Turkey-Tourism-Tour

آکواریوم آکوآ

آکواریوم ها به عنوان یکی از بهترین مکان های تفریحی و گردشگری برای کودکان به حساب می آیند. والدین در حین گردش می توانند با تماشای گونه های گوناگون دریایی حیرت زده شوند. یکی از مهم ترین ویژگی های جذاب آکواریوم آکوا وگا در شهر آنکارا داشتن سومین تونل آکواریومی بزرگ اروپا است. گونه های دریایی این آکواریوم را فقط در مستند های حیات وحش می توانید مشاهده کنید. چرا که این جانوران دریایی به وسیله کارشناسان از قعر آب ها و اقیانوس های گوناگون دنیا گرد آوری می شوند و سپس به این آکواریوم انتقال می یابند. در ادامه مطلب به معرفی مختصری از این آکواریوم می پردازیم.

دانستنی هایی در مورد آکواریوم آکوا وگا آنکارا

گونه های دریایی تور ترکیه موجود در این آکواریوم جذاب و دیدیی در انتظار مهمانان خود نشسته اند. این آکواریوم بسیار جالب در دومین طبقه یکی از بهترین مراکز خرید شهر آنکارا قرار گرفته است. گونه های دریایی مختلفی را از منطقه های مختلف دنیا صرفا برای این آکواریوم گرد آوری می کنند و به حضور گردشگران و توریست ها در معرض نمایش قرار می دهند. از مشاهده و شناخت ۱۲۰۰ جانور دریایی هم لذت خواهید برد و هم قطعا شگفت زده خواهید شد. این آکواریوم با حجم ۴٫۵ میلیون لیتر آب و طول ۹۸ متر میزبان صدها گونه دریایی است. این گونه های دریایی شامل کوسه ها تا ماهی های کپور گلگون، از ماهی های ناپلئون گرفته تا دلقک ماهی، انواع گونه های دریایی را در این آکواریوم پیدا می کنید. برای یک سفر دریایی منحصر به فرد در این آکواریوم که از ۲۴ قسمت گوناگون درست شده است مهیا شوید. شما فرصت کشف دنیای رنگارنگ و آرام جانوران دریایی را در قلب شهر آنکارا و در مرکز خرید ناتا وگا خواهید داشت.

به محض وارد شدن به آکواریوم آکوا وگا شهر آنکارا با صحنه های بسیار جالبی روبرو می شوید. یکی از این صحنه ها زمان غذا دادن کوسه های آکواریوم است. کوسه ها به عنوان یکی از گونه های وحشی جانوران دریایی به حساب می آیند. ولی باید بگوییم بر خلاف ظاهر خشن و ترسناک آن ها، حیواناتی با خوی و طبع آرامی شناخته می شوند. با حضور در این مکان از ساعات غذا خوردن کوسه ها و نحوه غذا دادن به کوسه ها آگاهی پیدا کنید. قطعا تجربه هیجان انگیزی خواهد بود. در محیطی که از آب های شور پر شده است به کشف کردن دنیای کوسه ها بروید.

در آسیای دور ماهی کپور گلگون نماد عزم و موفقیت به حساب می آید. ماهی های کپور گلگون که با نام کوی هم شناخته می شوند به گونه تزئینی و نژاد اصلاح شده ماهی کپور می گویند. به علت طبع گرم ماهی های کپور گلگون استفاده از آن ها در درمان کودکان مبتلا به اختلالات اجتماعی نقش بسیار موثری ایفا کرده است. در این مکان می توانید با شیشه غذا های مخصوص ماهی ها به آن ها غذا داده و آن ها را از فاصله بسیار نزدیک لمس کنید.

خرچنگ های نعل اسبی

به توضیح سفر باتو ، خرچنگ های نعل اسبی از دیگر عجایب گونه های زیر آب به شمار می روند. بلا های طبیعی منجر به انقراض دایناسور های غول پیکر شدند ولی نتوانستند این خرچنگ ها را از میان بردارند. این گونه دریایی از دوران پادشاهی دایناسور ها تا به اکنون همواره حضور داشته اند. در آکواریوم آکوا وگا آنکارا می توانید این خرچنگ ها را از فاصله نزدیک مشاهده کنید و دوران باستان را در ذهن خود به تصویر دربیاورید. تور ارمنستان زمینی ارزان را در سایت ببینید.

غار نمک

با الهام از غار نمک 5 هزار ساله شهر چانقری در کشور ترکیه غاری شبیه به آن در آکواریوم درست کردند که نمک های آن همواره در درمان بیماری آسم و تنفسی موثر واقع شده است. با حضور در این مکان شما از ویژگی و خصوصیات درمانی نمک این غار حیرت زده می شوید.

کافه آکوا

چنانچه دوست داشته باشید از نوشیدن یک قهوه دبش و گرم در کنار آکواریوم آبی رنگ لذت ببرید کافه آکوا در انتظار شماست. بعد از گشت و گذار در آکواریوم در مقابل این کافه متوقف شوید و فراموش نکنید تا برای رفع خستگی و استراحت کوتاهی از قهوه ناب آن هم بهره ببرید.

فروشگاه های آکوا وگا

فروشگاه های کادویی آکواریوم آکوا وگا شهر آنکارا هم در دسترس شما مسافران هستند. اگر دوست دارید تا یادگاری از این سفر هیجان انگیز خود به همراه ببرید که یادآور تجربه شما باشد، چنانچه می خواهید با خرید یکی از صد ها کالایی که در فروشگاه هدیه  موجود است یادگاری بخرید یا هدیه شیرین برای عزیزان خود خریداری کنید ماجراجویی خودتان را فراموش نشدنی کنید.

عکس یادگاری در آکواریوم آکوا وگا

در بخش گرین باکس عکس یادگاری تکی یا دسته جمعی می توانید تهیه کنید. با استفاده از تکنیک گرین باکس کارشناسان حاضر در آنجا عکس های به یادماندنی را برای شما تهیه می کنند. با این حرکت سفر هیجان انگیز خودتان را در قاب عکس ماندگار کنید.

 

پایان رپورتاژ آگهی