Kia-Sportage

کیا اسپورتیج یکی از خودروهای لوکس شاسی بلندی است که به خاطر ظاهر بسیار زیبا و خوش استایلی که دارد این روزها خیلی مورد توجه جوانان قرار گرفته است و توانسته بازار فروش خیلی خوبی را هم در دنیا به خصوص ایران از آن خودش کند.

کیا اسپورتیج توسط شرکت کره ای کیا طراحی و ساخته شد و روانه بازار فروش شد که توانست در رقبای سنتی خودش موفقیت های زیادی را هم به دست بیاورد و در حال حاضر به گونه ای پیش رفته که در میان جوانان از اجر و قرب زیادی برخوردار است.

بیشتر بدانید: ماشین جدید کریستیانو رونالدو از چه تکنولوژی استفاده می کند؟ + ویدیو

اما قبل از اینکه ویدیو معرفی را مشاهده کنید نکاتی در مورد کیا اسپورتیج بیان کنیم:

نکاتی مثبت در مورد خودرو کیا اسپورتیج

این خودرو به خاطر استایل جذابی که دارد به خوبی مشتریانش را مجذوب خودش کرده و همچنین از فضایی که داخل آن است به نحو احسن استفاده شده. گیربکسی که کیا اسپورتیج دارد مبتکی بر 6 سرعت است که با دنده اتوماتیک درگیر می شود و واکنش های خیلی خوبی را به همراه دارد.

ترمزهای این ماشین از نوع ABS است که به خوبی عمل کرده و از اتفاق افتادن خطر جلوگیری می کند. نکته دیگری که می توان بیان کرد این است که پایداری بسیار مناسبی در پیچ های تند جاده آن هم در سرعت های بالا دارد و از همه مهمتر اینکه مصرف سوخت پایینی هم دارد.

نکاتی منفی در مورد خودرو کیا اسپورتیج

با توجه به نکات مثبتی که کیا اسپورتیج دارد به هر حال در مواقعی هم این ماشین ها دارای نکات منفی خواهند بود. از جمله عملکردهای فنربندی این ماشین خشک و محکم است، کیفیت سواری در کیا اسپورتیج یک مقدار به نسبت دیگر رقبا کمتر است، مواد مصرفی که در کابین این ماشین به کار رفته هم به طبع از کیفیت نسبتاً کمتری برخوردار است.

بیشتر بدانید: تکنولوژی های به کار رفته در صنعت خودروسازی آلمان + ویدیو

اتاق های این ماشین به صورتی نامناسب عایق بندی شده اند، سر و صدای زیاد کابین خودرو کیا اسپورتیج در داخل ماشین به وضوح قابل درک است، چرم دور فرمان هم از کیفیت پایین برخوردار است.

امنیت خودرو کیا اسپورتیج

به طور حتم با پیشرفت تکنولوژی و فناوری در این نوع ماشین ها، نسل سوم ماشین کیا اسپورتیج هم طراحی زیباتری به خودش گرفته و بیشتر به سمت اسپرت شدن پیش رفته و هم از موسسه ایمنی EURONCAP توانسته 5 ستاره امنیتی را دریافت کند.

اما اجازه دهید بیشتر از این شما را منتظر نگذاریم و تمامی موارد بالا را در ویدیو معرفی کیا اسپورتیج مشاهده کنید.