reportage

رپورتاژ آگهی تأثیر خیلی زیادی در سئو و بهینه سازی و همچنین برند سازی کسب و کار اینترنتی شما دارد و در اصل نوعی بک لینک گرفتن به حساب می آید اما این بک لینک هایی که هزینه در بر دارد. قبل از اینکه وارد بحث اصلی شویم بایستی بدانید که رپورتاژ آگهی چیست و چه مزیت هایی دارد.

رپورتاژ آگهی چیست؟

در اصل رپورتاژ آگهی یکی از شیوه های تبلیغاتی بود که مدت ها پیش در روزنامه و مجله و یا بعضاً در رادیو یا تلویزیون در مورد یک محصول یا خدمات خاص صحبت می کردند اما به مرور زمان که دنیای اینترنت پیشرفت کرد خیلی از افراد تبلیغات شان را به سمت اینترنتی کردن پیش بردند.

در اصل رپورتاژ یک گزارش یا خبر بی طرفانه است که در مورد یک موضوع، برند، محصول، کالا، خدمات، کسب و کار و یا هر چیز دیگری صحبت می کند و نکته ای که قابل تأمل است این است که در این طور مواقع رپورتاژ از حالت تبلیغ کنندگی خارج می شود و یک سری اطلاعات مفید در مورد یک کسب و کار را در اختیار مخاطبین خود قرار می دهد و به گونه ای کاملاً جذاب نوشته می شود تا مخاطب جذب شود.

در این مقاله قصد داریم چند نکته در مورد ثبت رپورتاژ آگهی بیان کنیم تا مخاطبین خیلی سریع تر به برندتان اعتماد کنند و این آغازی باشد برای جذب مخاطب و افزایش فروش بیشتر.

با ما همراه باشید ....

نکته اول: رپورتاژ از نظر گوگل هیچ مشکلی ندارد

خرید بک لینک یکی از بدترین و مضرترین کارهایی است که یک سایت می تواند در دوران حیات کاریش انجام دهد و از نظر گوگل هم جرم محسوب می شود و ممکن است سایت تان جریمه شود. اما سوالی که ذهن خیلی از کاربران را مشغول کرده این است:

رپورتاژ هم به نوعی خرید بک لینک است آیا این ضرر ندارد؟

باید به شما بگوییم رپورتاژ به هیچ عنوان ضرری ندارد، فقط و فقط به خاطر اینکه این خرید بک لینک کاملاً دائمی و طبیعی است اما بک لینک هایی که از دیگر سایت ها خرید می کنید به نوعی مکان تبلیغاتی آن را برای یک مدت معین اجاره می کنید و بعد از مدتی اگر هزینه اجاره مکان تبلیغاتی را پرداخت نکنید لینک سایت تان حذف خواهد شد. به خاطر همین است که گوگل این موضوع را متوجه می شود و اینگونه سایت ها را که اقدام به خرید بک لینک غیر طبیعی می کنند، جریمه می کند.

نکته دوم: بنیانگذار گوگل یکی از راه های بالا بردن سایت را گرفتن بک لینک می داند

لری پیج بنیانگذار و مدیر عامل گوگل بر این عقیده است که یک سایت زمانی اعتبار دامنه و صفحه اش بالا می رود که دیگر سایت ها به وی بک لینک های دائمی و طبیعی بدهند و یکی از بهترین روش ها در حال حاضر برای گرفتن بک لینک های دائمی و طبیعی همین رپورتاژ آگهی است و این بستگی به توان مالی شما دارد که از چه سایتی با چه دامین اوتوریتی بخواهید بک لینک بگیرید و یا اینکه از چند سایت رپورتاژ دریافت کنید.

نکته سوم: در رپورتاژ آگهی باید مخاطبین هدف خودتان را مشخص کنید

انتخاب مخاطبین هدف می تواند شانس شما را برای افزایش مخاطبین و افزایش فروش بیشتر کند. قبل از انتشار رپورتاژ آگهی باید بتوانید مخاطبین تان را شناسایی و رفتار آنها را آنالیز کنید تا بتوانید بهترین محتوایی که مناسب و برای آنها مفید باشد را تولید کنید.

با رپورتاژ قرار است که به صورت طبیعی اما غیر مستقیم محصولات، خدمات، کالاها، کسب و کار و یا هر چیز دیگری را به مخاطبین معرفی کنید اما به نحوی که مخاطب جذب شود نه اینکه با دیدن مطلب تان فرار کند و به همین دلیل است که این نوع مطالب که در دیگر سایت ها منتشر می شود تأثیر خیلی زیادی در مخاطب می گذارد چرا که تصور مخاطبین این است که این سایت به نوعی از یک کسب و کار حمایت کرده و یا به قول معروف از وی تعریف کرده است.

پس باید اول مخاطبین هدفتان را شناسایی و سپس با استفاده از یک محتوای خوب، مناسب، مفید و با کیفیت طوری آنها را جذب خودتان کنید که خودشان هم متوجه نشوند. یک مورد دیگر که باید در هنگام محتوا نویسی رپورتاژ رعایت کنید این است که نیازها و مشکلات مخاطبین را مد نظر داشته باشید. اینگونه بازدید کننده ها به مرور زمان به مشتری های کسب و کارتان تبدیل خواهند شد.

نکته چهارم: انتخاب بهترین و جذاب ترین عنوان برای رپورتاژ آگهی

اولین موردی که مخاطبین در هنگام جستجوی یک محتوا یا مطلب با آن سر و کار دارند، عنوان یا تیتر محتوا است. به طور حتم اگر در نوشتن این تیتر یا همان عنوان وقت گذاشته باشید تا یک عنوان جذاب و کاربر پسند ایجاد کنید از آن طرف هم رپورتاژ آگهی ایجاد شده تأثیر بیشتری را در مخاطبین ایجاد خواهد کرد.

در هنگام انتخاب عنوان سعی کنید خساست فراوان به خرج دهید چرا که اولاً پای هزینه در میان است و قرار است به دیگر سایت ها هزینه پرداخت کنید تا آگهی شما را ثبت کنند و ثانیاً با این کار قرار است هم بک لینک بگیرید، هم مشتری جذب کنید و هم کسب درآمد کنید. پس هر چه عنوان رپورتاژ جذاب تر باشد مخاطبین و مشتری های بیشتری را به سمت خودتان جذب خواهید کرد و این کاری است که خیلی از سایت های بزرگ برای جذب مشتری انجام می دهند.

نکته پنجم: رپورتاژ آگهی را به صورت تبلیغاتی منتشر نکنید

یکی از دلیل هایی که مشتری ها و مخاطبین از برخی محتواها و مطالب خسته می شوند این است که محتوا از همان ابتدا تا پایان به صورت کامل در مورد یک محصول، کالا، خدمات، شرکت، کسب و کار و یا هر چیز دیگری صبحت کرده و به نوعی یک تبلیغ به حساب می آید و در اصل مخاطبین از دیدن تبلیغ فراری هستند. اما اصل رپورتاژ در این است که شما یک مقاله مفید را در اختیار کاربران قرار دهید و به صورت غیر مستقیم تبلیغ کنید.

به طور مثال یک رپورتاژ را در نظر بگیرید که در مورد کسب و کارهای اینترنتی و طراحی سایت صحبت کرده که نحوه راه اندازی این نوع کسب و کارها چگونه است و چطور می توان طراحی سایت انجام داد و در پایان مقاله به این موضوع اشاره می کند که چه شرکتی را برای طراحی سایت انتخاب کنیم و بعد شرکت مربوطه را معرفی می کند.

در این مقاله های رپورتاژی هم اطلاعات مفیدی را در اختیار کاربران قرار داده و هم شرکتش را به دیگران معرفی کرده و در اصل از همان ابتدا به سراغ تبلیغات نرفته است به خاطر همین است که کاربر خسته نمی شود. این مقاله ها به نوعی آشنا کردن مخاطبین و مشتری ها با خدمات، کالاها و محصولات یک کسب و کار می باشد و تأثیر خیلی زیادی را هم روی مخاطبین می گذارد.

نکته ششم: اصول نگارشی را رعایت کنید

برای ایجاد یک رپورتاژ آگهی قوی و قدرتمند بایستی به صورت کامل تمامی متن را مطالعه نمایید و سپس اصول نگارشی و غلط های املایی را در صورت امکان برطرف کنید. حتماً سعی کنید برای اینکه کاربر خسته نشود از جملات کوتاه و با معنی و از پاراگراف های کوتاه در متن خودتان استفاده کنید.

تا جایی که می توانید ساده و روان بنویسید تا هر کاربری با هر سطح سوادی بتواند این مطلب شما را درک کند و هرگز از کلمات اختصاصی که دایره مخاطبین تان را کمتر می کند، استفاده نکنید. از کلمات کلیدی هم به اندازه استفاده کنید به عنوان مثال در هر 100 کلمه یک کلمه کلیدی به کار ببرید. این یعنی اگر مطلب شما 1000 کلمه داشت برای اینکه این مطلب از نظر سئو بهترین کارکرد را در موتورهای جستجو داشته باشد حداکثر 10 کلمه کلیدی به کار ببرید.

از تصاویر با کیفیت و مرتبط با آگهی استفاده کنید تا تأثیر زیادتری روی مخاطب داشته باشد و تا جایی که می توانید از 3 لینک که از کلمات کلیدی اصلی سایت تان است، به سایت خودتان لینک بدهید.

سخن آخر

رپورتاژ آگهی از ارزشمندترین مواردی است که می توان برای گرفتن بک لینک طبیعی و دائم از آن استفاده کرد اما به شرط آنکه این نکاتی که در این مقاله ارائه شد را رعایت کنید تا بیشترین تأثیرگذاری را روی مخاطبین داشته باشد.