mobile-batteri

افزایش عمر باتری یکی از دغدغه های این روزهای اشخاصی است که از گوشی های هوشمند استفاده می کنند و در حال حاضر با این گرانی ارز به خصوص دلار، خرید یک گوشی و حتی خرید یک باتری جدید برای گوشی های هوشمند به یک معضل تبدیل شده است پس تنها راه حل و راه چاره در حال حاضر این است که از راهکارها و ترفندهایی استفاده کنیم که باعث افزایش عمر باتری در گوشی های هوشمند شود.

در حال حاضر روز به روز دنیا به خصوص تکنولوژی و فناوری اطلاعات به کار رفته در گوشی های موبایل در حال پیشرفت است و شاید گوشی همراهی که امروز شما خریداری می کنید در مقایسه با همان گوشی که در یک یا دو ماه آینده وارد بازار فروش می شود از زمین تا آسمان فرق داشته باشد و دیگر نتواند نیاز کاربران را برآورده کند.

بیشتر بخوانید: دلیل هایی که باعث می شود از خریدن گلکسی فولد سامسونگ منصرف شوید (5 دلیل)

یکی از ویژگی هایی که هنوز هم شرکت های سازنده گوشی نتوانسته اند راه چاره ای برای آن پیدا کنند این است که نمی توانند باعث افزایش عمر باتری شوند و یا بهتر بگوییم این تلفن ها و گوشی های همراه امروزی با توجه به اینکه روز به روز پیشرفت می کنند اما از نظر عمر باتری بسیار ضعیف عمل می کنند.

هر چه قدر که سخت افزار، نمایشگر و نرم افزارهای موجود در گوشی های بزرگ تر و پیچیده تر باشند و از برنامه ها و اپلیکیشن های سنگین زیادی هم استفاده کنند و مصرف اینترنت زیادی هم داشته باشند اما باز هم در مقایسه با نوع باتری هایی که ظرفیت آنها به نسبت قبل چندین برابر شده، عمر باتری ها افزایش پیدا نکرده است و این هنوز هم یک معضل بزرگ به حساب می آید.

اما در این مقاله قصد داریم 5 نکته برای افزایش عمر باتری برای تلفن های هوشمند ارائه دهیم که می تواند عمر آن را تا چندین برابر افزایش دهید چرا که ممکن است تا حالا حالاها باتری هایی طراحی و ساخته نشوند که نیاز امروز شما را برآورده کند پس بهتر است که شما در استفاده از آن بهتر عمل کنید تا باعث افزایش عمر باتری خودتان شوید.

راه حل اول: برای افزایش عمر باتری، باتری را کاملاً پر را کاملاً خالی نکنید

شاید این مورد ساده به نظر برسد اما خیلی از ما تصور می کنیم که باید حتماً باتری خالی خالی شود بعد آن را داخل شارژ بزنیم یا اینکه باید باتری فول شارژ شود بعد آن را از پریز برق بکشیم. در صورتی که برای افزایش عمر باتری گوشی های هوشمند اولین قدم این است که همیشه سعی کنید طوری تنظیمات مربوط به باتری را در گوشی تان تنظیم کنید که به طور مثال زمانی که زیر 15 یا زیر 25 درصد رسید به شما آلارم دهد.

با این کار شما متوجه می شوید که گوشی تان به شارژ نیاز دارد و فوراً آن را در شارژر قرار دهید و یا اینکه هرگاه آن را در شارژر قرار دادید سعی کنید هر وقت به 80 یا 90 درصد رسید آن را از برق بکشید و شروع به کار کنید. این عمل شما می تواند به افزایش عمر باتری منجر شود و در صورت شارژ کامل یا کاهش بیش از حد شارژ می تواند به کاهش عمر باتری شما منجر شود.

راه حل دوم: هرگز تلفن تان را به صورت شبانه شارژ نکنید

یکی از مواردی که خیلی هم اتفاق می افتد و همه گیر هم هست این است که خیلی از افراد شب ها که نیازی به تلفن خودشان ندارند آن را در برق می زنند و تا صبح به امان خدا رها می کنند و متأسفانه متأسفانه این بدترین کار ممکن است و باعث کاهش عمر باتری شما خواهد شد.

هر چه باتری بیشتر شارژ شود به خصوص اگر شب تا صبح باشد به داغ شدن گوشی منجر می شود و این داغ شدن هم به جای اینکه باعث افزایش عمر باتری شود متأسفانه راهی برعکس را طی می کند و به کاهش عمر باتری شما خواهد انجامید.

راه حل سوم: شاید باورتان نشود اما اولین دشمن عمر باتری، فقط گرما است

charge

یک از مشکلات گوشی های هوشمند که در اکثر آن هم قابل مشاهده است این است که بیش از اندازه داغ می شوند و اگر به پشت آن دست بزنید می توانید این داغی را هم حس کنید. استفاده از برنامه ها و اپلکیشن های سنگین آن هم در مدت زمان طولانی، رها کردن گوشی به امان خدا و اتصال آن به برق و شارژر در مدت زمان طولانی و استفاده همزمان از گوشی در حالی که شارژ می شود می تواند باعث کاهش عمر باطری گوشی هوشمند شما شود. پس حتماً در این مورد دقت لازم را داشته باشید.

راه حل چهارم: اگر از گوشی استفاده نمی کنید حتماً برنامه های اجرا شده را ببندید

یکی دیگر از کارهایی که می تواند باعث افزایش عمر باتری شما شود و متأسفانه خیلی ها به آن دقت نمی کنند این است که برنامه های غیر ضروری که قبلاً از آن استفاده کردید و دیگر به آن نیازی ندارید را حتماً ببندید. این برنامه ها به صورت پیش فرض می تواند انرژی و برق باتری شما را هدر دهد پس سعی کنید در صفحه اصلی نمایشگر روی گزینه مربع شکلی که در پایین گوشی سمت راست یا چپ قرار دارد کلیک کنید و تمامی برنامه هایی که از آن استفاده نمی کنید و در پس زمینه قرار دارند را ببندید.

راه حل پنجم: در صورت نیاز از گوشی استفاده کنید

smartphone-battery

یکی از مواردی که این روزها خیلی زیاد به چشم می خورد این است که ما همیشه در حال استفاده از گوشی هستیم چه کار ضروری داشته باشیم و چه نداشته باشیم و قطعاً اگر بهترین باتری دنیا که مدت زمان زیادی هم شارژ را در خودش نگه می دارد را در اختیار داشته باشیم باز هم به سرعت شارژ خالی می کند.

پس سعی کنید به جای اینکه مدام از گوشی استفاده کنید و کارهای غیر ضروری انجام دهید و این عمل باعث کاهش عمر باتری گوشی شود به جای آن در مواقع ضروری از گوشی تان استفاده کنید تا این عمل شما باعث افزایش عمر باتری گوشی هوشمندتان شود.