foroshe-mohtava

خرید محتوا این روزها یکی از مباحث داغ در میان کسب و کارهای اینترنتی شده است و خیلی از افراد و مدیران سایت ها به دلیل اینکه دانش کافی در زمینه تولید محتوا ندارند حاضرند دست به جیب شوند و محتوای مورد نیاز سایت شان را از دیگر سایت ها یا دیگر اشخاص خریداری کنند.

در خرید محتوا هم مزایای زیادی وجود دارد و هم معایب زیادی. به طور مثال مزایایی که در این مورد وجود دارد به شرح زیر است:

* محتواهایی که مد نظرتان هست را تولید می کنند

* محتواها طبق اصول نگارشی تولید می شود

* محتوای تولیدی را طبق قوانین سئو و بهینه سازی تحویل می گیرید

اما معایبی که در این طور مواقع وجود دارد این است:

* مشخص نیست که این محتواها بتواند جذاب باشد و کاربر را به خودش جذب کند

* در اکثر مواقع خیلی از افراد حوصله نوشتن ندارند و مجبورند مطالب را کپی برداری می کنند

* خرید محتوا در بلند مدت هزینه زیادی را برای اشخاص در بر دارد

و خیلی از موارد دیگر. به هر حال اگر خرید و تولید محتوا طبق اصول خاص خودش انجام نگیرد به طبع بیشترین ضرر را به کسب و کار اینترنتی شما وارد خواهد کرد.

در این مقاله قصد داریم کمی چند در مورد تولید محتوا و اشخاصی که این محتواها را خریداری می کنند صحبت کنیم.

با ما همراه باشید ....

تولید کننده های محتوا چه اشخاصی هستند؟

همان طوری که در بالا هم اشاره کردیم خرید محتوا مزایای خیلی زیادی را هم برای تولید کننده و هم برای خریدار در بر دارد. در این بین تولید کننده های محتوا اشخاصی هستند که با دانش و اطلاعات کافی در یک یا چند زمینه خاص محتواهایی را تولید می کنند که نظیرش در اینترنت وجود ندارد و این یعنی محتوای تولید شده کپی برداری شده نیست. این روزها هم به طبع تولید محتوا یکی از فعالیت های پولساز و پر درآمد برای خیلی از اشخاص شده تا به واسطه اطلاعاتی که دارند کسب درآمد کنند.

این مورد زمانی خودش را نشان می دهد که سایت های خیلی زیادی هستند که برای اینکه به صدر جستجوهای گوگل برسند مجبورند به صورت مداوم اقدام به تولید محتوا کنند و قطعاً خریداران خیلی زیادی هم هستند که دست به جیب شوند و برای خرید محتوا اقدام کنند.

اما اگر فروشنده محتوا بودید و اشخاصی هم خریدار محتوای شما بودند پس بایستی یک سری موارد را در محتواهایتان به کار ببرید تا این محتوا برای کاربران جذاب باشد. به طور مثال

* از عناوین جذاب استفاده کنید

* نکات مربوط به سئو را حتماً رعایت کنید. مانند به کار بردن کلمات کلیدی در هر 100 کلمه.

* حتماً محتوای تولید شده از نگارش خوبی برخوردار باشد و غلط املایی نداشته باشد

* خیلی زیاد تخصصی ننویسید که کاربر متوجه نشود. سعی کنید برای هر شخصی با هر سطح سوادی محتوا تولید کنید

* از کلمات کلیدی در عنوان و زیر عنوان استفاده کنید

* از تصاویر زیبا و با کیفیت در محتوا به کار ببرید

و خیلی از موارد دیگر.

فروش محتوا به چه صورت است؟

خیلی از افراد از راه فروش محتوا کسب درآمد می کنند و اشخاصی هم هستند که خریدار محتوای این افراد باشند. پس به طبع برای خرید این محتواها اقدام می کنند و اولین قدمی که بر می دارند این است که در اینترنت جستجو می کنند تا شاید بتوانند به این وسیله نیازشان را برطرف کنند.

در این مورد هم بایستی یک سری نکات را رعایت کنید:

* موضوعاتی را انتخاب کنید که در آن اطلاعات و دانش کافی دارید

* در مورد موضوعاتی بنویسید که کاربران بیشترین جستجو را در اینترنت به آن اختصاص می دهند

* اشخاص که خرید محتوا انجام می دهند قطعاً به دنبال موضوعات جذاب و به روز هستند

رعایت چند نکته در تولید محتوا

اگر تولید کننده محتوا هستید و قصد دارید محتواهایی که تولید می کنید را به دیگران بفروشید پس بایستی حتماً چند نکته را در تولید محتوای ناب و ارزشمند، رعایت کنید تا افراد زیادی خواهان محتوای تولید شده شما باشند. از جمله مهمترین این نکات

محتوای تولید شده بایستی از کیفیت خیلی خوب برخوردار باشد و به طبع وقتی محتواهایتان از کیفیت خوب برخوردار باشد شخص موفق تری هم خواهید بود و درآمد بیشتری را هم کسب خواهید کرد و سعی کنید هرگز کپی برداری نکنید.

در تولید محتوا خلاقیت به خرج دهید

اگر قرار است محتواهای خودتان با بفروشید پس هرگز کپی برداری نکنید. بایستی آن را کاملاً یونیک و خاص تولید کنید و از همه مهمتر اینکه خلاقیت را در تولید محتوا رعایت کنید چرا که همین خلاقیت است که باعث می شود کاربران و مخاطبین و اشخاصی که اقدام به خرید محتوا می کنند به محتواهای تولید شده توسط شما علاقمند شوند.

مورد دیگری که باید در فروش محتوا رعایت کنید این است که همیشه نیاز مخاطبین را مد نظر داشته باشید. چرا که مخاطبین به خاطر اینکه نیازها و مشکلاتشان را برطرف کنند وارد اینترنت می شوند. رعایت همین مورد باعث می شود تا اشخاص اقدام به خرید این محتواها داشته باشند.

آیا خرید محتوا برای اشخاص به صرفه است؟

خیلی از افراد و اشخاص و همچنین سازمان هایی هستند که برای آنها خرید محتوا به صرفه تر است تا یک شخص را استخدام کنند تا به صورت مداوم برای آنها تولید محتوا کنند. این سازمان ها سعی می کنند با خرید محتواهای مورد نظرشان آنها را در زمان های مشخص روی سایت بارگذاری کنند و این یعنی صرفه جویی در زمان. اما اگر بخواهند یک کارشناس محتوا استخدام کنند و این محتواها را تولید کند به طبع هزینه ها چند برابر می شود.

اگر قصد دارید به عنوان فروشنده محتوا فعالیت کنید هرگز محتواها را به چند نفر نفروشید چرا که هم سابقه کاری خودتان را خراب می کنید و هم از نظر سئو مطالب کپی شده روی سایت تأثیرات منفی می گذارند.