zehniyate-movafagh

آرزوی تمامی انسانها این است که انگشت اشاره مردم به سوی او باشد و او را به عنوان انسانی موفق از نظر مالی، فکری و روحی به دیگران نشان دهند. اما این آرزویی است که همیشه آرزو باقی می‌ماند.

هر روز یک فرصت تازه برای ما وجود دارد برای رسیدن به موفقیت، ولی اشخاص کمتری وجود دارد که از این فرصت‌ها استفاده کنند. به خاطر اینکه تلاش و کوششی در کار نیست و فقط آرزو می‌کنند. باید توجه داشت که تمام ثروتمندان دنیا یک شبه به ثروت نرسیده‌اند و شانسی در کار نبوده است. شانس زمانی است که خودتان آن را با تلاش و کوشش بوجود بیاورید.

بایستی این موضوع را مورد توجه قرار دهید که رسیدن به موفقیت نیز قوانین و مراحلی دارد و با یادگیری آنها و با تلاش و کوشش خود می‌توانید به آرزوی دیرینه خود که موفقیت است، برسید. باید این را بدانید که همه چیز به شما بستگی دارد. به اینکه چطور از فرصت ها به سود خودتان استفاده کنید. موفقیت به این بستگی دارد که چطور می توانید از ذهنتان استفاده کنید.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله سعی دارد مراحلی را مورد بررسی قرار دهد که روز به روز ذهن شما را برای رسیدن به موفقیت آماده کند. سعی کنید در این مقاله تمام ترفندها را بیاموزید و در زندگی خود استفاده کنید.

با ما همراه باشید ....

1. همه چیز به افکار شما بستگی دارد

خوب و مثبت فکر کردن

شاید این جمله را بارها و بارها شنیده باشید که "به هر چیزی که فکر کنید اتفاق می افتد، خواه مثبت و خواه منفی". انسان‌های موفق دنیا نیز از این قانون و با استفاده از چاشنی تلاش و کوشش، به هر آنچه که خواسته‌اند رسیده‌اند.

بیوگرافی موفق‌ترین انسان‌ها این موضوع را نشان می‌دهد که با وجود اینکه در کودکی و یا در جوانی اشخاصی بوده‌اند که همیشه برای دیگران کار کرده‌اند اما در عین حال افکار و هدف‌هایی داشته‌اند که هیچ شخصی نداشته است. پس اگر شما هم می‌خواهید به مانند آنها به موفقیت برسید، در ابتدای کار باید ذهنیت خودتان را تغییر دهید. افکار مثبت را جایگزین افکار منفی کنید و نیم نگاهی به آینده داشته باشید. انگیزه خود را با مرور اهدافتان بیشتر کنید.

2. افراد موفق از صفر شروع کرده‌اند

افراد موفق از صفر شروع کرده‌اند

کمبود امکانات و در اختیار نداشتن منابع لازم جهت رسیدن به موفقیت شاید ذهن موفق‌ترین انسان‌ها را نیز به سمت و سوی افکار منفی سوق دهد. اما تفاوت موفق‌ترین و ناموفق‌ترین انسان‌ها در همین موضوع است. آن‌ها این موضوع را دیدند و آن را به فرصت تبدیل کردند و نامشان جاودانه شد، اما ناموفق‌ترین‌ها به نقطه اول برگشتند.

افراد موفق با برنامه ریزی و داشتن اهداف و با ذهنی مثبت به سوی اهداف خود حرکت می‌کنند. این اشخاص کسانی هستند که هیچ محدودیتی برایشان وجود ندارد و در اصل به محدودیت‌ها فکر نمی‌کنند و اگر تمام زندگیشان را ببازند و ورشکست شوند باز هم از صفر شروع می‌کنند.

شما هم سعی کنید از روزنه‌ی یک فرد موفق دنیا را ببینید. اگر شما به جای او باشید آیا افکار منفی را به ذهن خودتان راه می‌دهید؟ این افراد از ذهنشان و نیروی دورنیشان برای رسیدن به موفقیت استفاده می‌کنند و بایستی به این نکته توجه داشت که مردم با افکاری که دارید و آنها را به زبان می‌آورید، شما را می‌شناسند.

3برای شروع کردن و موفق شدن، هیچ وقت دیر نیست

برای شروع کردن و موفق شدن، هیچ وقت دیر نیست

بارها شده که شخصی به سوی اهداف خودش حرکت کرده و به آن نرسیده است و کمی هم دلسرد و نا امید شده است و دیگران اینگونه جواب می‌دهند که "دیگر برای انجام این کار دیر شده است."

این جمله به جای اینکه تسکینی باشد بر زخم، بیشتر مانند زهر می‌ماند. این‌ها اشخاصی هستند که از افکار خودشان پیروی می‌کنند و کمبود امکانات، سن زیاد یا سن کم، نداشتن اطلاعات کافی و ... را بهانه می‌کنند تا از رسیدن به موفقیت سر باز زنند. دوستی با این نوع اشخاص، خودکشی است. افرادی منفی را از زندگیتان بیرون کنید. سعی کنید که با افراد مثبت که افکاری مثبت دارند در ارتباط باشید و به این موضوع فکر کنید که هیچ وقت برای انجام هیچ کاری دیر نیست.

موفق شدن احتیاج به ایمان و باور دارد و اگر شما در پی چه هستید و از زندگیتان چه می‌خواهید و به آن باور داشته باشید مطمئن باشید که به آن خواهید رسید و این در سایه‌ی تلاش و کوشش است.

بهای رسیدن به موفقیت، تلاش و تلاش و تلاش است که این هزینه‌ای بس نا چیز در مقابل آن چیزی است که به دست می‌آورید است.

4. برای موفقیت از همین الان شروع کنید

برای موفقیت از همین الان شروع کنید

جمله معروفی وجود دارد که بیشتر اشخاصی که طلا بودن زمان و یا مدیریت زمان را درک نکرده‌اند بیان می‌کنند: "از اول هفته یا از اول ماه شروع می‌کنم".

هر لحظه برای شما از دست برود دیگر بر نخواهد گشت. پس سعی کنید از همین الان برای رسیدن به موفقیتتان دست به کار شوید. برنامه ریزی کنید، اهدافتان را یادداشت کنید، اهدافی کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشید. قدر کوچکترین لحظه‌ها و فرصت‌های به وجود آمده را بدانید. اگر منتظر این هستید که یک فرصت مناسب و یا یک شخص به کمک شما بیاید و از این منجلاب فکری نجات دهد، سخت در اشتباه اید. هیچ شخصی به شما به فکر شما نیست. پس منتظر رسیدن فرصت و یا شانس نباشید.

6. اگر راهی برای موفقیت وجود داشته باشد پس، اراده رسیدن به آن هم وجود دارد

داشتن اراده برای رسیدن به موفقیت

راه های رسیدن به موفقیت زیاد است، فقط باید تلاش خودتان را دوچندان کنید. این تفکری که دیگر برای هیچ کاری وقت نیست را از ذهنتان بیرون کنید. اثبات کردن خودتان به دیگران فقط با یک نیروی اراده است. اگر اراده کنید مطمئناً راهی برای رسیدن به موفقیت پیدا خواهید کرد.

این موضوع را به خاطر داشته باشید که اشخاصی موفق هستند که ذهنیتی موفق داشته باشند و اگر ذهنیت شما به سمت و سوی شکست برود، مطمئن باشید که شکست خواهید خورد. اگر بر ذهن خود تسلط داشته باشید به خودی خود، اراده و انگیزه لازم را بوجود می‌آورید و خود را در جاده موفقیت خواهید دید.  

 پس این فرمول جادویی را فراموش نکنید که:

اراده + انگیزه + تلاش و کوشش + هدف داشتن = رسیدن به موفقیت

این فرمولی جادویی است که خیلی از افراد موفق و کارآفرینان بزرگ دنیا از آن استفاده کرده اند اما زمانی این فرمول برای شما جواب می دهد که برای رسیدن به اهدافتان تلاش و انگیزه داشته باشید. نه اینکه فقط حرف بزنید. باید عمل کنید.

7. احساسات شما زودگذر است، پس به آن توجه نکنید

احساسات شما زودگذر است، پس به آن توجه نکنید

اگر زمانی توجه کردید که قدرت تمرکز ندارید و یا از مسیر رسیدن به اهدافتان مقداری دور شده‌اید به آن توجه نکنید. این احساسات شما زودگذر است به آنها توجه نکنید.

سعی کنید که آینده و چیزی که بدست خواهید آورد توجه کنید نه به چیزی که الان هستید. سعی کنید در حال زندگی کنید ولی به آینده فکر کنید. قبلاً هم در این مقاله اشاره کرده بودیم که رسیدن به موفقیت یک شبه بدست نمی‌آید و نیاز به تلاش و کوشش فراوان دارد. موفقیت ربطی به شانس و اقبال ندارد.

در مسیر راه به احساسات خود توجه نکنید، اگر دلسرد شدید ادامه بدهید. اهدافتان را مرور کنید تا انگیزه لازم را بدست بیاورید تا بتوانید به هدفتان برسید.

سخن آخر

رسیدن به هدف فقط با تلاش کردن به دست می آید. اینکه بخواهید به دنبال از این شاخه به آن شاخه بپرید و یا به دنبال ایده هایی باشید که هرگز اجرا نشده است، سخت در اشتباهید.

سعی کنید روی علاقه هایتان تمرکز کنید. چون این رمز موفقیت شما خواهد بود.

این فایل صوتی را آنلاین گوش دهید