afzayesh-domain-authority

افزایش دامین اتوریتی یکی از شاخصه های به دست آوردن بهترین رتبه در نتایج جستجوی گوگل است که توسط سایت ماز (moz) منتشر و ارائه شد که به طبع تأثیر خیلی زیادی روی سئو وب سایت شما خواهد گذاشت و هر چه دامین اتوریتی سایت که به آن اعتبار دامنه سایت هم گفته می شود بیشتر باشد به طبع به همان اندازه هم ترافیک و بازدید کننده بیشتری دریافت خواهید کرد و از آن طرف رتبه بهتری در نتایج جستجوی گوگل به دست خواهید آورد.

 اما سوال این است که چرا دامین اتوریتی اینقدر ارزش دارد و افزایش دامین اتوریتی چه تأثیری بر کسب و کار اینترنتی شما خواهد گذاشت؟ 

اما قبل از این بایستی اطلاعاتی در مورد دامین اتوریتی بدانید:

دامین اتوریتی چیست و به چه دردی می خورد؟

در اصل دامین اتوریتی (Domain Authority) که به آن اعتبار دامنه یا DA هم گفته می شود به نوعی سیستم امتیازدهی به حساب می آید که از طرف سایت ماز (moz) ارائه شد و امتیازهایی که در این سیستم وجود دارد و به هر سایتی تعلق می گیرد عددی بین صفر تا 100 است و همان طوری که بیان کردیم هر چه این امتیاز بیشتر باشد و به 100 نزدیک تر باشد، جایگاه و رتبه ای که در گوگل پیدا خواهید کرد بیشتر خواهد بود.

موارد و فاکتورهایی که می تواند روی افزایش دامین اتوریتی تأثیر مستقیم بگذارد:

فاکتور اول: بک لینک هایی که از سایت های با دامین اتوریتی بالا یا همان اعتبار بالا دریافت می کنید

فاکتور دوم: هرگز در این مسیر ناامید نشوید. شاید به دست آوردن دامین اتوریتی 100 خیلی سخت و دشوار و شاید هم غیر ممکن باشد اما ارزش این را دارد که سعی و تلاش کنید و حداقل در بین رقبا در بهترین جایگاه قرار بگیرید

فاکتور سوم: تغییر دادن اعتبار دامنه و افزایش دامین اتوریتی کار راحتی نیست و به زمان زیادی نیاز دارد پس در این مسیر از تکنیک های و روش های مناسب استفاده کنید

اما در این مقاله قصد داریم روش ها و تکنیک های افزایش دامین اتوریتی سایت را بیان کنیم. تکنیک هایی که در نهایت باعث افزایش اعتبار و افزایش فروش شما خواهد شد.

با ما همراه باشید ....

تکنیک اول: برای افزایش دامین اتوریتی حتماً به صورت روزانه سایت تان را آپدیت کنید

این موردی است که در خیلی از مقاله های قبلی هم به آن اشاره کردیم. آپدیت کردن سایت به معنی این است که تولید محتوا کنید. تولید محتوا یکی از اصلی ترین کارهایی است که باعث می شود تا گوگل به سایت تان اعتماد کند و به مرور زمان جایگاهی که مد نظرتان هست را در اختیارتان قرار دهد و کم کم باعث افزایش دامین اتوریتی خواهد شد.

در اصل شما با تولید محتوای ناب و با ارزش هم تعداد بازدید کننده های سایت تان را افزایش می دهید و هم باعث افزایش دامین اتوریتی سایت تان می شود و این تأثیر خیلی زیادی در سئو سایت شما خواهد گذاشت به خصوص اگر محتواهایی تولید کنید که دیگر سایت ها هم به مطالب تان لینک دهی کنند و این می تواند تأثیر فوق العاده ای روی افزایش اعتبار سایت تان شود.

یکی از این موارد که در افزایش دامین اتوریتی سایت خیلی تأثیرگذار است استفاده از اینفوگرافیک است که اگر به بهترین وجه ممکن ساخته شود به راحتی هر سایتی به مطالب تان لینک می دهند. مطمئن باشید اگر سایت تان محتوایی جذاب و کاربر پسند ایجاد نکند هرگز کاربر و بازدید کننده ای جذب نخواهید کرد و این یعنی پایان کار کسب و کار اینترنتی شما.

تکنیک دوم: برای افزایش دامین اتوریتی از لینک دهی داخلی غافل نشوید

به طور حتم یکی از مواردی که در افزایش اعتبار سایت تان خیلی تأثیرگذار خواهد بود همین لینک دهی داخلی است و هر چه این ساختار را به خوبی اجرا کنید موتورهای جستجو هم راحت تر می توانند به مطالب قدیمی سایت تان دسترسی داشته باشند و این مورد روی افزایش رتبه و افزایش دامین اتوریتی سایت تان هم تأثیرگذار خواهد بود.

به همان اندازه که به دریافت بک لینک های با کیفیت از دیگر سایت ها اهمیت می دهید به همان اندازه هم بایستی وقت بگذارید و روی لینک دهی داخلی سایت تان کار کنید چرا که این عمل شما باعث می شود تا یک ساختار شبکه ای قدرتمند هم برای کاربر و هم برای موتورهای جستجو به وجود بیاید و در نهایت کار خزنده ها و ربات های گوگل راحت تر خواهد بود. به خاطر اینکه به راحتی می توانند مطالب سایت تان را ایندکس کنند.

پس اگر قصدتان افزایش دامین اتوریتی سایت تان است حتماً به صورت مداوم تولید محتوا کنید و از لینک دهی داخلی یا همان لینک بیلدینگ سعی کنید یک ارتباط و ساختار شبکه ای قدرتمند بین مطالب جدید و قدیم ایجاد کنید تا اعتبار سایت تان آرام آرام افزایش پیدا کند.

تکنیک سوم: هر نوع محتوایی که می توانید را ایجاد کنید

اگر مایلید که مخاطبین و بازدید کننده های زیادی را به دست بیاورید و این امید را داشته باشید که این بازدید کننده ها به افزایش دامین اتوریتی سایت تان به شما کمک کنند پس سعی کنید هر نوع محتوایی را تولید کنید.

از محتوای متنی گرفته تا محتواهای صوتی (پادکست های صوتیمحتواهای ویدیویی، اینفوگرافیک و غیره را تولید کنید تا مخاطبین آن را به اشتراک بگذارند و دیگر سایت ها هم به سایت تان لینک دهی کنند. با این کار هم بازدید کننده و کاربر بیشتری را جذب می کنید و هم باعث افزایش دامین اتوریتی و اعتبار سایت تان خواهد شد.

تکنیک چهارم: افزایش بک لینک باعث افزایش دامین اتوریتی می شود

یکی از تأثیرگذارترین روش هایی که می تواند باعث بالا رفتن دامین اتوریتی سایت تان شود ایجاد بک لینک در سایت های متفاوت است و به طبع هر چه تعداد بک لینک هایی که یک سایت از دیگر سایت ها دریافت می کند بیشتر باشد یک پیام مثبت از نظر موتورهای جستجوی گوگل محسوب می شود و این شروع یک اعتماد سازی طولانی مدت است.

مورد دیگری که می توان برای بک لینک ها عنوان کرد این است که افزایش تعداد بک لینک ها به مرور زمان می تواند باعث تغییر رتبه در نتایج جستجوی گوگل شود و این یعنی روز به روز به سمت صفحه اول گوگل و بعضاً لینک اول گوگل نزدیک و نزدیک تر می شوید و تمام اینها نهایتاً تأثیری زیادی در افزایش دامین اتوریتی سایت تان خواهد گذاشت.

تکنیک پنجم: سعی کنید از دادن لینک های خارجی پرهیز کنید

یکی از مواردی که به شدت در کاهش ارزش دامنه شما تأثیر می گذارد لینک دادن به دیگر سایت ها است. خیلی ها به این موضوع متأسفانه هیچ توجهی نمی کنند و به جای اینکه شخصاً اقدام به تولید محتوا کنند، از محتواهای دیگر سایت ها کپی برداری می کنند و برای اینکه گوگل آنها را جریمه نکند مجبورند به سایت شان هم لینک دهی کنند و این بدترین نوع لینک دادن است و انگار شما برای آنها کار می کنید. پس سعی کنید تا جایی که می توانید از دادن لینک به دیگر سایت ها خودداری کنید.

تکنیک ششم: لینک های شکسته شده و از بین رفته را دوباره بازسازی کنید

این مورد هم روی افزایش دامین اتوریتی تأثیر خیلی زیادی خواهد گذاشت و به طبع بازسازی و احیا کردن لینک های از بین رفته می تواند اعتماد دوباره گوگل را به همراه داشته باشد. چرا که گوگل فقط و فقط به کاربران توجه می کند و اگر کاربری روی لینکی کلیک کرد و این لینک در موتورهای جستجو وجود نداشت مطمئناً تأثیرات منفی در ارزش دامنه شما خواهد داشت.

پس سعی کنید از طریق گوگل وبمستر این لینک های شکسته و خراب را پیدا و آنها را با لینک های جدید جایگزین و به صفحه مربوطه ریدایرکت 301 کنید. با این کار بعد از مدتی لینک جدید جایگزین لینک خراب می شود و از به وجود آمدن صفحه 404 جلوگیری می کند.

تکنیک هفتم: تأثیری که سن دامنه در افزایش اعتبار دامنه سایت تان می گذارد

اگر توجه کرده باشید سایت هایی که قدیمی هستند دامین اتوریتی بالایی دارند و اینها همان سایت هایی هستند که گوگل به آنها اعتماد کرده است و رقابت با آنها کار راحتی نیست. یکی از روش هایی که می تواند برای افزایش دامین اتوریتی سایت موثر باشد، انجام دادن این است که در هنگام تمدید دامنه سعی کنید آن را به صورت 5 یا 10 ساله تمدید کنید.

با این کار گوگل به سایت تان به عنوان یک کسب و کاری که اهدافی بلند مدت دارد نگاه می کند و به طبع در افزایش دامین اتوریتی سایت هم خیلی خیلی تأثیرگذار است چرا که زمانی دامین اتوریتی سایت بالا خواهد رفت که به همان اندازه هم سن دامنه افزایش پیدا کند و به طبع همیشه سایت هایی که قدیمی تر هستند و قدمت بالایی دارند در اولویت گوگل قرار دارند.

تکنیک هشتم: برای افزایش دامین اتوریتی باید صبور باشید و تحمل کنید

کسب و کار اینترنتی یکی از کسب و کارهایی است که به انگیزه، شور و اشتیاق خیلی خاصی نیاز دارد و خیلی ها زمانی که این نوع کسب و کارها را راه اندازی می کنند بعد از مدتی که مشتری و درآمد خاصی دریافت نکنند به راحتی کسب و کارشان را رها می کنند و جای خودشان را به رقبا می سپارند و این همان موردی است که رقبا را خیلی خوشحال تر می کند. پس برای افزایش دامین اتوریتی باید صبر و حوصله به خرج دهید.

سخن آخر

برای افزایش دامین اتوریتی سایت تان شب و روز تلاش کنید، محتوا تولید کنید، بک لینک های با کیفیت ایجاد کنید، لینک های خارجی کمتری به دیگر سایت ها بدهید، لینک دهی داخلی بین مطالب سایت تان را رعایت کنید تا به مرور زمان به سمت افزایش بازدید، افزایش مشتری، افزایش درآمد و در نتیجه افزایش دامین اتوریتی پیش بروید.