galaxy

گلکسی سامسونگ یکی از گوشی های پرطرفدار این روزها به شمار می رود و به طبع به خاطر همین است که شرکت سامسونگ سعی کرده امکانات ویژه و منحصر به فردی را روی این گوشی ها اجرا کند. اما خیلی از این امکانات و قابلیت ها کمتر شناخته شده اند.

سامسونگ توانسته در گوشی های گلکسی خودش در کنار سخت افزار قدرتمندی که در این گوشی ها قرار داده، مجموعه ای از قابلیت ها و امکانات زیادی را هم قرار دهد و این همان چیزی است که طرفداران از گلکسی سامسونگ توقع داشتند.

اما نکته مهم این است که خیلی از این قابلیت ها و امکانات برای هواداران و طرفداران گلکسی سامسونگ ناشناخته باقی مانده و در این مقاله قصد داریم به این قابلیت ها و امکانات کاربردی و کمتر شناخته شده گلکسی سامسونگ بپردازیم.

قابلیت اول: با گوشی گلکسی سامسونگ از دو مسنجر همزمان استفاده کنید

samsung-galaxy-dual-messenger

اکثر ما انسان ها به طور حتم در شبکه های اجتماعی دو اکانت مجزا برای استفاده کردن داریم. یکی برای زندگی و کارهای شخصی خودمان و دیگری که یک مقدار رسمی تر است برای کسب و کارمان. اما این مورد مستلزم این است که شما دو گوشی مجزا از هم داشته باشید تا بتوانید از این قابلیت استفاده کنید.

اما گوشی گلکسی سامسونگ این مشکل را حل کرده و شما به راحتی می توانید از قابلیت کاملاً کاربردی آن به اسم Dual Messenger استفاده کنید. این قابلیت این امکان را به شما می دهد که در برخی پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی به راحتی و به صورت همزمان از دو اکانت استفاده کنید.

مقاله های مشابه

بیشتر بخوانید: گوشی گلکسی فولد سامسونگ (قیمت و زمان عرضه، پایان تابستان 98)

بیشتر بخوانید: ویدیوی معرفی گوشی گلکسی فولد سامسونگ (Samsung Galaxy Fold)

برای اینکه بتوانید قابلیت Dual Messenger در گوشی های گلکسی سامسونگ را فعال کنید فقط کافیست به تنظیمات گوشی وارد شوید و از قسمت Advanced Setting وارد تب Dual Messenger شوید و از همان قسمت پیام رسان و شبکه اجتماعی که مد نظرتان است را فعال و شروع به استفاده کنید.

قابلیت دوم: قابلیت استفاده از پیام های اضطراری

sos-massege

به طور حتم خیلی از ما در شرایط غیر عادی زیادی قرار گرفتیم که برای برقراری تماس و یا ارسال پیام با مشکل مواجه شدیم. شرکت سامسونگ این خلاقیت را در گوشی های گلکسی خودش به کار برده و سعی کرده در شرایط اضطراری هم امکاناتی را فراهم کند که به راحتی بتوانید درخواست کمک تان را ارسال کنید.

این قابلیت گوشی گلکسی سامسونگ که به SOS Message مشهور است می تواند در شرایط اضطراری پیام ارسال کند. برای فعال کردن این گزینه فقط کافیست به تنظیمات گوشی بروید و از قسمت Advanced Features بخش مربوط به SOS Message را پیدا و شماره شخصی که مایلید در شرایط اضطراری از وی درخواست کمک داشته باشید، وارد کنید. اگر زمانی در چنین شرایطی قرار گرفتید با 3 بار فشار دادن سریع دکمه پاور گوشی گلکسی سامسونگ خودتان پیامی که از قبل فعال کردید به شخص مورد نظر ارسال می شود.

قابلیت سوم: گوشی گلکسی سامسونگ به سلامت شما اهمیت می دهد

Samsung-Health

یکی دیگر از قابلیت های جالب گلکسی سامسونگ این است که این گوشی با استفاده از اپلیکیشن Samsung Health همه جوره سلامت شما مورد ارزیابی قرار می دهد و سعی می کند تمام قدم های شما را بشمارد و برای اینکه بیشتر به شما انگیزه بدهد مدام به شما پیام می دهد.

اگر بخواهیم بیشتر در مورد این اپلیکیشن توضیح دهیم باید بگوییم که اپلیکیشن Samsung Health یک مربی حرفه ای و دلسوز است که همیشه همراه شما است و می تواند با یک برنامه ریزی دقیق فعالیت بدنی شما را کنترل کند. همچنین این برنامه هر روز نکاتی تازه برای بهتر انجام دادن ورزش را به شما یادآوری می کند و در آخر هم میزان کالری که مصرف کرده اید به همراه آمار فیزیکی بدنتان را در اختیارتان قرار می دهد.

مقاله های مشابه

بیشتر بدانید: راه حل هایی برای افزایش عمر باتری های گوشی های هوشمند (5 راه حل تضمینی)

بیشتر بدانید: دلیل هایی که باعث می شود از خریدن گلکسی فولد سامسونگ منصرف شوید (5 دلیل)

اگر بخواهید از امکانات و توانایی های این گوشی بیشتر استفاده کنید می توانید یکی از ابزارهای پوشیدنی مثل دستبند هوشمند یا ساعت سامسونگ را هم به کار ببرید تا به این وسیله بتوانید به صورت مداوم فشار خون و همچنین ضربان قلب تان را به وسیله اپلیکیشنSamsung Health ، کنترل کنید.

قابلیت چهارم: ذخیره یک صدای خاص

قابلیت جالب دیگری که در گوشی های گلکسی سامسونگ وجود دارد این است که این گوشی ها می توانند یک صدای خاص را در خودشان ذخیره کنند و هر وقت گوشی این صدای خاص را شنید فوراً آن را شناسایی و به شما هشدار می دهد.

کاربرد این قابلیت زمانی است که به طور مثال در حال گوش دادن به آهنگ یا فیلم مورد علاقه تان آن هم با استفاده از هدفون هستید و صدای محیط را به هیچ عنوان نمی شنوید و یا زمانی که شخصی در خانه در حال استراحت است و نمی خواهید با صدای گوشی مزاحم وی شوید. دیگران به راحتی با استفاده از صدای خاصی که شما از قبل آن را ایجاد کرده اید می توانند شما را آگاه کنند.

شاید تصورتان این است که این نوع قابلیت ها و امکانات فقط در گوشی های گلکسی سامسونگ بالا رده وجود دارد اما اینطور نیست و در دیگر گوشی های گلکسی سامسونگ هم این موارد به صورت های دیگری وجود دارد.