augmented-reality

واقعیت افزوده که به آن AR هم گفته می شود در اصل به نوعی تکنولوژی گفته می شود که دنیای واقعی را به کمک اطلاعات دیجیتالی مانند تصاویر، ویدیو یا مدل های دو بعدی با استفاده از عنصر زمان و مکان به حالتی واقعی و 3 بعدی و در برخی موارد هم به دنیای 7 بعدی تبدیل می کند.

این تصاویر آنقدر واقعی به نظر می رسند که لمس کردن آن و همچنین مشاهده آن با چشمان غیر مسلح به وضوح قابل مشاهده است و در اصل به وسیله تکنولوژی و فناوری واقعیت افزوده تمامی تصاویر را به صورت واقعی و سه بعدی به شما نمایش خواهد داد و به همین دلیل است که به آن واقعیت افزوده گفته می شود و در حال حاضر هم بخش های زیادی از علوم مهندسی گرفته تا طراحی، تولید، بازاریابی، معماری، تبلیغات، پزشکی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

مقاله های مشابه

بیشتر ببینید: سخنرانی پراناو میستری در مورد تکنولوژی سیکس سنس و موس نامرئی + ویدیو

بیشتر ببینید: تکنولوژی هایی که تا سال 2050 وارد دنیای واقعی ما می شوند + فیلم

واقعیت افزوده به وسیله دوربین گوشی های هوشمند، تبلت، کامپیوتر، لپ تاپ و همچنین عینک های مخصوص که به آن عینک AR گفته می شود می توان از این تکنولوژی و فناوری استفاده کرد و با قرار دادن اشیاء و اجسام مجازی در دنیای واقعی شکلی واقعی تر به دنیا خودتان بدهید.

vagheiyate-afzode

برای اینکه یک دید کلی از تکنولوژی واقعیت افزوده داشته باشید سعی کردیم از یک ویدیو برای درک این موضوع استفاده کنیم. در این ویدیو به صورت واقعی تمام آن چیزی را که در این متن مطالعه کردید درک خواهید کرد: