kish

جزیره زیبای کیش بی اغراق یکی از دیدنی ترین مکانهای دنیاست که همجواری آن با آب های نیلگون خلیج فارس باعث به ثمر نشستن پاره ای عوامل طبیعی شده که حاصل آن هوایی مطبوع و دل انگیز در پاییز و زمستان است . زیباییهای این جزیره کم نیستند از آثار تاریخی ارزشمند گرفته تا مناظر زیبای طبیعی و سواحل شنی گرم و زیبا . همینطور جذابیت های تفریحی که در سواحل آن فراهم شده در کنار مراکز خرید مدرن و متنوع  همه و همه سفر به این جزیره را لذت بخش می نمایند بطوریکه با یک بار سفر به کیش مسافر همیشگی آن خواهید شد.

 جزیره ی کیش یکی از جزایر خلیج فارس است که در کنارجزایر دیدنی دیگر در استان هرمزگان و شهرستان بندرلنگه قرار گرفته اند. سالانه در حدود یک میلیون گردشگر از این جزیره بازدید می کنندهمه آنها این جزیره را  منطقه ای  توریستی و با جاذبه های مدرن می شناسند  .

در ادامه مطلب قصد داریم برخی از جاذبه های این جزیره زیبا را با شما به اشتراک بگذاریم پس با ما همراه باشید :

خانه اعیانی

خانه اعیانی از جمله آثار تاریخی به یادگار مانده در تور کیش  است که با بازدید از آن با معماری پیشینیان و هنر و تمدن آنها بیشتر آشنا خواهید شد . باستان شناسان ساخت این بنا را به دوران ایلخانیان نسبت می دهند و در آن زمان چندین خانوار در آن ساکن بوده اند . در ساخت داخل آن و تزئین بخشی از نمای بیرونی این بنا، از کاشی های ستاره ای شکل استفاده شده که در آن زمان برای ساخت تخت سلیمان و سلطانیه استفاده می شد و همین نشاندهنده این است که این بنابرای فردی مشهور و ثروتمند بوده است . این کاشی ها در آن دوره از دیگر نقاط دنیا به ایران آورده می شد و وارداتی بوده اند پس می توان اینگونه نتیجه گرفت که این کاشی ها از طرف جزیره ی کیش وارد کشور شده است و صاحب این عمارت شخصی ثروتمند بوده است .

شهر باستانی حریره

شهر باستانی حریره هشتصد سال قدمت دارد و بیش از  یکصد هکتار وسعت دارد. باستان شناسان بر این عقیده اند که حریره در زمان خود شهری آباد و پر رونق بوده است و جمعیت بسیار زیادی در ان سکونت داشته اند . از سال ۳۶۷ تا ۹۱۲ هجری قمری این شهر دارای رشد و شکوفایی شده و در گوشه و کنار آن  بقایایی از  دوران ساسانیان به چشم می خورد.

روستای باغو

روستای زیبا و تاریخی باغو یکی دیگر از جاذبه های دیدنی کیش است که با گشت و گذار در آن به حال و هوای قرنها پیش برمی گردید . از دو مسیر میتوان به این روستا رسید که اولی از میدان غروب است و دیگر بزرگراه خلیج فارس  بنابراین مسیری را که دسترسی به آن برایتان راحت تر است انتخاب نمایید .

گفتنی است نام این روستا از نام پیرزنی به نام ننه باغو گرفته شده  است که می گویند عمری بسیار طولانی داشته است . این زن در گذشته و در زمانی که کیش در تصرف نیروهای پرتغالی‌ بوده است، در آن زندگی می‌ کرده است . در این روستای بسیار زیبا مکان های دیدنی نظیر مسجد النبی (ص) و مسجد چاه آبی  قرار دارد همچنین کشتی یونانی نیز در اطراف نیز روستا قرار دارد.

نمایشگاه خزندگان

شاید تماشای بیش از صد گونه خزنده در یکجا برای همه جالب نباشد اما اگر از علاقمندان به این جانوران دوست داشتنی هستید بازدید از نمایشگاه خزندگان بسیار دیدنی و سرگرم کننده خواهد بود. همانطور که گفته شد در این نمایشگاه بیش از صد گونه خزنده  جمع آوری و نگهداری می گردند که از جمله  آنها میتوان به مارهای بوآ، پیتون آفریقا و آمازون، سوسمار ایگوانا ماداگاسکار، عقرب سیاه امپراتور آفریقا، مار پرنده ی تایلند، عنکبوت‌ های بزرگ و پرنده خوار برزیلی اشاره نمود که البته اینها تنها بخشی از این جانوران هستند .  

آکواریوم های پهناور کیش

آکواریوم کیش یکی دیگر از قشنگ ترین و جالب ترین جاذبه های گردشگری  کیش است که گونه های مختلف آبزیان در آن نگهداری  می گردد. همچنین در این مکان امکان غواصی و قایق  سواری فراهم شده است .

کاریز کیش

کاریز کیش یکی از آثارتاریخی در این جزیره  است که حاصل دانش و فرهنگ بومیان این منطقه است . در گذشته کاریز ها به منظور هدایت آب های زیر زمینی و نگهداشت آنها بنا می شدند . ارتفاع کاریز کیش چهل و پنج متر و طول آن در حدود پانزده کیلومتر می باشد . با ورود به این منطقه شاهد مناظری زیبا خواهید بود و در سقف و دیوار های آن سنگواره های گوناگونی از صدف ها و مرجان ها را خواهید دید که نشانده پیشروی آب دریا تا این نقطه است . باستان شناسان قدمت این سنگواره ها را  بین ۲۶۰ تا ۵۶۰ میلیون سال پیش تخمین زده اند .

 

پایان رپورتاژ آگهی