Content-seo

سئو محتوا اگر اغراق نباشد یکی از اصلی ترین مباحث و چالش های سئو سایت می باشد که هر شخصی که کارشناس تولید محتواست یا دستی در نوشتن محتوا دارد می بایست این موارد را رعایت کند. اگر تولید و سئو محتوا به خوبی اجرا شود به طور حتم این مورد روی سئو کل سایت هم تأثیر خیلی زیادی خواهد داشت.

در اصل منظور از سئو محتوا انتخاب بهترین و جذاب ترین عنوان و بهینه کردن مطالب و محتواهای تولید شده به منظور دریافت بهترین رتبه در نتایج جستجوی گوگل است. بازاریابی محتوا هم یکی از تکنیک هایش این است که محتواهایی کاربر پسند و ارزشمند تولید کنید که کاربران حاضر شوند آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند و به وسیله همین محتواها بتوانید بازدید کننده های زیادی را جذب کسب و کارتان کنید.

در این مقاله مایل هستیم چند نکته در مورد تولید محتوای سئو شده برای جذب بهترین رتبه در نتایج جستجوی گوگل ارائه دهیم.

با ما همراه باشید ....

نکته اول: سئو همراه با تولید محتوای روزانه به مانند یک بمب عمل می کند

گوگل عاشق تولید محتواست و هر چه این محتواها به صورت روزانه انجام شود و برای موتورهای جستجو بهینه شود به طور حتم گوگل هم بهترین جایگاه را در نتایج جستجو به شما ارائه خواهد داد و شاید اگر اغراق نباشد سئو محتوا به همراه تولید محتوای روزانه به مانند یک بمب ساعتی است که می تواند بازدید کننده های زیادی را به سمت کسب و کارتان روانه کند.

اگر محتواهای تولید شده به صورت کامل سئو شود شانس رسیدن به صدر جستجوها را بیشتر خواهد کرد اما اگر محتواها سئو باشد ولی محتوای تولید شده از ارزش زیادی برخوردار نباشد این شانس در بیشتر مواقع به صفر نزدیک تر می شود و این نشان از اهمیت تولید محتوای ارزشمند نزد گوگل را می رساند.

نکته دوم: انواع روش ها در تولید محتوا و سئو محتوا

هر سایتی روش های متعددی برای تولید در نظر می گیرد که تنوع خیلی زیادی هم دارد. تعداد این روش ها زیاد هستند و در اینجا به چند مورد از آنها می پردازیم.

روش اول: ویدیو مارکتینگ

ویدیو مارکتنیگ یکی از روش هایی است که این روزها در حال افزایش است و هر سایتی برای اینکه کاربران خیلی زیادی را به سمت خودش بکشاند و از آن طرف میزان بازدید سایت و همچنین میزان ماندگاری یا همان نرخ فرار کاربر را کاهش دهند سعی در تولید محتوای ویدیویی دارند.

تهیه ویدیو و سئو کردن آن برای کاربران می تواند یکی از قدم های قدرتمند در جذب کاربر باشد کما اینکه سایت های خیلی زیادی هستند که در این عرصه کار می کنند و از همین طریق درآمد خیلی خوبی هم به دست می آورند.

روش دوم: اینفوگرافیک

در اصل اینفوگرافیک هم روی سئو سایت تأثیر فوق العاده ای دارد و شاید به جرأت بتوان گفت که اینفوگرافیک به خاطر طراحی گرافیکی که دارد خیلی زیاد در شبکه های اجتماعی و سایت ها به اشتراک گذاشته می شود. اینفوگرافیک در اصل همان طراحی های گرافیکی هستند که شامل گراف ها، نمودارها، آمارها و هر اطلاعات دیگری هستند که همه در یک تصویر قرار دارد و کاربر با دیدن آن به کل مطلب یا محتوای تولید شده پی می برد.

روش سوم: پادکست صوتی

تولید پادکست های صوتی هم می تواند روی سئو محتوا تأثیر بی نظیری داشته باشد چرا که خیلی از کاربران مایلند محتواهای تولید شده را به صورت یک فایل صوتی گوش دهند. این فایل های صوتی را می توان در هر جایی گوش داد. اگر به صورت آنلاین آن را در خود سایت گوش دهند روی کاهش بانس ریت یا همان نرخ فرار کاربر خیلی تأثیر گذار است. اگر آن را دانلود کنند و بعداً گوش بگیرند می تواند روی برند سازی کسب و کارتان تأثیر فوق العاده ای داشته باشد.

روش چهارم: تولید محتوا برای سایت

یکی از مهمترین قسمت هایی که بایستی برای آن محتوا تولید و این محتواها به صورت کاملاً سئو شده در اختیار کاربر قرار گرفته شود، وب سایت است. وب سایت تنها جایی است که کاربران به صورت مداوم به آن مراجعه می کنند و در هر زمانی از شبانه روز در حال مطالعه محتوا هستند. اگر محتوای تولید شده از ارزش زیادی برخوردار باشد و قوانین سئو محتوا را هم رعایت کرده باشد به طبع در جذب کاربر و افزایش مشتری خیلی تأثیرگذار است.

نکته سوم: اهمیت بازاریابی و سئو محتوا در برند سازی کسب و کارها

برند سازی کسب و کار و برند شدن در میان رقبا از اهمیت و ارزش خیلی زیادی برخوردار است و به طبع دلیل های زیادی وجود دارد که یک کسب و کار آنلاین برای برند سازی از تولید محتوای سئو محور استفاده کند.

دلیل اول: با تولید محتوای سئو شده به راحتی می توانید کاربران را از یک موضوع یا راه حل یک مشکل آگاه سازید

دلیل دوم: کاربران قبل از خرید یک محصول از مزایا و معایب آن در اینترنت اطلاعات کافی کسب می کنند و سپس اقدام به خرید می کنند

دلیل سوم: هر کاربری برای اینکه محصولی را بخرد چند بار آن را با دیگر محصولات رقبا از نظر قیمت و مسائل دیگر مقایسه می کند

دلیل چهارم: با اطلاعاتی که کاربر از محتواها در اینترنت جمع آوری می کند اقدام به خرید می کند

سخن آخر

تولید محتوا و سئو محتوا از اهمیت زیادی نزد هر کسب و کاری اینترنتی برخوردار است و به یکی از راه های کسب درآمد هم شهرت دارد. اگر با برنامه ریزی دقیق بتوانید محتواهای سئو شده را تولید کنید به طور حتم بازگشت سرمایه به درستی به وقوع خواهد پیوست.