content-marketing

تولید محتوا برای وب سایت یکی از بهترین و موثرترین کارهایی است که برای جذب بازدید کننده، جذب مخاطب و کسب بهترین جایگاه در نتایج جستجوی گوگل بایستی انجام دهید. گوگل ارزش زیادی برای سایت هایی قائل است که به صورت روزانه محتوای سایت شان را آپدیت می کنند چرا که کاربر با استفاده از یک محتوا وارد یک سایت می شود و با خدمات و محصولات آن سایت آشنا می شود.

اگر اغراق نباشد مطالب و محتواهای تولید شده از اهمیت ویژه ای نزد کاربران برخوردار است به خاطر اینکه با این محتواها هر مشکلی از مخاطبین برطرف می شود و صد البته کاربران هم اگر یک بار مشکلاتشان از طریق یک سایت حل شود برای مشکلات بعدی هم به سراغ همین سایت می روند و این رفت و آمدها روی افزایش بازدید سایت تأثیر خیلی زیادی خواهد گذاشت.

در این مقاله قصد داریم به شما توضیح دهیم که تولید محتوا به چه صورتی باید باشد تا بیشترین جذب مخاطب و بازدید کننده را برای شما به همراه داشته باشد و در کل چه اهمیتی برای وب سایت شما خواهد داشت.

با ما همراه باشید ....

نکته اول: اولین برخورد شما با مشتری همین تولید محتواست

تولید محتوا در اصل اولین برخورد با مشتری است. اگر به خوبی بتوانید کلمات و جملات را در کنار هم قرار دهید و به صورت هنرمندانه و ماهرانه مشتری را میخکوب خودتان کنید به طور حتم برای دفعات بعد هم به سایت تان مراجعه خواهد کرد و روز به روز بر مشتری ها و بازدید کننده های شما اضافه خواهد شد و این می شود که سایت تان در نتایج جستجوی گوگل در بهترین جایگاه قرار خواهد گرفت.

پس سعی کنید در اولین قدم مشتری را طوری میخکوب و مجذوب خودتان کنید که بعدها بازاریاب رایگان دهان به دهان کسب و کار اینترنتی تان شود و بدون دخالت شما کسب و کارتان را به دیگران معرفی کند و این همان روشی است که خیلی از کسب و کارهای بزرگ دنیا آن را انجام داده اند.

نکته دوم: از تمامی روش ها برای تولید محتوا استفاده کنید

هر محتوایی به هر نحوی می تواند مخاطبین را مجذوب خودش کند و هر کدام از آنها در نوع خودشان می توانند روشی برای جذب مشتری باشند. اما اگر بتوانید به صورت روزانه تولید محتوای متنی همراه با تصاویر داشته باشید روی سئو سایت و همچنین جذب مخاطبین تأثیر زیادی خواهد گذاشت.

ایجاد محتوای متنی به نسبت ویدیو مارکتینگ، پادکست های صوتی و یا اینفوگرافیک خیلی راحت تر است چرا که هر روز می توانید آن را تولید کنید و از همه چیز درگذر اینکه ایجاد کردن دیگر روش های محتوایی زمان بیشتری را از شما خواهد گرفت.

نکته سوم: برای تولید محتوای متنی چند مورد مهم را باید رعایت کنید

اگر قصدتان این است که وب سایت یا وبلاگی جذاب را ارائه دهید که مشتری ها و مخاطبین زیادی داشته باشید بایستی یک سری موارد را رعایت کنید. از جمله

مورد اول: سعی کنید محتواهای تولید شده تان را با بهترین کیفیت در اختیار مخاطبین قرار دهید

مورد دوم: برای اینکه مخاطب خسته نشود حتماً از تصاویر جذاب و با کیفیت در محتواها استفاده کنید

مورد سوم: تیتر یا عنوان مناسب و جذب کننده انتخاب کنید

مورد چهارم: تا جایی که می توانید برای تولید محتوا وقت بگذارید و با دقت و کیفیت مناسب آنرا ارائه دهید

مورد پنجم: جذابیت را در محتواها فراموش نکنید

مورد ششم: به گونه ای بنویسید که مخاطب به شما اعتماد کند و جذب سایت تان شود

مورد هفتم: از مهمترین موارد در ایجاد یک محتوا این است که سئو را رعایت کنید. این یعنی اگر محتوایی که تولید می کنید 1000 کلمه است حتماً 10 بار از کلمه کلیدی اصلی در آن استفاده کنید. این یعنی هر 100 کلمه یک بار استفاده از کلمه کلیدی. این نشان می دهد که به نسبت کل کلمات از کلمات کلیدی استفاده کرده اید

مورد هشتم: سعی کنید همیشه برای مخاطب بنویسید. اگر قرار است که محتواهایی ارائه دهید که فقط سر گوگل را شیره بمالید همان بهتر که ننویسید. اما اگر مخاطب را در نظر بگیرید به طور حتم به گونه ای به مسائل خواهید پرداخت که مشتری و مخاطبین دفعات بعد هم به سایت شما مراجعه خواهد کرد

نکته چهارم: دلیل ایجاد قسمت بلاگ در وب سایت

خیلی از مدیران سایت ها متأسفانه به قسمت بلاگ در وب سایت خود اهمیت خاصی نمی دهند و همین باعث شده که گوگل هم به آنها رتبه خوبی ارائه ندهد. اما در اصل گوگل همان طوری که در بالا هم اشاره کردیم به سایت هایی رتبه خوبی می دهد که برای ایجاد محتوای ناب و جدید، ارزش قائل می شوند.

این نشان می دهد که یکی از راه های ارتباط برقرار کردن بین مشتری و فروشنده، همین وبلاگ است که هر چه این محتواها جذاب تر ارائه شود به طبع مشتری بیشتر ترغیب می شود که از محصولات و خدمات این سایت بهره ببرد و این همان بحث اعتماد سازی است که اشاره کردیم.

نکته پنجم: ایجاد محتوا روی سئو سایت تأثیر خیلی زیادی دارد

نکته مهم در ایجاد محتوا این است که این محتوای ایجاد شده بایستی از هر لحاظ مناسب سئو باشد تا بتوانید آن را در سایت تان قرار دهید و هر چه این مورد را به نحو احسن انجام دهید به طبع در ارتقاء و رتبه بندی سایت تان تأثیر فراوانی خواهد گذاشت و همان طوری که در بالا هم گفتیم یکی از نکات این است که در هر 100 کلمه یک بار از کلمه کلیدی استفاده کنید. یعنی اگر محتوا 1000 کلمه است 10 بار باید این کلمه را به کار ببرید.

مورد دوم این است که بایستی حتماً کارشناس تولید محتوا این مطالب یا محتوا را ایجاد کند و به هیچ عنوان هم نبایستی کپی برداری باشد چرا که گوگل این موضوع را به راحتی متوجه می شود و مطمئن باشید که سایت تان را جریمه می کند و بدترین جریمه همان حذف سایت از نتایج جستجوی گوگل است.

سخن آخر

همان طوری که بیان کردیم وبلاگ و تولید محتوا از ارزش زیادی نزد گوگل برخوردار است پس سعی کنید از همین الان به فکر راه اندازی آن باشید چرا که آینده کاری شما به این موضوع وابسته است.