afzayesh-frosh-online

هر کسب و کار اینترنتی را در نظر بگیرید بر مبنای فروش است. بعضی از سایت‌ها مانند فروشگاه‌های اینترنتی، محصولات خود را به فروش می‌رسانند، بعضی دیگر فضای تبلیغاتی خود را به فروش می‌رسانند، بعضی دیگر محصولاتی به صورت صوتی، تصویری، مالتی مدیا، کتاب‌های الکترونیکی و... را به فروش می‌رسانند.

رمز ماندگاری در دنیای وب فقط فروش است.

پس اگر می‌خواهید به عنوان یک صاحب کسب و کار اینترنتی سود ببرید، باید یاد بگیرید که چگونه می‌توانید فروش بیشتری داشته باشیدعادت‌های خرید مشتریان در اینترنت، در مقایسه با عادت‌های خرید در مغازه‌ها، بوتیک‌ها و مراکز واقعی متفاوت استهدف شما به عنوان صاحب کسب و کار اینترنتی این است که کلیک‌های بیشتری دریافت کنید و البته به طور مرتب درآمد بیشتری کسب کنید.

در اینجا چندین راهنمایی فروش آنلاین وجود دارد که می‌توانید به منظور بهبود فروش وب سایت خود به کار گیرید:

 نکته ۱: اطمینان حاصل کنید که نحوه خرید از سایت شما ساده باشد.
فرآیند خرید را برای مشتری آسان نمایید

یک ابزار مهم برای خرید مشتری فرآیند ساده خرید است. بعضی از سایت‌ها نحوه خرید را آنقدر مشکل می‌کنند که کاربر منصرف شده و از سایت بیرون می‌آیدهیچ لزومی ندارد که شما اطلاعات زیادی را از کاربر دریافت کنید و او را مجبور به بستن صفحه نماید. الزاماً صفحات سایت باید بارگذاری سریع داشته باشند و به گونه‌ای سازماندهی شده باشند که مردم دسترسی به آنچه را که دنبال می‌کنند دشوار نباشد و در خرید مشکلی نداشته باشند.

 نکته ۲: چه چیزی را می‌توانید به مشتریان خود ارائه دهید.

برای ایجاد فروش بیشتر، باید به استراتژی‌هایی فکر کنید که مردم را به خرید از شما ترجیح دهند تا از رقبای شما خرید کنندبه عنوان مثال، اگر کسب و کار شما فروش تلفن همراه است می‌توانید تمام اطلاعات و مشخصات گوشی همراه را در سایت خود قرار دهید و یک کار فوق العاده بهتر اینکه می‌توانید مقایسه بین دو یا سه گوشی را قرار دهید. این یک فرصت برای شروع فروش بیشتر استدر حال حاضر این روش و موارد مشابه یکی از راهنمایی‌های فروش آنلاین است که قطعاً می‌تواند فروش وب را بهبود بخشد.

نکته ۳: بازخورد مشتری را نمایش دهید.
بازخورد مشتری را در سایت نمایش دهید

راه دیگری که شما می‌توانید کلیک بیشتر و فروش بیشتر در وب سایت خود را تولید کنید، هنگامی که شما بازخورد مثبت و توصیفات ارائه شده توسط مشتریان خود را نشان می‌دهیداگر از شما محصولی خرید می‌کنند بازخورد استفاده از آن را به دیگر کاربران هم نمایش دهید.

این نکته دو مزیت دارد:

مزیت ۱:

مشتریان دیگر با توجه به بازخورد مثبت دیگر کاربران، تمایل به خرید محصول را دارنداکثر مردم وقتی دیدند بررسی خوبی در مورد محصولات شما، سایت شما و... شده است، تصمیم می‌گیرند از شما خرید کنند یا شما را به دیگران توصیه کنند.نحوه و فرآیند خرید مشتری

 مزیت ۲:

بازخوردهای مثبت و منفی و کامنت هایی که کاربران در سایت شما قرار می‌دهند رتبه سایت شما را بالا می‌برد و در نهایت در نتایج جستجو گوگل شما در صفحه نخست و چه بسا در لینک اول قرار خواهید گرفتشما می‌توانید یک بخش بازخورد در سایت خود قرار دهید. مشتریان پس از خریدهای خود به فرم نظرخواهی و بازخورد پاسخ می‌دهند، سپس می‌توانید نظرات و توصیه‌های خود را در سایت خود نمایش دهید.

البته، برای دریافت بازخورد خوب، اطمینان حاصل کنید که شما خدمات عالی را به مشتری ارائه می‌دهید و فقط محصولات با کیفیت را به فروش می‌رسانید.

 نکته ۴: پشتیبانی یا چت آنلاین برای مشتریان راه اندازی کنیدپشتیبانی یا چت آنلاین

در کنار پیشتیبانی تلفنی می توانید پشتیبانی یا چت آنلاین را که باعث می‌شود که بیشتر به شما اعتماد کنند، راه اندازی کنید. راه اندازی این بخش مزایای زیادی را برای شما در بر خواهد داشت.

از جمله:

* اعتماد کاربران

* همیشه در دسترس بودن

* فروش بیشتر

* بازخورد مثبت دیگر کاربران

* ترجیح دادن سایت شما نسب به رقبای شما

* معرفی سایت، خدمات و محصولات شما به دیگر اشخاص

* و ...

نکته ۵: تماس با مشتریان پس از خرید

تماس با مشتریان پس از خرید

دو روز بعد از خرید مشتری و دریافت محصول، با وی تماس بگیرید و نظر او را در مورد استفاده از محصول جویا شویدبا این روش ساده قطعاً به مشتری احساس خوبی دست خواهد داد و برای خریدهای بعدی ترغیب می‌شودشما هم می‌توانید با اطلاعاتی که مشتری می‌دهد کیفیت کاری خود را بالا ببرید.

نکته ۶: ارسال کردن رسید خرید به ایمیل کاربران

ارسال کردن رسید خرید به ایمیل کاربران

در عرصه فروش اشخاصی سرآمد هستند که حرفه‌ای فکر و عمل می‌کنند. یکی از کارهایی که بعد از خرید کاربران، اعتبار برای شما و اعتماد برای مشتری را در بر دارد، ارسال رسید خرید محصول با جزئیات کامل به ایمیل کاربر است.

نکته ۷: محصولات خود را گارانتی نمایید، هم قیمت و هم بازگشت.

 محصولات خود را گارانتی نمایید، هم قیمت و هم بازگشت

همواره تلاش نمایید که محصولات را گارانتی بازگشت و گارانتی قیمت نمایید، اگر به محصولات خود اعتقاد و اعتماد داریددر هنگام خرید مشتری تردید و ترس دارد از اینکه اشتباه کرده که محصول را خریده است. در این مواقع بایستی حرفه‌ای عمل کنید و محصول خود را گارانتی بازگشت و قیمت نماییدراهنمایی‌هایی که در مورد فروش آنلاین ارائه شد، مطمئناً به شما برای کسب مشتری بیشتر و به دنبال آن فروش بیشتر، کمک خواهد کرد.

PDF

mohammad-norozi

این فایل صوتی را آنلاین گوش دهید