seo-nokate-mohem

شروع و آغاز بهینه سازی سایت از محتوای تولید شده در صفحات سایت است و به عنوان ساختار اصلی وب سایت شما شناخته شده استاین مقاله بر اساس ۲۰ توصیه تخصصی برای شما در زمینه بهینه سازی سایت به صورت هوشمندانه، تولید شده است. ۲۰ نکته افسانه ای که باید در هنگام انجام هر کاری در بهینه سازی صفحه حفظ شود.

۱. برچسب عنوان هر صفحه، باید منحصر به فرد باشد و تزریق کلمه کلیدی به برچسب سایت، باید بر اساس متن مورد نظر انجام شود.

۲. توضیحات از تمام صفحات باید منحصر به فرد نوشته شود و همچنین اندازه گیری خوبی از تغییرات کلمات کلیدی در توضیحات آنها باشد.

3. سعی کنید از لینک های تصویری یا لینک های فلش یا پیوندهای اسکریپت جاوا برای اتصال بین سایت خود اجتناب کنید.

4. برای بهینه سازی تصاویر سایت خود از  Alt Tagاستفاده نمایید، زیرا ربات های خزنده گوگل قادر به خواندن تصاویر نیستند. بنابراین یک جمله موثر را به تگ Alt که حاوی عبارات کلیدی انتخاب شده شما نیز می باشد، قرار دهید.

Alt Tag

تصاویری که در سایت ها استفاده می شود، دارای مقدار title، alt و همچنین دارای حجم هستند. با استفاده از این مقادیر، باید نام تصویر مرتبط با موضوع انتخاب شود و برای تصاویر بی موضوع نیز نباید استفاده شود.

5. مطمئن شوید که موتورهای جستجوگر با اعلان سازگاری در همه صفحات قرار می گیرند.

6. فراموش نکنید که بررسی کنید آیا لینک های خراب در سایت شما وجود دارد یا خیر.

7. در صورت اتصال داخلی به وب سایت شما، باید از لینک های متنی استفاده کنید و سعی کنید کلمات کلیدی خود را به این متون جایگزین کنید.

8. به یاد داشته باشید که در صورت اتصال صلیبی بین صفحات خود از کلمات کلیدی هدفمند به عنوان متن استفاده کنید.

9. فراموش نکنید که کلمات کلیدی انتخاب شده خود را به محتوای وب خود برای هر صفحه اضافه کنید و این کلمات کلیدی باید با محتوای صفحه یا موضوع مرتبط باشد.

10. سعی کنید لینک های متنی برای صفحات مهم را از صفحه اصلی (صفحه نمایه) وب سایت خود گسترش دهید.

11. اگر سایت قدیمی تر است اما تازه آنرا بارگزاری کرده اید، بررسی کنید که آیا از تکنیک سئو کلاه سیاه استفاده می شود یا خیر. اگر استفاده می شود آنها را سریع حذف کنید.

سئو کلاه سیاه چیست؟

به روش ها، تکنیک ها و استراتژی هایی گفته می شود که با قوانین موتورهای جستجوی گوگل مخالف باشد و سعی بر گمراه کردن موتورهای جستجو را دارد و از روش های مخرب سعی بر افزایش رتبه سایت دارد.

12. به یاد داشته باشید لینک های تمام صفحات وب شما باید کوتاه و به راحتی توسط خزنده موتور جستجو قابل دسترسی باشد. اگر وجود داشته باشد، لینک های طولانی را تغییر دهید.

13. فراموش نکنید که خزنده ها قادر به خواندن محتوای تصویر نیستند. بنابراین سعی کنید از تصاویر برای قرار دادن محتوای خود و قرار دادن محتوا در بخش متن از صفحه وب خود را اجتناب کنید.

14. اطمینان حاصل کنید که robot.txt در سایت شما با دستورالعمل های مناسب قرار داده شود.

فایل Robots.txt

این فایل می‌تواند مکان نقشه سایت شما را ذخیره و برای الگوریتم های موتور جستجو گوگل قابل دستیابی کند و رفتن به این صفحات را آسان کند.

15. اگر سایت شما دارای صفحات بزرگی از نظر حجم است، تا جایی که می توانید حجم صفحات سایت را کم کنید تا سرعت لود شدن سایت بالا رود.

16. قبل از شروع بهینه سازی صفحه باید موضوع کانونیکال حل شود.

کانونیکال

اگر شما چندین صفحه داشته باشید که از طریق URL های متفاوت قابل دسترسی باشد، خود گوگل به شما پیشنهاد استفاده از URL های کانونیکال را به عنوان منتخبی از آنها می دهد.

17. سعی کنید یک متن هدر و متن پنهانی را در تگ H2 قرار دهید. در اینجا شما می توانید کلمات کلیدی خود را برای افزایش تراکم کلمه کلیدی جایگزین کنید.

18. فراموش نکنید که یک فید XML یا یک نقشه سایت ROR در سایت خود قرار دهید و لینک آن را به عنوان یک لینک در صفحه فهرست وب سایت شما وجود داشته باشد.

XML

فایل XML بیشتر برای شرح و بیان اطلاعات مربوط به طراحی سایت است. در اصل XML برای ذخیره کردن، فرستادن اطلاعات و سازماندهی کردن ساخته شده است.

19. اطمینان از اینکه لینک های مهم وب سایت شما باید ایستا باشند. سعی کنید از پیوندهای پویا برای صفحات کسب و کار مهم خود جلوگیری کنید.

20. W3C Validate برای SEO بسیار مورد نیاز است که تطبیق سایت شما با انواع مرورگرها را تضمین می کند.

W3C

همان کنسرسیوم شبکه جهانی وب است که متشکل از انجمنی است که عضو آن شرکتها و سازمان ها است و بر روی استانداردها و فناوری های دنیای وب می پردازند. در اصل W3C همان تصمیمات و استانداردهای عملی را توسعه می دهد تا بهبودی در محصولات، محتوای تولید شده و فناوری های دنیای نامحدود وب شود.

این فایل صوتی را  آنلاین گوش دهید