seo-tools

ابزار سئو یک سری وب سایت هایی خاص هستند که به بهترین وجه ممکن می تواند تمامی سایت ها از تمامی جوانب مورد بررسی و آنالیز خودش قرار دهد که در این بین خیلی از ابزارهایی که این سایت ها ارائه می شود رایگان است و اگر مایل هستید که خدمات حرفه ای دریافت کنید بایستی هزینه این خدمات را هم پرداخت نمایید و به هر حال اشخاصی که در دنیای وب دارای یک کسب و کار اینترنتی هستند بایستی با این ابزار سئو آشنایی کامل داشته باشند.

البته خیلی از همین ابزارهای رایگان می تواند خدماتی حرفه ای را به شما ارائه دهد و به گونه ای است که می تواند نقاط ضعف و قدرت رقبا را تا حدود زیادی به شما گوشزد کند و این به شرطی است که از دانش و اطلاعات کافی برخوردار باشید که بتوانید این اطلاعات را موشکافی و آنالیز کنید.

دسته بندی ابزار سئو با توجه به نوع کارکردی که دارند

برخی از ابزار سئو برای پیدا کردن بهترین و مناسب ترین کلمات کلیدی مورد استفاده قرار می گیرد

برخی دیگر از ابزارهای سئو مناسب برای استفاده در سئو داخلی سایت هستند

ابزار سئو می تواند بیشترین جستجوی کاربران را به صورت دسته بندی شده در اختیار شما قرار دهد

ابزار سئو این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که در رقابت بین جستجوی کلمات کلیدی با رقبا به برتری برسید

برای بررسی کردن و آنالیز کردن بک لینک هایی که رقبا گرفته اند می توانید از ابزار سئو بهره ببرید

بهترین ابزارها برای بهینه سازی و سئو سایت استفاده از همین ابزار سئو است

آنالیز کردن رتبه بندی و یا رنکینگ سایت رقبا در گوگل هم با استفاده از ابزار سئو امکان پذیر خواهد بود

تست سرعت لود شدن سایت هم با این ابزار امکان پذیر خواهد بود

و نمونه های خیلی زیاد دیگری که در ادامه این مقاله به معرفی آنها خواهیم پرداخت. اما نکته ای که بایستی در همین جا آن را بیان کرد این است که خیلی از ابزارهایی که به صورت رایگان ارائه می شوند در اصل آن کارایی و عملکردی که ابزارهای حرفه ای در اختیار شما قرار می دهند را ندارند اما باز هم با استفاده از همین ابزار سئو می توانید به مقاصد خودتان تا حدودی برسید.

ابزار سئو در وبمستر گوگل

این نوع ابزار سئو در اصل مربوط به سایت گوگل می باشد و به چشم گوگل هم معروف است و یکی از بهترین ابزار به شمار می رود تا از دید گوگل سایت تان را مشاهده کنید. وبمستر گوگل یک منبع بزرگ از اطلاعات مورد نیاز برای هر شخصی از کاربرهای معمولی گرفته تا کاربرهای حرفه ای است برای اینکه به راحتی بتوانید سایت تان را در موتورهای جستجو رصد و مدیریت نمایید. اطلاعاتی که در وبمستر گوگل وجود دارد می تواند کمک بزرگی به سئو کردن سایت تان کند.

بهره بردن از امکانات سایت های ahrefs و majestic seo

امکاناتی که در این دو سایت وجود دارد کارهای متفاوتی را در اختیار شما قرار می دهد تا بیشتر بتوانید سایت تان را مورد ارزیابی و آنالیز قرار دهید. از جمله

آنالیز کردن تعداد بک لینک هایی که از دیگر سایت ها دریافت کرده اید

بررسی کردن و آنالیز کردن و همچنین تغییر و تحولاتی که بر اثر گذشت زمان بر روی بک لینک هایی که دریافت کرده اید

دریافت کردن اطلاعاتی در مورد ارزش رتبه بندی سایت بر اثر بک لینک هایی که دریافت نموده اید

به واسطه این دو ابزار سئو می توانید بک لینک های مُرده و از رده خارج شده را از بک لینک های با ارزش و مفید جدا کنید

استفاده کردن از ابزار سئو سایت Keywordtool.io

tools-seo

به دست آوردن کلمات کلیدی شاید برای خیلی از کسب و کارهای اینترنتی یک مقدار سخت و دشوار باشد اما استفاده از امکانات این سایت می تواند بهترین کلمات کلیدی را برای سایت شما مشخص کند که به واسطه آن می توانید بازدید کننده و ترافیک بیشتری را به دست بیاورید.

برای استفاده از این ابزار سئو فقط کافی است کلمه کلیدی که مد نظرتان هست را در این سایت وارد و بعد از مدتی لیستی از کلمات کلیدی که می تواند به ارتقاء رتبه سایت و بعضاً افزایش بازدید کننده و ترافیک سایت کمک کند در اختیار شما قرار داده می شود.

ابزار سئو سایت با بهره بردن از امکانات سایت Histats.com

به دست آوردن اطلاعات دقیق از بازدید کننده و ترافیک سایت و همچنین مدت زمانی که کاربران در سایت به گشت و گذار پرداخته اند برای خیلی ها به یک معضل تبدیل شده و به طبع استفاده از ابزار سئو و خدمات رایگان این سایت می تواند به اشخاصی کمک کند که سئو سایت و همچنین بازدید کننده و ترافیک سایت برای آنها از اهمیت زیادی برخوردار است.

استفاده از خدمات Google Analytics (گوگل آنالیتیک)

این ابزار سئو هم یکی دیگر از ابزارهای گوگل به شمار می رود که کاملاً رایگان در اختیار اشخاص قرار گرفته شده و به وسیله آن می توانید اطلاعات کامل، جامع و دقیقی را از رفتار بازدید کننده و کاربران سایت به دست بیاورید که در زیر به مهمترین این موارد اشاره ای کوتاه خواهیم کرد:

به دست آوردن تعداد و میزان بازدید کننده هایی که هر روز به سایت شما ورود و خروج می کنند

میزان ماندگاری هر کاربری که در سایت به گشت و گذار می پردازد

تشخیص دادن و مشخص کردن تعداد کاربرانی که از طریق موبایل یا کامپیوتر وارد سایت شده اند

مشخص کردن اینکه مخاطبین و کاربران در چه ساعت هایی، بیشتر به سایت مراجعه کرده اند

تشخیص اینکه علاقه کاربران بیشتر به چه موضوعاتی بوده است

تشخیص دادن اینکه کاربران بیشتر از چه مکان هایی به سایت وارد و به کجا رفت و آمد داشته اند

ترافیک و بازدید کننده های سایت بیشتر از چه مکان هایی بوده است

اینها مواردی بود که در این مقاله ارائه شد که به ابزار سئو آن هم به صورت رایگان مشهور هستند که البته ابزار سئو رایگان خیلی زیاد هستند که ما سعی کردیم مهمترین آنها را بیان کنیم تا شاید به بهتر شدن سئو و بهینه سایت تان کمک شایانی داشته باشد.