seo-karshenas

کارشناس سئو یکی از رشته های جذاب در کسب و کارهای اینترنتی است و شاید به جرأت بتوان گفت که شاید اصلی ترین بخش هر کسب و کاری که در اینترنت فعالیت می کند را همین کارشناسان در زمینه سئو بر عهده می گیرد. در اصل مهمترین کاری که این اشخاص بایستی انجام دهند این است که یاد بگیرند که چطور باید ترافیک سایت را افزایش دهند و رتبه سایت را با توجه به کلمات کلیدی که در نظر گرفته اند، افزایش دهند.

پس این شخص باید از هر چیزی در مورد سئو که می داند روی سئو سایت، افزایش ترافیک و همچنین افزایش رتبه در نتایج جستجوی گوگل تأثیر مستقیم دارد، اطلاعات کسب کند. وقتی اطلاعات تان بالاتر برود به طبع سایت تان افزایش ترافیک و افزایش رتبه پیدا خواهد کرد و طولی نمی کشد که درآمد سایت تان هم افزایش پیدا می کند. تبدیل شدن به کارشناس آن هم در زمینه سئو یک مهارت است که بیشتر به صورت تجربی یک سری اطلاعات را کسب خواهید کرد و هیچ ربطی به درس و دانشگاه و تحصیلات نخواهد داشت.

در این مقاله مایل هستیم به چند مورد اشاره کنیم که چطور می توان یک کارشناس سئو شد و این کارشناس چه مزایایی برای یک کسب و کار اینترنتی دارد.

با ما همراه باشید ....

نکته اول: مزایای تبدیل شدن به یک کارشناس سئو

به طور حتم زمانی که می خواهید به یک کارشناس در زمینه سئو تبدیل شوید پس باید بدانید که با تبدیل شدن به یک کارشناس چه مزایایی را به دست خواهید آورد. در اینجا به این مزایا اشاره می کنیم:

* به راحتی می توانید رتبه سایت خودتان را افزایش دهید

* راه هایی را پیدا خواهید کرد که منجر به افزایش بازدید سایت می شود

* راه ها و منابع ساخت بک لینک را می داند

* این اشخاص می دانند که چطور می توان یک محتوای سئو شده تولید کرد

* اگر به کارشناس سئو تبدیل شوید دیگر نیازی به یک سئوکار برای سایت خود نخواهید داشت

* به جای اینکه به یک سئو کار هزینه پرداخت کنید می توانید سئو را به صورت حرفه ای یاد بگیرید و خودتان دست به کار شوید

نکته دوم: این کارشناسان سئو کارشان برند سازی کسب و کارهای آنلاین است

سئو یک امر مداوم و تکرار پذیر است و اینطور نیست که یک بار سایت را سئو کنید و دیگر کار را تمام شده بدانید. اگر شغل کارشناس سئو را پذیرفته اید باید به صورت مداوم روی سایت کار کنید تا در ذهن مخاطبین باقی بماند. این کارشناسان سئو کارشان همین است که یک سایت را در ذهن مشتری به یک برند تبدیل کنند.

نکته سوم: مراحلی که می تواند یک شخص را به یک کارشناس سئو تبدیل کند

برای تبدیل شدن به یک کارشناس بایستی یک سری مراحل را طی کنید که در این بخش این مراحل را بیان خواهیم کرد:

مرحله اول: نحوه کارکرد موتورهای جستجو را بدانید

اولین مرحله ای که برای تبدیل شدن به کارشناس سئو بایستی رعایت کنید این است که با نحوه کارکرد موتورهای جستجو آشنا شوید. اینکه چطور یک سایت در موتورهای جستجو رتبه می گیرد کاری است که این اشخاص باید با آن آشنا شوند.

مرحله دوم: آشنایی با مفاهیمی که در بازاریابی موتورهای جستجو وجود دارد

یک کارشناس سئو بایستی هدف کلی خودش را در مورد اینکه از سئو و دیگر ابزارهای سئو چه انتظاری دارد باید مشخص کند. ابزارهایی مانند بازاریابی محتوا، بازاریابی ایمیلی، تبلیغات بنری، بازاریابی موبایلی، بازاریابی شبکه های اجتماعی و غیره از این دسته ابزار هستند.

مرحله سوم: سئو فراتر از یک اسم است

برخی تصور می کنند که سئو فقط استفاده کلمات کلیدی و گرفتن بک لینک است اما این اشتباه است. این دو در کنار هم و با ابزارهای دیگر که اصلی ترین آن تولید محتواست می تواند شما را به یک کارشناس در زمینه سئو تبدیل کند. اینکه بتوانید بازدید کننده هایی که فقط نقش بازدید کننده را دارند به مشتریان دائمی تبدیل کنید، سئو گفته می شود و این کارشناسان کارشان همین است.

مرحله چهارم: برای یاد گرفتن سئو نیازی نیست حتماً به کلاس های آموزشی بروید

تا مدت ها پیش که بحث سئو خیلی جزئی بود و مثل الان نبود یادگیری سئو یک بحث کاملاً تخصصی بود و برای یادگیری مجبور بودید به کلاس های آموزشی بروید. اما این روزها با یک جستجوی ساده در اینترنت به راحتی می توانید دنیایی از اطلاعات را در مورد سئو به دست بیاورید.

مرحله پنجم: کارشناس سئو بایستی در مورد تغییرات روزانه سئو آگاهی کامل داشته باشد

قوانینی که گوگل برای سئو سایت مشخص کرده ممکن است بعد از چند مدتی تغییر کند پس سعی کنید روزانه اطلاعات خودتان را در مورد سئو و بهینه سازی سایت آپدیت کنید. یک کارشناس سئو بایستی بتواند اطلاعات جامع و کاملی در مورد سئو و الگوریتم های گوگل داشته باشد و نسبت به تغییرات احتمالی آنها آگاه باشد.

یکی از این موارد که می تواند اطلاعات شما را در زمینه سئو کامل کند وب سایت Roundtable است. این وب سایتی است که خیلی از کارشناسان سئو به صورت روزانه آن را دنبال می کنند تا از اخبارها و تغییرات احتمالی سئو با خبر باشند.

سخن آخر

سئو همان طوری که در بالا هم گفتیم یک امر مداوم و تکرار پذیر است. نباید تصور کرد که با یک بار سئو کردن کار تمام می شود و اگر می خواهید به یک کارشناس حرفه ای در زمینه سئو تبدیل شوید باید این موارد را به خوبی فرا بگیرید.