی ارتباطی تان با افراد ثروتمند و مثبت نگر بیشتر باشه به طبع نوع تفکر و نوع صحبت کردنشون به شما هم منتقل میشه و از هر حیثی دقیقاً یک کپی برابر اصل مثل این اشخاص میشید. دقیقاً ریسک هایی که این اشخاص می کنند البته با یه مقدار ریسک کمتر تا یه مدت زمان محدود رو شما انجام میدید تا به ثروت برسید و زندگی براتون یه چالش جدید به حساب میاد و یه حس و هیجان خاص به شما منتقل میشه و دوست دارید ریسک کنید و به ثروت نزدیک و نزدیک تر بشید.

هر چه ارتباطاتتون رو با افراد ثروتمند بیشتر کنید تغییرات خیلی زیادی رو توی زندگیتون مشاهده می کنید و شاید یکی از این تغییرات این باشه که با پول یک دوستی قدیمی برقرار می کنید. اگه تصور می کردید که پول باعث تمام بدبختی ها بوده حالا به این نتیجه می رسید که نداشتن پول ثروتی باعث تمام بدبختی ها میشه.

این ارتباط ها باعث میشه تا شما سرمایه گذاری، پس انداز کردن، ریسک کردن و خیلی از چیزهای دیگه رو یاد بگیرید و با همون مقدار پول کمی که دارید شروع به سرمایه گذاری توی حوزه های مختلف می کنید و اینطوری ثروت رو به سمت خودتون جذب می کنید و باعث و بانی همه ی اینها فقط ایجاد رابطه با افراد ثروتمند هست.

سخن آخر

تغییر شیوه ی زندگی کار راحتی نیست اما این مورد به مرور زمان قابل حل هست. اگر قراره ثروتمند بشید باید بتونید با یه انگیزه و شور و اشتیاق خاص این تغییرات رو به وجود بیارید. سعی کنید دایره ارتباطاتتون رو با افراد ثروتمند بیشتر کنید تا ثروت رو به سمت خودتون جذب کنید.