bavare-ensanhaye-movafagh

آیا شده تا حالا از آدم‌های موفقی که به رویاهاشون دست پیدا کردند بپرسید که نظرشان در مورد خودشان چطوری هست و اصلاً اونها دنیا رو چطوری می‌بینند؟

تحقیق‌های زیادی در مورد انسان‌های موفق شده و به مورد خیلی جالبی رسیده‌اند که اونها باورهای مهم و اساسی در مورد زندگی، تجارت، ورزش، روابط اجتماعی و ... دارند.

اگر شما هم مایل هستید که به مانند افراد موفق شادتر، ثروتمندتر و زندگیتان در کنترل خودتان باشد باید باورهایی مثل اونها داشته باشید و ما به عنوان تیم "کافه نیاز" در این مقاله این 5 باور مهم را ارائه داده‌ایم که بایستی چند هفته‌ای روی این باورها کار کنید.

این باورهای سمی که در ذهن شماست، سال‌ها با شما زندگی کرده و از دوران کودکی تا به حال در ذهن شما ریشه دوانده است. عوض کردن این باورها کار یک یا دو روز و یک هفته و دو هفته نیست. باید تلاش کنید و تصمیم بگیرید از این به بعد با مثبت اندیشی به زندگی نگاه کنید. باید به صورت قدرتمند و خوش بینانه به دنیای اطرافتان نگاه کنید و از هر فرصتی برای رسیدن به رویاهایتان بهره ببرید.

با ما همراه باشید ....

۱) هر شخصی بهتر از دیگران خودش را می‌شناسد

هر شخصی بهتر از دیگران خودش را می شناسد

هیچ شخصی نمی‌تواند از مردم بپرسد که شما چطور می‌توانید به زندگیتان معنا و هدف ببخشید و مطمئناً روشی که آنها استفاده کرده‌اند به درد کار شما نمی‌خورد. پیدا کردن مسیر و هدف در زندگی، موردی مهم است که فقط شما می‌توانید با پیدا کردن آن به زندگیتان معنا ببخشید. به درون خودتان بنگرید و این سؤال رو یک بار هم از خودتان که بیشتر از دیگران، خودتان را می‌شناسید بپرسید. هر جوابی به خودتان دادید مسیر و هدف شما برای آینده است. پس خوب فکر کنید و سپس به خودتان جواب بدید.

۲) زمانی که آهسته ولی پیوسته جلو بروید به هر چه بخواهید می‌رسید

آهسته و پیوسته به سمت هدف حرکت کردن

شما در زندگیتان می‌توانید هر نوع مهارتی را یاد بگیرید و مشکلی که بوجود می‌آید را حل کنید، فقط به شرطی که گام به گام و آهسته و پیوسته، کارهای بزرگتر را به قسمت‌های کوچکتر تقسیم کنید. این کار باعث می‌شود که انجام دادن آن آسان‌تر به نظر برسد.

نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که اگر می‌خواهید به رؤیا و هدفتان در زندگی برسید باید برای رسیدن به آن تلاش کنید ولی آرام آرام پیش بروید، البته به شرطی که واقعاً در مسیر هدف باشید. هر هفته پیشرفت کاری خود را چک کنید.

۳) اگر روش رسیدن شما دیگر کارایی ندارد به هیچ عنوان نترسید، آن را عوض کنید

راه رسیدن به هدفتان را تغییر دهید

عوض کردن مسیر، برای هر شخصی خسته کننده است. فرض کنید به خیابانی اشتباهی وارد شدید و تا دور برگردان چند دقیقه‌ای فاصله است، چه حسی به شما دست می‌دهد. بعضی از اشخاص به خودشان لعنت می‌دهند که چرا اشتباه آمده‌اند.

فرق بین آدم‌ها و موش‌ها در کتاب "چه کسی پنیر من را برداشت" اثر "دکتر اسپنسر جانسون"، اینگونه است که موش‌ها وقتی سعی و تلاش می‌کنند و به نتیجه نرسید، روش کاری خود را به راحتی عوض می‌کنند، اما ما انسانها خسته و ناراحت و عصبانی می‌شویم و دوست نداریم که روش کاری خود را عوض کنیم و این جمله معروف رو میگیم که "من این کار را همیشه این طوری انجام می‌دادم" و یا "من همیشه همین مُدلی بودم و هستم". دلیل این کار ترس از انجام کارها و راهکارهای جدید هست و به نظرشان روش‌های دیگران اشتباه است و اونها درست انجام میدهند.

تمام این موارد ماحصل باورهای غلط ما هست که به توانایی‌های خودمان اطلاعی نداریم و اگر شما مایل هستید که نتایج کاملاً متفاوتی در زندگیتان بوجود بیاورید باید پا را از این حصاری که به دور ذهنتان کشیده‌اید فراتر بگذارید و راهها، مسیرها، راهکارها، نظریه‌ها و ... را امتحان کنید.

۴) هیچ شکستی وجود ندارد

هیچ شکستی وجود ندارد. دارن هاردی

اگر شما در زندگیتان دست از یادگیری بردارید آن موقع شکست خورده‌اید. آدم‌های موفق و اشخاصی که به اهداف و رویاهایشان در زندگی رسیده‌اند، یک ویژگی و مشخصه‌ی مهم دارند و این است که آنها از اشتباه کردن و شکست خوردن نمی‌ترسند و این را می‌دانند که هر شکست و اشتباهی، یک فرصت برای یادگیری است و باید از اینها در زندگی استفاده کرد و شکست لازمه یاد گرفتن و پلی است به سوی موفقیت.

پس به خاطر داشته باشید که شکست شما ذهنی است، ترس از شکست واقعاً شکست را به ارمغان می‌آورد.

۵) شما هر لحظه در حال شکل دادن به آینده خودتان هستید

به گذشته فکر نکنید

یک تفاوت مهم که میان افراد ناموفق و موفق وجود دارد، این افراد ناموفق نگاه به گذشته می‌کنند همیشه از جمله‌های "ای کاش، اگر فلان موقع این کار را کرده بودم، چرا این کار را نکردم و ... " استفاده می‌کنند و بر عکس آنها افراد موفق در حال زندگی می‌کنند.

اگر مدام به گذشته فکر کنید، فرصت‌هایی که در زندگی بدست می‌آورید به راحتی آب خوردن از دست خواهید داد و اگر در حال زندگی کنید، فرصت‌هایی را به زندگیتان دعوت می‌کنید که انتظارش را ندارید.

هر چه قدر هم در گذشته تلاش کرده باشید اصلاً مهم نیست. چون گذشته، گذشته است و با فرصت‌هایی که از این به بعد در زندگی برای شما مهیا می‌شود می‌توانید به موفقیت نزدیکتر شوید. ترس‌ها، باورهای غلط، افکار منفی، افراد منفی گرا و ... را از زندگیتان و ذهتان بیرون کنید و به زندگی به صورت مثبت و خوش بینانه فکر کنید. آینده نیامده است ولی می‌توانید با روش‌هایی که در بالا ذکر شد، آمدنش را تسریع بخشید. می‌توانید با قدرت باورهای مثبت و افکار مثبت تمام لحظات زندگی خودتان را پلی برای موفقیت در آینده کنید.

سخن آخر

هر از گاهی به توانایی های شخصی خود شک می کنیم اما تا زمانی که تمرکز روی اهداف خود داشته باشیم و افکار منفی را از ذهن خود خارج کنیم، به موفقیت می رسیم. انسان های ناموفق فقط به دنبال گذشته و بهانه آوردن و مقصر جلوه دادن افراد هستند اما انسان های موفق با ترس های خود روبرو می شوند و خود را مسئول تمام زندگی خود می دانند. پس با تمرکز روی هدف و افکار مثبت، زندگی جدیدتان را خلق کنید. 

این فایل صوتی را آنلاین گوش دهید