sad-suceess

موفقیت یکی از زیباترین دوران زندگی خانوادگی، شغلی و کاری هر شخصی است. خیلی ها در اوج ناامیدی تمام امیدشان را برای ادامه زندگی از دست می دهند اما برخی دیگر چنان انرژی و انگیزه ای پیدا می کنند که سعی می کنند تغییرات بزرگی را در زندگی شان به وجود بیاورند. این تغییرات به هر کسی کمک می کند که عادت های بد و نفرت انگیز خودش را کنار بگذارد و به شخصی مثبت نگر و مثبت اندیش تبدیل شود.

یکی از معروفترین و در عین حال ثروتمندترین افراد "جی کی رولینگ نویسنده داستان های هری پاتر" است که درباره ناامیدی گفت: در تاریک ترین لحظه های زندگی هم همیشه منتظر خوشبختی باشید و هرگز ناامید نشوید و به دنبال نور بروید.

در این مقاله قصد داریم چند راهکار و ترفند ساده اما موثر را بیان کنیم تا جسم و روح تان آرامش پیدا کند و شروعی برای ادامه زندگی و کسب موفقیت های پی در پی باشد.

با ما همراه باشید ....

اولین راهکار: اگر دلتان از غم و غصه پر شده، گریه بهترین راه حل است

در تمامی لحظات به طور حتم شکست سخت ترین لحظه زندگی هر انسانی به حساب می آید. از شکست های خانوادگی گرفته تا شکست های عشقی، کاری، شغلی و خیلی از موارد دیگر و به طور حتم نمی توان نسبت به آن هم بی تفاوت بود و شاید ساده ترین راهکاری که در این طور مواقع می توان بیان کرد گریه کردن باشد.

گریه انسان را سبک می کند و چه بهتر که این گریه ها در یک جای خلوت باشد و انسان بتواند با خدای خودش صحبت کند. اما اگر نتوانید گریه کنید و مدام این احساسات را کنترل کنید جایی می رسد که دیگر تاب و توان از دست می دهید و سر ناسازگاری بر می دارید و بد اخلاقی ها خودش را نشان می دهد. رسیدن به موفقیت زمانی ممکن است که بتوانید هر آنچه را که در درون دارید بیرون بریزید و آرام و ریلکس باشید و چه بهتر که این مورد را با گریه کردن به دست بیاورید.

با غر زدن، بد اخلاقی کردن با همسر و فرزند، شکستن وسایل خانه، داد و بیداد کردن، از زمین و زمان شکایت کردن و خیلی از موارد مشابه هیچ چیزی را درست نمی کند مگر اینکه احساسات درونی را بیرون بریزید و راحت ترین و ساده ترین راه حل این موارد فقط این است که گریه کنید و خودتان را خالی کنید تا انگیزه ای دو چندان پیدا کنید.

راهکار دوم: برای موفقیت مسافرت بروید و کمی استراحت کنید

در اکثر مواقع می توانید زندگی و کار را تعطیل کنید و مسافرت بروید. هر کسی به مسافرت و آرامش و استراحت نیاز دارد. در این طور مواقع سعی کنید هر کاری انجام می دهید حتی اگر مورد علاقه تان است و عاشق آن هستید به صورت کامل آن را متوقف یا تعطیل کنید و چند روزی را استراحت مطلق کنید. این کار می تواند انگیزه و انرژی از دست رفته شما را دوباره برگرداند تا با قدرت بیشتری به سمت موفقیت قدم بردارید.

راهکار سوم: سعی کنید عادت ها و رفتارهای بدتان را کنار بگذارید

یکی از عواملی که در موفقیت هر شخصی خیلی تأثیرگذار است این است که عادت ها و رفتارهای بد را کنار بگذارید. وقتی یک سری رفتارها را مدام تکرار می کنید بعد از مدتی به عادت تبدیل می شود و عادت ها با تکرار و تکرار به باورهایی تبدیل می شود که از بین بردن آن می تواند سخت و دشوار باشد و قطعاً از بین نبردن این عادت ها می تواند راه موفقیت تان را سخت کند.

پس از همین الان تصمیم بگیرید که مایل به تغییر این رفتارها و عادت ها هستید چون شما بهترین هستید و به طور حتم اگر این عادت های زشت و نکوهیده را ترک نکنید نمی توانید عادت های خوب را جایگزین آن کنید و این بزرگترین ضرری است که می توانید به خودتان بزنید.

راهکار چهارم: الگوی رفتاری تان را تغییر دهید و مانند یک شخص جدید فکر کنید

بهتر کردن شرایط زمانی امکان پذیر خواهد بود که شخصاً تصمیم بگیرید که مایل به تغییر آن هستید و این تغییرات از درون یا همان فکر شروع می شود. تغییر تفکر کاری سخت است اما غیر ممکن نیست و قرار بر این است که با تغییر افکار به مانند یک فرد کاملاً جدید تفکر کنید، رفتار کنید، لباس بپوشید، معاشرت کنید و خلاصه به مانند یک شخص موفق کارهایی را انجام دهید که به سمت موفقیت قدم بردارید.

پس اگر مایل به تغییر هستید بایستی عزمتان از همیشه جزم تر باشد و در کل بایستی مثبت فکر کنید چرا که در این مسیر به کار بردن افعال منفی مانند نمی توانم، نمیشه، نباید، شاید، اگر، ای کاش، کاشکی، اما، ولی و هر چیزی که باعث می شود نتوانید بر افکارتان تسلط و تمرکز داشته باشید، از بین ببرید. به طور حتم تغییر افکار باعث تغییر در شرایط زندگی می شود و قطعاً به هر چیزی که فکر کنید خواهید رسید و در این مسیر هر چه مثبت تر فکر کنید اعتماد به نفس تان هم بیشتر خواهد شد.

راهکار پنجم: از تجسم خلاق برای دیدن موفقیت ها استفاده کنید

خیلی از ما انسان ها اهداف و رویاهایی داریم که برای رسیدن به آن سعی و تلاش می کنیم اما درصد کمی از ما طوری این اهداف را تجسم می کنیم که انگار همین الان به واقعیت پیوسته اند. مایلید در آینده چطوری زندگی کنید، چقدر ثروت داشته باشید، چه ماشینی سوار شوید، چه شغلی داشته باشید، در کجای کشور مایل به زندگی هستید.

در این طور مواقع هر طوری روی اهداف، رویاها و آرزوهایتان تمرکز کنید همانطور هم به واقعیت خواهد پیوست. تجسم های ذهنی تأثیر خیلی زیادی در باورپذیری شما نسبت به اهدافتان خواهد داشت و به طور حتم همان طوری که تجسم می کنید اتفاق خواهد افتاد خواه مثبت باشد و خواه منفی.

راهکار ششم: معاشرت با افراد مثبت اندیش را در اولویت قرار دهید

موفقیت شما به اشخاصی وابسته است که با آنها ارتباط برقرار می کنید. انرژی هایی که دریافت می کنید همه به اطرافیان شما وابسته است. این اطرافیان شما هستند که به شما نیرو و انرژی می دهند که در یک کار ناامید و سرخورده شوید و یا به موفقیت های پی در پی برسید. حذف افراد منفی نگر و منفی باف از زندگی تان یکی از بهترین کارهایی است که می توانید در زندگی انجام دهید و مطمئن باشید در اوج ناامیدی همیشه خدا هست.