first-link-google

لینک اول گوگل و رسیدن به بهترین جایگاه در نتایج جستجوی گوگل از آرزوهای هر کسب و کار اینترنتی به حساب می آید. خیلی ها مایلند از این موضوع پرده بردارند که چطور می شود یک سایت هفته و ماه ها و بلکه سال های سال در صفحه اول جا خشک کرده و از جای خودش خیال پایین آمدن ندارد.

آیا شما هم دوست دارید که بدانید چطور می توان به لینک اول گوگل رسید؟ به چه ترفندها و روش هایی می توان صفحه اول گوگل را صاحب شد؟ هزینه به دست آوردن لینک اول گوگل چه اندازه است؟ با چند روز یا چند سال کار کردن می توان به این مهم رسید؟

این ها سوالاتی هستند که ذهن خیلی از مدیران و صاحبان کسب و کارها را به خودش مشغول کرده و باید عنوان کنیم که این آرزوی هر مدیر سایتی است که به واسطه تلاش هایی که می کند در بهترین رده های گوگل قرار بگیرد و چنان جا خشک کنیم که هیچ سایتی نتواند ما را از جایمان پایین بکشد.

اما دوباره به این سوال برگردیم:

چطور می توان لینک اول گوگل را به دست بیاوریم؟

به طور حتم هر چه رقابت در کلمه های کلیدی مورد نظرتان ترافیک بیشتری داشته باشد پس قطعاً کار سخت تری هم پیش رو خواهید داشت چرا که مجبورید با رقبای بسیار قدرتمندتری به رقابت بپردازید. رقبایی که ممکن است برای سئو کردن سایت شان زمان و وقت بیشتری را بگذارند و این به زمان، صبر، تلاش و فعالیت بیشتری نیاز دارد.

اما برای اینکه در صفحه اول و لینک اول گوگل قرار بگیرید بایستی به دو نکته که در اصل راز به حساب می آید، دقت کنید:

راز اول: تولید محتوای با کیفیت و ارزشمند که مخاطبین را به سمت خودتان بکشانید

راز دوم: برند سازی اینترنتی

باید عنوان کرد برای رسیدن به لینک اول گوگل، سئو و بهینه سازی سایت بدون برند سازی تأثیر خیلی زیادی در فروش محصولات و خدمات شما نخواهد داشت. در اصل با برند سازی می توانید بازدید کننده های زیادی را به سمت سایت تان روانه کنید و به مرور زمان با این راهکار مخاطبین به سایت تان اعتماد می کنند و این شروعی است برای خرید محصولات و خدمات و قطعاً رسیدن به لینک اول گوگل.

برای اطلاعات بیشتر این مطالب را مطالعه فرمایید

کاملترین مرجع افزایش بازدید سایت در سال 2019 (قسمت اول)

کاملترین مرجع افزایش بازدید سایت در سال 2019 (قسمت دوم)

کاملترین مرجع افزایش بازدید سایت در سال 2019 (قسمت سوم)

کاملترین مرجع افزایش بازدید سایت در سال 2019 (قسمت چهارم)

در این مقاله قصد داریم به شما بیاموزیم که چطور می توانید با استفاده از چند راهکار ساده جایگاهی که حقتان هست را از رقبا پس بگیرید و به لینک اول گوگل برسید.

با ما همراه باشید ....

راهکار اول: تولید محتوای ناب و ارزشمند و کاربر پسند برای رسیدن به لینک اول گوگل

شاید هر کسی از این موضوع اطلاع کافی در دست نداشته باشد اما تولید محتوای ناب زمانی به سود کسب و کار اینترنتی تان است که بازدید کننده داشته باشد و مخاطبین و مشتریان هدفتان را به سمت تان هدایت کند. همین محتواها به مرور زمان باعث می شود تا کاربران نسبت به شما اعتماد کنند و بعد از مدتی مشتری وفادار کسب و کارتان خواهند بود و از محصولات و خدمات سایت تان استفاده می کنند.

اما نکته ای که قابل ذکر است و می تواند خیلی برای شما اهمیت داشته باشد این است که بایستی قبل از تولید محتوا مخاطبین خودتان را بشناسید و بعد اقدام به تولید محتوا کنید وگرنه سایت های خیلی زیادی هستند که هر روز محتوا تولید می کنند اما هیچ کدام ارزش چندانی ندارد و فقط صفحه پر کردن است.

* تولید محتوا به چند صورت ایجاد می شود:

* محتواهای متنی که نوع آن در اینترنت خیلی زیاد هستند

* محتواهای ویدیویی که نمونه بارز آن سایت های اشتراک ویدیو هستند

* محتواهای صوتی یا همان پادکست های صوتی

* محتواهای تصویری که شامل تصاویر، عکس ها، اینفوگرافیک ها و موارد دیگر می شود

* محتواهای فایلی مانند فایل های PDF، اکسل، پاورپوینت، ورد، و غیره

یک سوال مهم که اینجا به وجود می آید این است:

با تولید محتوای متنی چطور به لینک اول گوگل برسیم؟

در این هیچ شکی نیست که تولید محتوای متنی یکی از ارکان اصلی سئو به حساب می آید و پادشاه جذب مشتری هم به شمار می رود. اما همانطوری که متوجه شدید هر متنی شاید نتواند مشتری جذب کند و بایستی در تولید این متن ها دقت کافی را داشته باشید و نکاتی که در ادامه ارائه می شود را رعایت فرمایید:

* شناسایی کردن بهترین کلمات کلیدی برای وب سایت تان برای رسیدن به لینک اول گوگل

* به کار بردن و استفاده صحیح از کلمات کلیدی در متن برای رسیدن به لینک اول گوگل. در هر 100 کلمه یک بار از کلمه کلیدی استفاده شود

* طول متن در تیتر یا عنوان، تایتل یا توضیحات و همچنین کل مقاله خیلی اهمیت دارد

* برای تولید محتوا حتماً برنامه ریزی کنید و با استراتژی پیش بروید

* هرگز کپی برداری نکنید چرا که به طور حتم از طرف گوگل جریمه خواهید شد

* انتخاب و شناسایی کردن بهترین کلمات کلیدی

هر سایتی برای اینکه به صفحه اول یا لینک اول گوگل برسد باید یک سری کلمات کلیدی را انتخاب کند که بر طبق جستجوهایی که کاربران انجام می دهند به مرور زمان جایگاهی مناسب را در گوگل به دست بیاورد. اما یک سوالی که به وجود می آید این است:

نحوه انتخاب کلمات کلیدی چگونه است؟

به طبع روش ها و تکنیک های زیادی برای انتخاب کلمات کلیدی وجود دارد که به واسطه آن بتوانید به لینک اول گوگل برسید و در زیر قصد داریم مهمترین این روش ها را بیان کنیم.

الف) با استفاده از سایت الکسا سعی کنید سایت رقبا را بررسی و کلمات کلیدی که آنها را به صدر جستجوها رسانده پیدا کنید

ب) در پایین صفحه جستجوی گوگل یک سری جملات و کلمات پیشنهادی از طرف خود گوگل وجود دارد که می توانید از طریق آن کلماتی را به عنوان کلمات کلیدی انتخاب کنید

ج) استفاده از ابزارهایی که می توانید برای به دست آوردن کلمات کلیدی به کار ببرید و کلمات مرتبط و پر رقابت را در آنها به دست بیاورید. مانند keyword planner، google trend، keywordtool.io و google ads

برای رسیدن به لینک اول گوگل، کلمات کلیدی را به درستی در محتوا به کار ببرید

بعد از اینکه کلمات کلیدی مورد نظرتان را انتخاب کردید باید از آن به درستی و به صورت صحیح استفاده کنید و شاید مهمترین مورد پیش از اینکه کلمات کلیدی را انتخاب کنید، دسته بندی آن باشد و در اصل دسته بندی یعنی بعضی از کلمات از نظر گوگل می تواند معانی یکسانی را داشته باشد و در نهایت یک نتیجه را در بر داشته باشد و به آن کلمات هم بسته گفته می شود. به طور مثال تبلیغات رایگان اینترنتی با تبلیغات اینترنتی رایگان هر دو با یک تغییر کوچک نوشته می شود.

کلمات دیگری هم هستند از نظر گوگل معانی یکسانی دارند اما از نظر نوشتاری متفاوتند و می توانید روی سئو آنها در صفحات جداگانه کار کنید که به این کلمات ناهمگون گفته می شود. به طور مثال ثبت رایگان آگهی و درج آگهی رایگان.

در اینجا قصد داریم به یک سری موارد اشاره کنیم که می توانید روی کلمه کلیدی که قرار است در محتوای تولید شده به کار ببرید، کار کنید و این موارد در رسیدن به لینک اول گوگل تأثیر زیادی دارد. از جمله

* سعی کنید کلمه کلیدی را در ابتدای عنوان یا همان تایتل محتوای تولید شده به کار ببرید

* سعی کنید در تگ توضیحات یا همان دیسکریپشن، کلمه کلیدی را در ابتدای آن به کار ببرید و در این تگ حتما ً آن را دو بار تکرار کنید

* در تگ h1 کلمه کلیدی باید یک بار استفاده شود

* در تگ h2 باید چند بار کلمه کلیدی استفاده شود و به برای اینکه بهتر جوابگو باشد حتماً به ازای هر 300 کلمه از یک تگ h2 یا h3 استفاده کنید

* پاراگراف اول خیلی مهم است و سعی کنید حتماً در چند کلمه اول از کلمات کلیدی استفاده کنید

* در پاراگراف اول هر چیزی که قرار است در محتوا را مطالعه کند بیان کنید و برای راحتی کار می توانید به صورت خلاصه وار تیترها را بیان کنید

* از تصاویر حتماً استفاده کنید و سعی کنید بعد از هر 500 کلمه یک تصویر قرار دهید

* تصاویر بایستی حتماً یک نام داشته باشد و بیشتر سعی کنید به صورت انگلیسی بنویسید. مانند page-authority

* حتماً از تصاویری که مرتبط با موضوع محتوای تولید شده است استفاده نمایید

* تصاویر را با کیفیت، جذاب و کاربر پسند انتخاب نمایید

* حتماً از لینک بیلدینگ استفاده کنید و به مطالب قدیمی تر لینک بدهید

* بیش از حد از لینک دهی داخلی استفاده نکنید

* در لینک بیلدینگ سعی کنید آنها را در فواصل دور از هم قرار دهید به طور مثال هر 300 کلمه یک لینک قرار دهید

* برای تأثیرگذاری بیشتر در هنگام لینک دهی سعی کنید از کاربران بخواهید که یک لینک را مطالعه کنند. به طور مثال (برای کسب اطلاعات بیشتر این مطلب را در این لینک بخوانید)

* با استفاده از کلمات کلیدی به مطالب قدیمی تر لینک دهی کنید

* در یک پاراگراف چند لینک داخلی ایجاد نکنید

* سعی کنید از همه صفحات به صفحه اصلی آن هم با یک کلمه کلیدی لینک دهی نکنید

* در پاراگراف آخر یک قسمت اضافه کنید به عنوان نتیجه گیری یا سخن آخر و در آن به این موضوع بپردازی که در این مقاله در مورد چه چیزهایی صحبت شده است

* در محتوا نویسی سعی کنید به صورت خلاصه به یک موضوع نپردازید و تا جایی که می توانید وقت بگذارید و به صورت کامل در مورد یک موضوع صحبت کنید و تا جای ممکن بیشتر از 2000 کلمه بنویسید

* برچسب ها را به اندازه انتخاب کنید و این برچسب ها بین 3 الی 4 مورد است

تأثیری که طول متن محتوا بر سئو سایت دارد

به طور حتم هر چه محتوا پربارتر و طولانی تر باشد از اهمیت خیلی ویژه ای نزد گوگل برخوردار است اما به یک شرط، به شرط اینکه کیفیت را فدای کمیت نکنید. این خیلی خوب است که یک محتوا با کلمات زیاد تولید کنید اما تا زمانی که کاربر پسند نباشد، تا زمانی که مخاطبی را به سمت خودش جذب نکند به طور حتم تمام زمان و وقتی که برای تولید این محتوا گذاشته اید، به هدر رفته است.

طول محتوا هر چه بیشتر باشد و محتواها هم هر چه از کیفیت بیشتری برخوردار باشند قطعاً اینها از چشمان تیزبین گوگل دور نخواهند ماند و ممکن است شما را به عنوان یک مرجع در این زمینه قبول کند و از همه مهمتر اینکه سایت شما را در نتایج جستجوی خودش در بهترین رده ها قرار می دهد.

اگر در بهترین رده ها و رتبه های گوگل قرار بگیرید کاربران بیشتری را جذب خودتان خواهید کرد و کاربران برای مطالعه مطالب شما بیشتر وقت خواهند گذاشت و این مورد در کاهش بانس ریت سایت تان تأثیر خیلی زیادی خواهد گذاشت و به طور حتم در سئو سایت تان هم بی تأثیر نخواهد بود.

برای رسیدن به لینک اول گوگل حتماً برنامه ریزی کنید و استراتژی تعریف کنید

موفقیت یک کسب و کار اینترنتی به خصوص زمانی که قصد رسیدن به لینک اول گوگل را دارد موقعی به واقعیت نزدیک می شود که در تولید محتوا و محتوا نویسی، یک برنامه و استراتژی مشخصی را تعیین کرده باشید وگرنه بدون آن تمام زحمت و تلاشی که می کنید و تمام وقتی که روی این مورد گذاشتید همه از بین خواهد رفت و اگر بدون برنامه ریزی این کار را انجام دهید صفحه اول و لینک اول گوگل که سهل است، در صفحات دو و سه هم نمی توانید حضور داشته باشید.

پس بایستی در این مسیر 3 استراتژی را مد نظر داشته باشید:

استراتژی تولید محتوا، استراتژی بک لینک ساختن و استراتژی تبلیغ کردن که در این حوزه برنامه ریزی کردن و استراتژی تعریف کردن در حوزه تولید محتوا، از همه مهمتر است چرا که کاربران و حتی خود گوگل به این روش شما را در میان میلیاردها سایت، شناسایی می کنند.

استراتژی مشخص می کند که یک محتوا چطور باید ساخته شود، چطور آن را سئو کنیم و چطور به وسیله این محتواها بک لینک بگیریم و این یکی از بخش های مهم برای به دست آوردن لینک اول گوگل است که باید به آن اهمیت بدهید.

از محتوای دیگران کپی برداری کردن ممنوع

موتورهای جستجوی گوگل و همچنین ربات های خزنده آن این روزها آنقدر هوشمند شده اند که بتوانند به مانند یک انسان فکر کنند و تشخیص دهند که این محتوایی که الان در سایت شما قرار دارد آیا کپی برداری هست یا خیر و به طور حتم اگر گوگل بفهمد که شما مطالب سایت تان را از جایی کپی کرده اید و لینک منبع را هم ذکر نکرده اید به طور حتم با سایت تان برخورد خواهد کرد و کمترین جریمه ای که در نظر می گیرد حذف از جستجوهای گوگل خواهد بود و این کار رسیدن به لینک اول گوگل را برای شما سخت خواهد کرد.

راهکار دوم: استفاده از محتواهای تصویری مانند عکس ها و اینفوگرافیک

تصاویر می تواند از خسته شدن چشمان کاربر جلوگیری کند و باعث شود که کاربر به مطالعه مطلبی که شما منتشر کرده اید ادامه دهد و همچنین با تصاویری که در سایت منتشر می کنید به طور حتم کاربر درک بیشتری از محتوایی که تولید کرده اید پیدا خواهد کرد.

بیشتر جستجوهای کاربران بر اساس تصاویر است و اگر یکی از تصاویر سایت شما در این جستجوها باشد درصد اینکه کاربران بر روی لینک کلیک کنند و وارد مطلب شما شوند خیلی زیاد است. پس این فرصت را از دست ندهید و حتماً از نکاتی که در زیر است برای رسیدن به لینک اول گوگل استفاده کنید:

* حتی الامکان تصاویر را خودتان ایجاد کنید

* اگر شخصاً اقدام به ایجاد این تصاویر کردید از فتوشاپ برای ویرایش می توانید استفاده کنید

* در تصاویر ایجاد شده لوگو و همچنین آدرس سایت را قرار دهید

* برای اینکه مراحل کاری یک سیستم را توضیح دهید می توانید از اینفوگرافیک استفاده کنید

* برای هر تصویری که استفاده می کنید حتماً یک نام به کار ببرید

راهکار سوم: محتوای ویدیویی یکی از بهترین راهکارها برای تصاحب لینک اول گوگل است

یکی از بهترین راهکارها برای رسیدن به لینک اول گوگل استفاده از ویدیو است. ویدیو مارکتینگ می تواند سایت شما را در ذهن مخاطبین ماندگار کند و اگر تاکنون این کار را نکرده اید این بهترین فرصت برای ماندگار شدن و برند سازی اینترنتی است چرا که با ایجاد کردن ویدیو به راحتی می توانید خدمات و محصولات تان را به دیگران معرفی کنید.

به طور مثال اگر تمامی محتوایی که در این مقاله وجود دارد را به صورت ویدیو منتشر کنیم درصد افرادی که این فایل ویدیویی را مشاهده می کنند در مقابل اشخاصی که متن را مطالعه می کنند به طور حتم خیلی بیشتر است و این نشان از قدرت یک ویدیو است و قطعاً در کاهش بانس ریت یا همان نرخ فرار کاربران هم خیلی تأثیرگذار خواهد بود.

راهکار چهارم: تولید محتوای الکترونیکی یا اسلایدهای پاورپوینت

درصد اشخاصی که مایل به دانلود یک محتوای PDF یا پاورپوینت هستند خیلی زیاد است و به راحتی می توانید دانش و اطلاعات خودتان را در اختیار دیگران قرار دهید. یکی از دلیل هایی که اشخاص این محتواها را دانلود می کنند این است که در یک موقعیت مناسب و سر فرصت می توانند آن را مطالعه کنند.

این کار در محبوبیت و برند سازی کسب و کار اینترنتی تان تأثیر خیلی زیادی خواهد گذاشت و ممکن است در بلند مدت به مطالب یا محتواهایی که تولید کرده اید، لینک بدهند. حتماً در تمامی فایل های PDF یا پاورپوینت هایی که تولید کرده اید لینک سایت تان را قرار دهید تا در صورت لزوم به سایت تان وارد شوند.

راهکار پنجم: موارد دیگری که باعث می شود خیلی سریع تر به لینک اول گوگل برسیم

در این 4 راهکاری که ارائه شد به صورت کامل به این موضوعات پرداختیم و در این قسمت قصد داریم به راهکارهای دیگری هم به صورت تیتروار بپردازیم که چطور می توانیم با سرعت بیشتری به لینک اول گوگل برسیم:

* استفاده از انجمن ها و فروم ها و همچنین استفاده از سایت های پرسش و پاسخ

* ثبت نام در شبکه های اجتماعی و فعالیت در آنها

* در سایت های درج آگهی رایگان ثبت نام کنید و اقدام به تبلیغات کنید

* برای هر کاری انجام می دهید حتماً برنامه ریزی کنید و یک استراتژی معرفی کنید

* در این مسیر می توانید با یک مشاور کسب و کار صحبت کنید تا خیلی سریع تر به نتیجه برسید

* هر روز سایت تان را با مطالب و محتواهای کاربر پسند به روز رسانی کنید

* مطالب را به وسیله لینک بیلدینگ یا همان لینک های داخلی به هم متصل کنید

* اگر بودجه کافی در اختیار دارید می تواند از رپورتاژ آگهی برای دیده شدن و برند سازی استفاده کنید

نکته مهم:

اگر به این مطالبی که ارائه شد اهمیت ویژه ای بدهید به طور حتم خیلی سریع تر به یک برند در دنیای اینترنت تبدیل خواهید شد و این کاربران و مخاطبین هستند که نام سایت تان را در گوگل جستجو خواهند کرد و اگر اینگونه شود همیشه در صدر جستجوها و لینک اول گوگل خواهید بود. پس سعی کنید برای برند شدن در دنیای اینترنت سعی و تلاش خودتان را بکنید.