marketing-tools

دیجیتال مارکتینگ یکی از روش های جذب مشتری برای کسب درآمد بیشتر به حساب می آید و اگر به خوبی روی این مورد مانور دهید به طور حتم می توانید درآمدتان را در دنیای اینترنت بیشتر از قبل کنید کما اینکه خیلی از اشخاص به این وسیله توانسته اند به درآمدهای زیادی هم دست پیدا کنند.

اما در همین دیجیتال مارکتینگ یک سری ابزارهای خاص وجود دارد که به وسیله آن بتوانید کار بازاریابی دیجیتال و مارکتینگ را در مورد محصولات و خدمات و یا کسب و کار خودتان انجام دهید و این ابزارها در دنیای دیجیتال مارکتینگ به راحتی می تواند آن چیزی را که شما مایلید، به دیگران معرفی کنید.

هر چیزی در دنیای مجازی که به کسب و کار شما در فضای آنلاین کمک می کند و به این وسیله بتوانید محتوا تولید کنید و آنها را به دیگران معرفی کنید، ابزارهای دیجیتال مارکتینگ گفته می شود و در این مقاله قصد داریم به صورت هر چند مختصر در این مورد صحبت کنیم.

با ما همراه باشید ....

سایت

یکی از بزرگترین ابزار دیجیتال مارکتینگ که در اختیار شما قرار دارد همین وب سایت تان است که با تولید محتوا چه به صورت متنی، ویدیو، پادکست، تصاویر، ایفوگرافیک و یا هر چیز دیگری می توانید کسب و کار، محصولات یا خدمات تان را به دیگران معرفی کنید.

محتواهایی که تولید می کنید بیانگر نوع خدماتی است که مشتریان و یا مخاطبین دریافت می کنند و این وب سایت به مانند یک مکان تبلیغاتی است که به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته تبلیغ کسب و کارتان را بر عهده گرفته است.

برای اینکه خودتان را به دیگران ثابت کنید و به سمت کسب درآمد از اینترنت بروید، مجبورید یک وب سایت طراحی کنید تا به این وسیله بتوانید هم کسب و کارتان را تبلیغ کنید و هم در دنیای اینترنت به یک برند معروف و مشهور تبدیل شوید.

وبلاگ

یکی از کم هزینه ترین و شاید بی هزینه ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ داشتن وبلاگ است و تنها هزینه ای که پرداخت می کنید زمان یا وقتی است که روی تولید محتوا می گذارید. حالا این محتوا طبق نمونه قبلی که در وب سایت بود مانند محتوای متنی، تصویر، ویدیو، پادکست، اینفوگرافیک و هر چیز دیگری است که به نوعی یک پیام را به مخاطبین منتقل می کند.

اگر به صورت قدرتمندانه عمل کنید و محتواهایی متناسب با کسب و کارتان تولید کنید به مرور زمان کسب و کارتان در موتورهای جستجو شناخته خواهد شد و کم کم بازدید کننده و ترافیک زیادی را به سمت خودتان خواهید کشاند.

کتاب های الکترونیکی یا همان PDF

یکی از مواردی که در دنیای دیجیتال خواهان خیلی زیادی دارد همین کتاب های الکترونیکی است که به صورت PDF منتشر می شود. در این فایل ها هر اطلاعاتی را می توانید به مشتریان یا مخاطبین خود ارائه دهید از آموزش گرفته تا معرفی محصولات یا خدمات. این مورد مزیت های زیادی دارد. از جمله

* به وسیله ی این فایل های الکترونیکی می توانید مخاطبین را مجبور کنید که وارد سایت تان شوند و آنها را دانلود کنند

* با قرار دادن لینک سایت یا لوگو، هر زمان که مخاطبین مایل بودند با یک کلیک به سایت تان مراجعه می کنند

* این فایل ها به خاطر حجم بسیار کمی که دارند به راحتی می توانند آن را در شبکه های اجتماعی یا دیگر سایت ها به اشتراک بگذارند

* با اشتراک گذاری این فایل ها خیلی راحت تر و ساده تر به یک برند تبدیل خواهید شد

شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از مواردی که در دنیای دیجیتال مارکتینگ خیلی روی مخاطبین تأثیر می گذارد و به صورت کاملاً رایگان می توانید محصولات و یا خدمات تان را به دیگران معرفی کنید شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام، توییتر، لینکدین، تلگرام و غیره است.

استفاده از تصاویر و نوشته ها یا همان اینفوگرافیک

یکی از موارد دیگر در دنیای مارکتینگ که تمامی مراحل کاری مربوط به هر موردی را در یک تصویر قرار می دهد اینفوگرافیک است. به طور مثال اگر مایل به راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق هستید می توانید مراحل کاری را از ابتدا تا انتها در اینفوگرافیک به همراه توضیحات قرار دهید و این برای انتقال مفهوم و همچنین درک بیشتر به کاربران خیلی کمک خواهد کرد.