ahamiyate-tolide-mohtava

محتوای متنی هنوز هم در صدر روش های جذب مشتری و بازاریابی محتوا قرار دارد و خیلی از اشخاصی که وارد اینترنت می شوند تا به دنبال برطرف کردن نیازها و مشکلاتشان باشند به سمت محتواهایی جذب می شوند که اولاً کاربر پسندتر باشد و ثانیه به خوبی بتواند راه حل های برطرف کردن یک مشکل را توضیح دهد.

از زمانی که تولید محتوای متنی به عنوان یکی از روش های جذب مشتری اعلام شد شاید سایت های کمی با این روش به خوبی آشنا بودند اما باید این نکته را بدانید که محتوای متنی اولین برخورد شما و مشتری در دنیای وب خواهد بود. اگر مشتری محتوای شما را بپسندد و تأثیر خیلی خوبی روی وی داشته باشد به طور حتم دفعات بعد هم به سایت تان مراجعه خواهد کرد و ممکن است سایت تان را به دیگران معرفی کند.

اما با وجود اینکه خیلی ها علاقه ای به مطالعه محتوای متنی ندارند و مایلند محتواها به صورت ویدیو یا پادکست های صوتی باشد و شاید این رفتار کاربران نشان از کمتر شدن علاقه آنها نسبت به محتوای متنی است اما بایستی بدانید که این عقیده و باور اشتباهی بیشتر نیست و هنوز هم خیلی از کسب و کارهای اینترنتی از این روش برای جذب مشتری و کسب بیشترین سود، استفاده می کنند.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله قصد دارد چند دلیل بیاورد که چرا تولید محتوای متنی هنوز هم یکی از روش های جذب مشتری و بازاریابی محسوب می شود.

با ما همراه باشید ....

دلیل اول: بازاریابی محتوا و تولید محتوا هنوز هم برای تحقق اهداف مورد استفاده است

خیلی از کسب و کارهایی که از تولید محتوا برای جذب مشتری استفاده می کنند بر این باورند که تولید محتوا از مهمترین روش های جذب مشتری به حساب می آید. به طور مثال سایت هایی مانند مجله های خبری را در نظر بگیرد. عمدتاً محتواهای تولید آنها به صورت متنی است و خیلی از این روش مشتری ها و بازدید کننده های زیادی را هم جذب کسب و کارشان کرده اند.

وقتی محتوای متنی زیاد باشد به طبع مشتری و بازدید کننده های بیشتری هم جذب این کسب و کارها می شوند و از آن سو برای کسب درآمد به سمت رپورتاژ آگهی قدم بر می دارند. یعنی از دیگر سایت ها پول دریافت می کنند و محتوای متنی آنها با لینک مستقیم و البته دائمی در سایت خودشان قرار می دهند که این یک معامله دو سر سود است.

با تولید محتوای متنی از این مزیت ها برخوردار خواهید بود:

مزیت اول: خیلی از کسب و کارهای اینترنتی با تولید محتوای متنی برندشان را به دیگران معرفی کرده اند

مزیت دوم: گوگل هم به عنوان مرجع تمام جستجوهای وب بر این عقیده است که سایت هایی که تولید محتوای متنی را در دستور کار خودشان قرار دارند در صدر جستجوهایش قرار می دهد

مزیت سوم: بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو و همچنین سئو سایت با توجه به تولید مداوم محتوای متنی است

مزیت چهارم: با تولید محتوای متنی به راحتی می توانید ترافیک و بازدید کننده های زیادی را نصیب خودتان کنید

مزیت پنجم: با این عمل مشتری ها و کاربران بیشتری را جذب خودتان خواهید کرد

مزیت ششم: افزایش فروش شما در گرو تولید محتوای متنی آن هم به صورت مداوم است. چرا که گوگل بیشتر برای سایت هایی ارزش قائل می شود که مبادرت به تولید محتوا آن هم به صورت روزانه کنند

دلیل دوم: بیشتر سایت ها در درجه اول مبادرت به تولید محتوای متنی می کنند

شاید اصلی ترین دلیلی که خیلی از سایت ها به صورت مداوم مشتری ها و بازدید کننده های زیادی را جذب خودشان می کنند این است که محتوای متنی را در اولویت کاری خودشان قرار داده اند و با استخدام افراد به صورت مداوم به تولید محتوای کاربر پسند کرده اند و این تولید محتوا هم روز به روز در حال افزایش است.

این درست است که محتواهای ویدیویی یا پادکست های صوتی از ارزش خیلی زیادی در نزد کاربران اینترنت قرار دارد اما شاید جالب باشد بدانید که خیلی از بازدید کنندهای سایت ها مایلند یک محتوا را به صورت متنی مطالعه کنند و همین دلیلی محکم برای جذب مشتری و همچنین اولویت قرار دادن سایت ها برای تولید محتوای متنی باشد و هنوز هم که هنوز است تولید محتوا پادشاه جذب مشتری است.

دلیل سوم: ساده ترین و کم هزینه ترین روش برای کسب و کارها، تولید محتوای متنی است

تولید محتوا به تنهاترین چیزی که نیاز دارد زمان است. اگر زمان و وقت کافی برای تولید محتوا داشته باشید به راحتی می توانید محتواهایی تولید که هم کاربرپسند باشد و هم مخاطبین زیادی را به سمت خودتان جذب کنید و به خاطر همین است که مخاطبین با مطالعه کردن، یک مطلب را فرا می گیرند و اگر اغراق نباشد تولید محتوا در صدر جذب مشتری محسوب می شود.

سخن آخر

شاید سرانه مطالعه در هر کشوری به خصوص ایران در حد متعادل نباشد اما مطالعه یک مطلب یا محتوا در اینترنت که کاربران آن روز به روز در حال افزایش هستند، بیشتر باشد و همین در بلند مدت علاقه کاربران را نسبت به مطالعه محتوای متنی بیشتر از قبل می کند و همین کافیست تا با قدرت بگوییم: پادشاه جذب مشتری، تولید محتوای متنی است.