Samsung-Galaxy-Fold

گلکسی فولد سامسونگ اگر اغراق نباشد اولین گوشی تاشو در دنیاست که می توانید صفحه آن را خم کنید و شاید به جرأت بتوان گفت اولین گوشی هم هست که نبایستی آن را بخرید و 5 دلیل محکم و متنوع وجود دارد که شما را از خرید آن منصرف می کند.

گلکسی فولد اولین گوشی از محصولات سامسونگ به شمار می رود که از نسل جدید نمایشگرهای انعطاف پذیر و تاشو برخوردار است اما با وجود اینکه این نوع محصولات تازه وارد بازار شده اند و شاید از نظر خیلی ها جذاب و مشتری پسند هم باشد ولی به هر حال دارای مشکلات و ایرادات خاصی هم هستند و قبل از خرید حتماً سعی کنید این مقاله را تا پایان مطالعه کنید و سپس اقدام به خرید آن کنید.

دلیل اول: قیمت گلکسی فولد سامسونگ خیلی خیلی گران است

galaxy-fold-very-expensive

اولین دلیل و شاید محکم ترین دلیلی که می توان برای این موضوع بیان کرد این است گوشی گلکسی فولد سامسونگ از قیمت خیلی زیادی برخوردار است که شاید با این قیمت به راحتی بتوان بهترین گوشی ها را خرید که نه یکی بلکه چند تا گوشی هم می توان خرید. اگر بخواهیم یک حساب سر انگشتی کنیم که اگر در خوشبینانه ترین حالت ممکن هم دلار فعلی 13000 تومان باشد و قیمت گلکسی فولد سامسونگ 1890 دلار باشد چیزی در حدود 24.570.000 تومان خواهد شد.

بیشتر بخوانید: گوشی گلکسی فولد سامسونگ (قیمت و زمان عرضه، پایان تابستان 98)

تازه این قمیت به کنار، اگر مورد دیگری به اسم گارانتی را هم به آن اضافه کنیم خیلی بیشتر از این قیمت ها خواهد شد. خب حالا شما کلاه تان را قاضی کنید با این قیمت چه گوشی های دیگری را می توانید بخرید و چند تا می توانید بخرید؟

به همین دلیل است که خرید این نوع گوشی ها برای هر کسی ممکن نیست و به نوعی یک گوشی کاملاً لوکس و لاکچری به حساب می آید که فقط برای خودنمایی از آن استفاده می کنند.

دلیل دوم: صفحه نمایش گلکسی فولد سامسونگ کوچکتر از حد معمول است

Galaxy-Fold

خیلی ها به گوشی گلکسی فولد سامسونگ galaxy fold بیشتر به عنوان یک تبلت نگاه می کنند اما واقعیت این است که پولی که قرار است پرداخت کنید برای گوشی است نه یک تبلت. پس اولین چیزی که برای شما خیلی بایستی مهم باشد صفحه نمایش عادی و معمولی آن است که متأسفانه در گوشی های گلکسی فولد سامسونگ این صفحه نمایش کوچکتر از حد معمول است و این یک عیب بزرگ به حساب می آید.

اما قسمت مربوط به گلکسی فولد با توجه به صفحه نمایش ۴.۶ اینچی که دارد به راحتی می تواند نیازهای شما را برطرف کند که از کیفیت خیلی خوبی هم برخوردارند.

دلیل سوم: ضخیم بودن این گوشی حالتی زشت و زُمخت به آن داده است

Samsung-Galaxy-Fold-zomokht

یکی از دلیل های دیگری که باعث می شود گوشی گلکسی فولد سامسونگ را خریداری نکنید این است که زمانی که هر دو صفحه نمایش روی هم قرار می گیرد یک حالت زشت و زمخت به آن می دهد و مثل این است که دو تا گوشی در جیب شما قرار داشته باشد و این واقعاً آزار دهنده است.

اگر گوشی گلکسی فولد را در حالت عادی زمانی که باز نشده در نظر بگیرید اندازه یک طرف 15.5 میلی متر و اندازه طرف دیگر 17 میلی متر است و تصور کنید هر دو روی هم قرار بگیرد و دقیقاً همانطوری که در بالا هم به آن اشاره کردیم به مانند این است که دو گوشی روی هم قرار گرفته است و با توجه به وزن 263 گرمی که دارد یک مقدار سنگین به نظر می رسد و مطمئناً این وزن دست شما را خسته خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: ویدیوی معرفی گوشی گلکسی فولد سامسونگ (Samsung Galaxy Fold)

یک نکته ی دیگری که حتماً باید به آن توجه کنید این است که استفاده از گوشی های این شکلی که نامتقارن هستند یک مقدار برای ما که همیشه از گوشی های لمسی معمولی استفاده می کردیم یک مقدار سخت و دشوار است اما به هر حال تا به آن عادت کنیم یک مقدار زمان خواهد برد.

دلیل چهارم: نمایشگر بزرگ گلکسی فولد سامسونگ حاشیه های زیادی دارد

همانطوری که در بالا هم اشاره کردیم گلکسی فولد سامسونگ یک تبلت به همراه گوشی است و از هر دو می توان در مواردی خاص از آن استفاده های متفاوتی کرد. به طور مثال قسمت گلکسی فولد که همان تبلت است برای بازی و مشاهده فیلم عالی است اما یک مشکلی که در این طور مواقع به وجود می آید این است که این گوشی طوری طراحی شده که حاشیه های زیادی در اطراف آن قرار دارد.

شاید در حالت عادی افراد به ندیدن حاشیه بیشتر عادت کرده باشند و خیلی از گوشی های برتر دنیا هم در این رقابت شرکت کرده اند که گوشی هایی طراحی کنند که تصاویر بدون حاشیه و کادر ارائه دهد. اما این یک مشکل و معضل بزرگ برای گلکسی فولد سامسونگ است که در مقایسه با دیگر رقبا گوشی طراحی و ارائه کرده که حاشیه های زیادی در اطراف فولد آن قرار دارد.

یک مورد دیگر که می تواند حس بدی را به شما منتقل کند این است که انحنای مربوط به دوربین متأسفانه در کادر و حاشیه دوربین قرار دارد و شاید یکی از کارهایی که می توان انجام داد این است که لذت دیدن فیلم ها را در گلکسی فولد از خودمان بگیریم و به سراغ صفحه نمایش کوچک تر برویم که به طور حتم لذت دیدن فیلم ها خیلی کمتر خواهد شد.

دلیل پنجم: آهنربایی که در این گوشی قرار گرفته هر چیزی را به طرف خودش جذب می کند

گوشی گلکسی فولد سامسونگ زمانی به روی هم به خوبی تا می شوند و می چسبند که از آهنرباهای قوی در آن استفاده شود و سامسونگ هم به خوبی از این تکنولوژی استفاده کرده اما مشکلی که در اینجا وجود دارد این است که وجود همین آهنرباهای قوی باعث می شود که کلیدها و هر وسیله ای که فلز باشد به آن بچسبد و این یک حس آزار دهنده را به مخاطبین منتقل می کند.

حالا فرض کنید مجبور بودید کارت های بانکی یا هر کارتی که به نوعی الکترونیکی هست را درون جیبتان قرار دهید و به خاطر میدان مغناطیسی قوی که گوشی گلکسی فولد سامسونگ ایجاد می کند می تواند برای کارت های بانکی شما ضرر آفرین باشد و کمترین مورد آن سوختن کارت است.

اما سوالی که در اینجا پیش می آید این است:

با تمام توضیحاتی که ارائه شد که آقا ما بالاخره گوشی گلکسی فولد سامسونگ بخریم یا نخریم؟

مطمئن باشید هر محصولی در دنیا هر چقدر که خوب هم باشد یک سری ایرادات و نواقصی هم دارد و اینجا به یاد این ضرب المثل افتادم که می گفت: هیچ ماست فروشی نمیگه ماست من ترشه.

قطعاً سامسونگ هم هیچ وقت نخواهد گفت که این گوشی بدون عیب است و اگر ایراداتی هم داشته باشد به طور حتم آن را با تبلیغات پر زرق و برقش پر خواهد کرد و طوری خواهد شد که شما ترغیب می شوید این محصول را خریداری کنید.

اما به هر حال خرید این محصول گران قیمت که قیمتی در حدود 25 میلیون تومان دارد که ممکن هم هست با کم و زیاد شدن دلار بالا و پایین برود، وابستگی مستقیم به علاقه و توان مالی شما دارد و تنها پیشنهادی که می توانیم در این طور مواقع ارائه دهیم این است که اجازه دهید تمام آزمایش ها و تست ها روی این گوشی انجام شود و شاید یک روزی بیاید که نسخه های بعدی آن یک مقدار ارزان تر از الان ارائه شود به طوری که مشکلات و نواقص نسخه های قبلی را هم نداشته باشد و این در حال حاضر می تواند بهترین پیشنهاد ما به شما باشد.