nokate-tolid-mohtava 

تولید محتوا به هیچ عنوان کار ساده‌ای نیست. شما باید قوانین مختلفی را برای تولید محتوای با کیفیت و قابل خواندن دنبال کنید. نوشتن محتوایی که نمی‌تواند بیننده را جذب کند یا نمی‌تواند ترافیک وب سایت شما را زیاد کند، مطمئناً بی ارزش خواهد بود. همیشه خوانندگان به دنبال محتوای با کیفیت هستند. محتوایی که به درد آنها بخورد و بتوانند به دیگران معرفی کنند و دوباره برای مطالب بعدی به سایت شما سر بزنند. در اینجا چند نکته وجود دارد که می‌توانید در هنگام نوشتن مطالب برای تولید برخی از محتوای با کیفیت استفاده کنید.

بسیاری از شما ممکن است در نظر داشته باشید که محتوای شما واقعاً خوب و با کیفیت است. در هنگام نوشتن نیز تمام تلاشتان را می‌کنید، اما شما یک اپراتور کسب و کار کوچک هستید، نه یک نویسنده تخصصی.

آیا بازدیدکنندگان با محتوای شما ارتباط برقرار می‌کنند؟

آیا راهی بهتر وجود دارد که بتوانید پیشرفت‌هایی را در آنچه در حال حاضر وجود دارد داشته باشید؟

نگران نباشید، البته یک راه حل وجود دارد! در اینجا چند ایده شگفت انگیز وجود دارد که می‌تواند به شما در بهبود و نوشتن مطالب برتر برای وب سایت شما کمک کند.

تشخیص هدف از محتوا

یکی از دلایل خاصی که برای نوشتن محتوای عالی طول می‌کشد این است که ما نمی‌توانیم تصمیم بگیریم که در مورد چه موضوعی می‌توانیم مطلب بنویسیم. هر چیزی که شما در تولید می‌کنید، قبل از اینکه شروع به ایجاد آن کنید، بایستی موضوع آن را در ذهن داشته باشید. درک صحیح از تولید محتوا از تشخیص موضوع نشأت می‌گیرد.

فرض کنید شما خواننده مطلب هستید

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که انگشتتان را روی صفحه قرار دهید و شروع به نوشتن کنید، از ذهن خوانندگان خود در درون ذهنیت خود بگذرید زیرا شما برای آنها مطالب ایجاد می‌کنید. در حالی که قصد روشن کردن مطلبی را دارید، از دیدگاه خود در مورد آن بنویسید و به این سؤال پاسخ دهید که اگر شما جای خوانندگان باشید کدام موضوع را انتخاب می‌کنید؟

پس در ذهن داشته باشید اگر به دنبال ترافیک سایت هستید در ابتدای راه اندازی وب سایت خودتان، به گوگل کاری نداشته باشید و برای خوانندگان خود بنویسید چون آنها هستند که ترافیک را برای شما به وجود می‌آورند.

دسته بندی موضوعات

در ایجاد تولید محتوا، می‌توانید آنها را دسته بندی کنید تا توجه خواننده را در اینترنت جلب کنید. مانند اینترنت، کامپیوتر، موفیقت، تبلیغات و ... . این به شما کمک کند محتوای ایجاد شده را به صورت منظم در اینترنت پخش کنید و همچنین ممکن است حتی سبک نوشتن خود را شناسایی کنید.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی

 

روزانه میلیون‌ها نفر به شبکه‌های اجتماعی سر می‌زنند و کاربرهای زیادی در این حیطه کار می‌کنند. اگر شخصی را در نظر بگیریم که به صورت عادی 5 ساعت در اینترنت باشد مطمئن باشید که از این ساعت‌ها حداقل حدود 4 ساعت را در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، تلگرام و ... به سر می‌برد.

راه استفاده این است که شما می‌توانید چکیده‌ای بسیار جذاب و جذب کننده همراه با عکس و لینک سایت را در شبکه‌های اجتماعی وارد نمایید و خوانندگان را ترغیب نمایید که به سایت شما وارد شوند.

هدف از نوشتن مطالب تازه

آیا شما هدف نوشتن مطالب تازه را به خود اختصاص داده‌اید یا به خوانندگان؟ باید در نظر داشته باشید که در دنیای وب صدها هزار موضوع وجود دارد که شما می‌توانید در مورد آن مطلب تولید کنید ولی آیا این‌ها ارزش خواندن دارد؟ یکی از مطالبی که تولید کرده‌اید را در نظر بگیرید و از بالا تا پایین مطلب را خودتان برای یک بار هم که شده بخوانید.

آیا شما حوصله خواندن مطالب خود را دارید؟

اگر حوصله خواندن مطالب خود را دارید پس باز هم در همان حیطه شروع به نوشتن کنید و به خاطر داشته باشید که برای خوانندگان بنویسید نه برای خودتان.

نوشتن و ویرایش کردن مطالب

 لطفاً مطلب زیر را تجزیه و تحلیل کنید:

شما در ایجاد تولید محتوا، یک جمله را ایجاد می‌کنید و سپس فوراً آن را حذف می‌کنید. چند کلمه دیگر را منتشر می‌کنید و آنها را نیز حذف می‌کنید. پس از آن یک پاراگراف کامل را حذف کنید و حتی عنوان را ویرایش می‌کنید. فقط سعی کنید این کار را انجام دهید!

نوشتن و ویرایش دو مرحله متمایز از نوشتن مقاله است، بنابراین شما نباید سعی کنید آنها را همزمان انجام دهید. هنگامی که فقط شروع به نوشتن کردید در همان زمان آن را ویرایش نکنید. ذهنتان را درگیر ویرایش نکنید و به نوشتن فکر کنید و در سر فرصت شروع به ویرایش کنید.

همه چیز را در ذهن خود قرار دهید و سپس آن را به صورت کامل روی کاغذ بیاورید. در زمانی که مطلب آماده شد، شما می‌توانید محتوا را ویرایش کنید تا یکپارچه شود. با این حال، بایستی زمان بیشتری را در هنگام ویرایش اختصاص دهید.

به کار بردن جملات کوچک

 جملات کوچک برای نویسندگان ساده‌تر است. آن‌ها برای دیدن بینندگان به مراتب پیچیده نیستند و خوانندگان را با نوشتن پیچیده‌تر سردرگم نکنید. جملات کوتاه و کاملاً ساده را بیان کنید. طوری که خودتان هم از خواندن دوباره آن لذت ببرید.

انتخاب عناوین جذاب

نوشتن عناوین جذاب یکی از بهترین چیزهایی است که می‌توانید برای تولید محتوای خود انجام دهید. عناوین مستقیم اغلب جالب نیست. با این حال، آن‌ها با اطلاع رسانی موثرتر عمل می‌کنند. به خاطر داشته باشید که عناوین شما اگر به صورت سوالی باشد جذابیت بیشتری خواهد داشت و خواننده را جذب می‌کند. مانند:

چگونه در 15 روز اعتماد به نفس خود را بدست بیاوریم؟

چگونه در کسب و کار خود  موفق باشیم؟

چگونه پول دار شویم؟

و ...

این فایل صوتی را آنلاین گوش دهید