ghodrate-jazbe-kaenat

شاید تصور اینکه خداوند چقدر قدرتمند هست برای هر انسانی سخت و دشوار و در بعضی مواقع درک کردنش هم غیر ممکن باشه. تصور اینکه کائنات چه اندازه هستند، زمین خدا چه اندازه هست، دیگر سیاره ها چه اندازه هستند، چقدر سیاره و ستاره تو این دنیا وجود داره، چقدر کهکشان در کائنات وجود داره و خیلی از سوالات دیگه که ذهن خیلی از ما انسان ها رو به خودش مشغول کرده.

کائنات خداوند اونقدر وسیع و بزرگ هستند که از قوه ی ادارک ما خیلی خیلی خارج هستند و درک کردن اینکه خدا چه چیزهایی رو به وجود آورده برای ماها خیلی خیلی سخت و دشوار هست. اگر بدونید که کائنات خداوند چه اندازه هستند شاید به جرأت بگم سر تعظیم در مقابل چنین خدایی پایین آوردن، کمترین کاری هست که ما انسان ها میتونیم انجام بدیم.

قبل از اینکه این مقاله رو بخونید این ویدیو رو ببینید. تو این ویدیو کائنات خداوند رو یک به یک با نظم خیلی خاصی در کنار هم می بینید. تمام کائنات بر اساس افکار انسان عمل می کنند و هر چه شما تصور کنید کائنات همون رو برای شما مهیا میکنه.

در این مقاله ی زیبا تیم "کافه نیاز" مایل هست چند نکته رو درباره کائنات و نقش اونها در خلق اهداف و آرزوها بیان کنه. به طبع دانستن این نکات نقش سازنده ای در خلق اهداف و رویاهای شما خواهد داشت.

با ما همراه باشید ....

نکته اول: قدرت و نیروی کائنات تنظیم کننده تمام اهداف شما هستند

خداوند افکار انسان رو بر اساس اختیار آفریده حتی بهشت و جهنم. به انسان اختیار داده که راه خوب کجاست و راه بد کجاست. کدوم راه به سمت موفقیت، ثروت، خوشبختی و آرامش میره و کدوم راه به بیراهه و بدبختی میره و از همه مهمتر اینکه: اختیار با شماست.

وقتی توی افکارتون به مسائل مثبت یا منفی فکر می کنید کائنات هم همون چیزی رو که تصور کردید براتون آماده می کنه. به طور مثال اگر چند روزی هست که به این موضوع فکر می کردید که اگر با ماشینتون تصادف کنید پولی ندارید برای تعمیرش بپردازید. بعد از یه مدتی این فکر مثل خوره به جونتون میفته و گاه و بیگاه ماشین هایی رو می بینید که تصادف کردن و یا از جلوی تعمیرگاه رد میشید و می بینید ماشین های خیلی زیادی توی تعمیرگاه منتظر تعمیر هستند. همین تصور کردن ها باعث میشه تا به مرور زمان فرکانس شما با فرکانس کائنات یکی بشه و همین یعنی تصادف و این همون چیزی هست که شما به کائنات دستور دادید و خودتون تصادف رو به زندگیتون دعوت کردید.

 هر چه باورهای شما قوی تر باشه به طبع قدرتی که از کائنات دریافت می کنید هم قدرتمندتره و هر چی افکارتون منفی تر باشه میتونه بدبختی ها و فلاکت های بیشتری رو براتون فراهم کنه و این همون قانون جذب هست. قانون جذب در اصل همون شرایطی هست که شما از کائنات درخواست کردید. اگر مدام به پول و ثروت فکر کنید به طبع کائنات شرایطی براتون فراهم میکنه که در بیشتر مواقع از تصور شما هم خارج هست.

خیلی از ما انسانها در مورد چیزهایی که میخوایم به صورت بر عکس فکر می کنیم. مثلاً در مورد ثروتمند شدن همه ی ما به این فکر می کنیم که وضع مالی خیلی خوبی داریم اما این اشتباه هست. به جای اینکه به ثروتمند شدن فکر کنید به این فکر کنید که چه اندازه پول می خواید تا به اون شرایط مالی که دوست دارید برسید و احساسی که می خواید رو به دست بیارید. مثلاً فکر کنید که سال دیگه همین موقع 500 میلیون پول دارید و از داشتن این همه پول خیلی خوشحال و راضی هستید. این نوع تفکر طبق قانون جذب در کائنات، خیلی به واقعیت نزدیک تر هست تا اینکه فکر کنید الان خیلی ثروت دارید.

نکته دوم: کائنات همیشه و در همه حال فرمانبردار افکار شماست

دانستن اینکه کائنات چه قدرتی دارند از قوه ادارک ما خارج هست و چه بخواهید چه نخواهید کائنات در هر صورتی و در همه حال فرمانبردار افکار شماست. اینکه می بینید چیزهایی رو به سمت خودتان جذب می کنید که اصلاً انتظار و توقع اومدنش را نداشتید همه بر اساس افکار و گفتگوهای درونی شماست.

سعی کنید دوباره همون ویدیو رو ببینید. چه عظمتی خدا در پشت این همه کائنات قرار داده. تصور اینکه خدا قدرت جذب این همه سیاره، ستاره و کهکشان را در اختیار افکار انسان قرار داده باز هم از قوه ادارک ما خارج هست. اما اگر قرار هست که به خودمون لطف کنیم تنها کاری که می تونیم انجام بدیم این هست که فقط افکار مثبت داشته باشیم و به صورت کاملاً مثبت با خودمون صحبت کنیم.

هر چی میل و اشتیاقتون نسبت به افکارتون بیشتر باشه به طبع قدرت کائنات هم در برآورده کردن چیزهایی که میخواستید، بیشتر هست و این نشون دهنده این هست که برای رسیدن به چیزی که می خوایم باید انتظار رسیدنش رو داشته باشیم تا کار کائنات برای برآورده کردنش راحت تر باشه و این همون جایی است که کائنات به شما میگه: فرمانبردارم سرورم.

نکته سوم: به وسیله قانون جذب و قانون کائنات، می تونید پیشگوی آینده خود باشید

در این مورد هیچ شکی نیست که قانون جذب به واقع یک قانون است و انکار کردن آن به طبع به ضرر خودتون هست. شما چه بخواید و چه نخواید اتفاق هایی که اطرافتون میفته همه بر اساس افکارتون شکل میگیره و بعد به صورت جسم بر سر راهتون قرار میگیره. اگر این رو قبول ندارید می تونید امتحان کنید.

به طور مثال بیاید و یه روز به صورت مداوم به خودتون بگید که امروز بیحالم، امروز اصلاً روز خوبی نیست، چه روز بدیه، حالت تهوع دارم، سرم داره درد میگیره. وقتی به صورت مداوم این جملات رو میگید مطمئناً همون چیزی که نمیخواید اتفاق میفته و دقیقاً سرتون درد میگیره و حالت تهوع به سراغتون میاد و همون روز میشه بدترین روز زندگیتون.

اما اگه نسبت به این قانون هیچ شکی نداشته باشید میتونید پیشگوی آینده خودتون باشید و خودتون رو زمانی که به تمام اهدافتون رسیدین ببینید و اینقدر این کار رو انجام بدید تا یقین کنید که واقعاً به اهدافتون رسیدید. هر چی تمرکز شما نسبت به یک تفکر بیشتر باشه قدرت کائنات هم بیشتر میشه و جذب کردن اون هدف چه منفی باشه و چه مثبت، خیلی راحت تر میشه.

کائنات خوب و بد نمیشناسه. کائنات اون چیزی که شما باور دارید رو آماده میکنه. کائنات اون چیزی که شما به زبون میارید و توی مکالمه ها و گفتگوهای درونی باهاش صحبت می کنید رو باور میکنه. پس اون چیزی که توی باورهای شما رخنه میکنه همون رو براتون آماده میکنه و بیراه نیست که می گویند کائنات پیشگوی آینده شماست.

سخن آخر

تمرکز شما روی هر چیزی بیشتر باشه به طور حتم قدرت اون رو بیشتر میکنه و این یکی از بزرگترین رازهای قانون جذب به حساب میاد. خیلی ها میگن من که بدبختی و فقر و بیچارگی رو برای خودم یا خونوادم نخواسته بودم اما وقتی به عمق موضوع نگاه می کنند می بینند چون تمرکز زیادی روی اونها داشتند این موارد براشون پیش اومده و مطمئن باشید کائنات هم با هیچ کسی شوخی نداره حتی اگه حرف هایی که میزنید به شوخی باشه کائنات اون رو باور میکنه.